13.den - santa cruz

Spain's flag
Europe » Spain » Canary Islands » Tenerife
December 11th 2017
Published: December 31st 2017

Po ranajkach, ktore staff chysta uz vecer smer posta.

Ranajky len chleba, pomarance, maslo, lekvar a neaky kolacik. No a este samozrejme caj, mlieko a corn flakes

Tak teda na poste si vytlacam listok s cislom. Cakam 10.min a ani jedno cislo sa nepohlo, tak na to prdim a idem na druhu postu pri bus stanici.

Ta je skryta v podzemi nakupneho strediska, najdena az na druhy krat. Bohuzial tu len jedno okienko a podobna situacia. Jeden chuj posilal asi 10 balikov.

Tak kupim teda znamky v trafike.

Z posty presun k blizkej opere. Velmi zaujimava budova, najskor mi to pripomenulo prilbu goaltov zo star gate.

Za operou (samozrejme tu lovim kesku) su pohadzane betonove kvadre, na ktorych su nakresleny rozny spevaci. Slovenskeho som tam nenasiel ziadneho, ceskeho vsak ano. Hadajte kto to bol. Hej hej bozsky kaja 😊

Relax pri malom hrade alebo skor to treba nazvat mini pevnostou.

Odtial smer mega carrefour. Tu kvanta ludi, hlavne primark bol napraskany.

Nakupena poziven na zajtrajsiu celodennu turu a smer ubytko.

V jednom suvenirovom obchode kupujem znamky. Samozrejme predrazene, tu chcu za jednu 1,25€ v costa adeje chceli 1,2€, ktovie kolko stoja v skutocnosti.

Tu relax v prijemnom prostredi na nadvori, citanie knihy.

Z domu prisla zla sprava ohladne mojej vyplaty, dostal som menej penez (o 15€) a bez naroku na stravne listky (mal som dostat 5ks). Pekna odmena teda za dlhorocnu pracu vo firme. Nasrat.

Z ubytka pokracujem v relax day do blizkeho parku García Sanabria. Tu si lahinam na lavicku pri fontane a nasavam slnecne luce.

Ludia tu robia to iste, vtaci stebotu, uplna paradicka.

Plny sily si to kracam dole ulicou k vojenskemu muzeu a popri pristavu sa vraciam nazad na ubytko.

Tu debata s nemcom a spanielom.

Nemec bol v anage na turisitke, dal 35km, no turistike on to cele obehal, proste beh v lese to on praktizuje. Vraj uplna parada ale neodporuca ist mimo znacenych tras i ked na mape je cesticka. Isiel na jednu takuto a musel to otocit bo to bolo nebezpecne, strasne moc nespevneny chodnik, padajuce skaly.

Neskor ideme spolu na veceru.

Zapadame do restiky el puntero , tu uplne nikto ale hned ako sa usadime a objedname si chobotnice so zemiakmi a samozrejme pivo k tomu, prichadzaju dalsi ludia a cca do 15.min je restika plna. Mali sme dobre stastie a to vonku leje.

chobotnica uplne skvela, moja prva v zivote . urcite to tu odporucam, jednoduche stoly ale jedlo paradne a vysledny ucet tiez fajn, 13 + 1€ tringelt.

Pri odchode nam casnicka este naliala po jednom pohariku rumu. Dobry veru bol.

Ja totalne napraskany ale nemec by este nieco zlupol, sa necudujem po tom vykone co podal 35km behu v horach.

V mensom dazdi ideme teda este na hambac a pivo. Zapadame do velmi popularneho retazca 100 montaditos . Hambace od 1€, treba si vyplnit objednavku a tu dat obsluhu, potom cakat kym zavolaju vase meno a prist si pre objednavku. No za 1€ necakat velke zazraky, jedlo fakt velmi mini.

V dino markete kupene 2 0,75l piva na ubytko.

Tu sa k nam pripaja aj spaniel, najskor pivo nechce ale potom povoli. Ja idem spat skorej a moc toho nepijem, bo zajtra ma caka tazky fyzicky vykon a skore vstavanie.

Dalsi fajn den za mnou

nakup v carrefoure : 14,49€

3x znamky : 3,75€

vecera chobotnica, zemiaky, pivo : 14€ (1€ tringelt)

2x pivo v supermarkete 0,75l : 2€

santa cruz

Tot: 0.609s; Tpl: 0.009s; cc: 9; qc: 49; dbt: 0.2926s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb