252.den - kampot (moto trip bokor)

Cambodia's flag
Asia » Cambodia » South » Kampot
October 7th 2018
Published: October 7th 2018

Noc nakonec v pohode.

Este ma napadlo nieco zo vcera ked som bol na pive.

Dosol tam asi 50rocny beloch, uz mal nieco v sebe. Objednal si pivo. Odpil a vratil ho nazad, ze toto neni dobre, inde maju lepsie. Ako fakt ozraly dement.

Vonku rano (8.30) pod mrakom.

Na ranajky idem asi 5min k soche durianu (street 701)

Tu zapadam do miestnej vyvarovne.

Dostavam rozvarenu ryzu a v druhej miske malu rybu. Fajn jedlo len dufam, ze sa z toho neposerem.

Cestou na ubytko sa rozhodujem, idem na motovylet.

Motorka rovnaka cena na ubytku ako cez cestu.

Ono je to podla mna jedna firma aj ked to ma iny nazov.

Prichadza chlapik, podpisujem tlacivo, nechavam pas a fasujem prilbu.

Tu menim za novu s plexisklom vpredu.

Palolivo na pumpe. Platim v domacej mene, no stojany su nastavene na dolare. Tak babula prepocitava litre na kalkulacke.

Smer kupa vody, v jednej lekarni pri starom moste cena 1k ale obsluhy nikde.

Nuz idem smer np bokor.

Pred vstupom na stary most v betone zabrany aby tam mohli prejst len motorky.

Nastastie som sa trafil.

Cesta dost prasna i ked je betonova.

Kupa vody a uz to valim.

Premavka v pohode.

Znacenie na bokor v pohode.

Velka vstupna brana, pred nou dodavky cakajuce na pasazierov.

Kopec v oblakoch.

Zeleznicne priecestie, tam stopka. Nezastavujem a dalej stan s policajtami.

Nezastavuju ma len ukazuju pokracuj, ono boli predemnu dalsi turisti na skutri.

Zacina paradna cesta. Stupanie, zatacky, povrch kvalitny.

Minam dva male vodpady.

Neaky divny zvuk z motorky. Zastavujem ale vsetko vypada z vonku ok.

Prve velke parkovisko, tu kopa motorkarov.

Nad nim socha velkeho budhu.

Pod budhom dalsie parkovisko, odtial je lepsi pristup k budhovi.

No ja ho ignorujem a valim si to dalej.

Bohuzial po par km sa mi pohon motorky zastavuje. Motor bezi ale zadny vykon do kolesa.

Zacinam stopovat okolo iducich.

Kopa ludi na motorkach ale nik nezastavuje.

Nakonec dvaja mladici sa otacaju. Nuz ale nemaju signal resp kredit na mobile.

Stopujem dalej.

Zastavuje mi auto s rodinkou.

Baba ma signal az na tretom mobile. Pomoc by mi mala dojst za 1.5hod. Dufam, ze nebude prsat.

Sedim len tak na okraji cesty. Zastavi sa sam od seba dalsi motorkar.

Neskor sa rozhodujem, ze sa spustim k budhovy.

No idem len kusok dole kopcom, bo potom stupanie a tlacit sa mi stroj nechce.

Odstaveny su kusok za zakrutou. Velmi nebezpecnou.

Chalan dostava na malych kamienkoch v zakrute smyk, ledvaj to ustal.

Par minut sa nic nedeje a zrazu bum.

Baba s chalanom smyk a uz su na zemi.

Celach ich tlupa hned zastavuje (asi 10motorkarov), postupne zastavuju aj okoloiduci.

Nastastie to neni vazne, oprasili sa a pokracuju dalej.

Prejde polhodina a opat bum.

Cul nikto v okoli tak tam pribieham. Ale kym stacim dobehnut uz sa zastavuju okoloiduci.

Tentoraz to je uz vaznejsie, spolujazdec ma odranu celu ruku, rifle roztrhnute, nemoze poradne narovnat nohu.

Postupne okoloiduci odchadzaju. No vobec to neni ok. Chalan moc chodit nemoze.

Dalsi okoloiduci zastavaju, neskor aj policajt (?)

No ako to skoncilo sa uz nedozviem bo skoro po dvoch hodinach prichadza nahradna motorka.

Chalan si preklada vercajch, ja batoh a palim dalej.

Zrejme sa roztrhol remen.

Potesila plna nadrz, chvalabohu, bo to co som ja natankoval by mi zrejme nestacilo.

Cesta stale genialna, zakruty , skvely povrch. Okolie sice nic moc ale nevadi, uzivam si jazdu.

V jednom useku sa dostavam do mensej hmly ale len par metrov.

Prichadzam na kruhac. Smer popokvil vodopad.

Okolie fakt nic extra.

Prichadzam k vodopadu, kopa dodavok, trocha motoriek.

Cakam na domacich co budu robit. Prichadzaju turisti.

Tak obe skupinky nasledujem. Parkujem. Vsetci sa hrnu k okienku so vstupnym, to vyuzivam a idem do arealu bez vstupenku (udajne 0.5usd).

Ono listky nik nekontroluje, v restike si ludia(domaci) menia listok za malu vodu (0.2l)

Beham po skalacha co su v rieke, nic moc zatial.

Idem nizsie za restiku, tam uz fajn vodopad, len nevyhoda je, ze som na jeho vrchole.

Ale i tak fajn.

Je tu par ludi, jeden biely par je na druhej strane, nevim kade sa tam dostali.

Chvilu relaxu, potom prichadzaju skupinku domacich a turisti.

Domaci sem idu na piknik. Kopa jedla a piva.

Nasadam na stroj a smer ryzove terasy 100 a 500 (?).

No tu strazna budka a sbs. Vraj zaplat. Cenu som mu moc nerozumel ale tusim 3k k. No nasrat, po fiasku v phnom penh uz do platenych veci nepojdem.

Ruti sa po fajn ceste okolo kopy kamennych muzikov az k sampov pran pagoda. To je free a fakt super.

Hlavne vyhlad na udolie a more, kde su v dialke vidiet aj ostrovceky.

Chram je tez pekny, ma par starych budov.

Je tu kopa cinancov.

Pri chrame su aj nove budovy v kolonialnom style. Predpokladam, ze tu bol zamer vybudovat nieco na sposob parndorfu, no zatial neuspesne avsak potencial to ma. Len to sa musi vyrazne zlepsit ekonomika kambodze.

Ono v okoli okrem motogangov (vsetko ludia pod 20) som tu stretal aj plno novych aut s rodinkami. Predpokladam vyletnici z hlavneho mesta.

Nuz z chramu smerujem do dalsieho chramu, tentoraz kostolu.

Z vonka vyzera pekne (stara nevycackana budova) avsak dnu nic neni, len zrucanina.

Paradox je , ze su tu naukladane v rohu a vonku (pod igelitom) pohodlne stolicky.

Z kostola vyhlad na okolie, par opustenych budov, neake vodojemy, jazero a v dialke hotel.

K nemu smeruju moje motokroky.

Zacina prsat ale nastastie len par minutova prehanka.

Na konecnej ma vita nalavo nova poschodova budova, napravo schatrala dvojposchodova budova.

Vybieham na okraj skaly. Opat fajn vyhlad, len skoda oblacnosti ale i tak ok.

Pri okraji len strma stena. Dole by som padnut veru nechcel.

Blizko vidim opustene budovy.

Minam dva terenaky. Opat domaci co su tu na pikniku. No tito su rozlozeny na korbe terenaku.

Veru opicky kvalitne.

Budovy velmi stare, zvonka ok ale dnu len hole steny.

Byvali majitelia mali paradny vyhlad na zelene kopce.

V dialke ma znepokojuje tmava obloha.

Sadam na automat a hor sa domov.

Zastavka pri velkom sediacom budhovy. Tu sa ludia modlili a robili selfie.

Z vrchu je tez pekny vyhlad na okolie.

I tu boli sbs (?). Nevim ci turisti musia platit ale mna si nevsimali.

V bruchu mi uz riadne vyhravali muzikanti.

No ani po najazde na hlavny tah nic.

No ono bolo po ceste nieco ale nik nebol dnu.

Nakonec parkujem tesne az pred starym mostom.

Ono by som tu ani nezastavil ale zacalo prsat.

Davam dve spekacky so salatom. Ryzu mi nerozumeli a pochybujem, ze ju mali.

Este chvili cakam kym dazd trosku ustane a vyrazam.

Prsiplast nasadeny.

Na kruhaci pri duriane este kupujem zapekacku.

Kopa stankou s touto pochutkou.

V kambodzi je velmi popularna aj pizza. Teda aspon v tychto dvoch mestach. Same pizzerie, dokonca aj jeden pojazdny stanok ju ponukal.

O kvalite vsak dost pochybujem. Vo fun pizza kde chodim chlastat pivo, pizza miniaturna za 5usd (potom su aj drahsie, podla zlozenia)

Na ubytku relax, ktory rusili lezbicky (nechapem co si dve osoby nenajmu izbu pri tychto cenach) a neskor skurevene zidovky co hulakali na plnu hubu. Najcastejsie slovo bolo ken (zrejme ano, musim to vygooglit)

Nakonec sa na sprejovalo jak barove kurvy a zmizli.

Co nove na whatsupe? Ruri sa v aprili chysta do spanielska. Ale to je uz pre mna uzavreta kapitola, odpovedam len zo slusnosti a debata tez s tyzdnovym oneskorenim, ono vzdy zabudnem o com sa bavime, bo wahtsup spravy hned ako pre mna stratia vyznam mazem. Z toho bola dost sokovana lenka v kl, vauuu ty mas na whatsupe spravy len odo mna.

No a ozvala sa korejka co studuje vo finsku. Vraj ci sa oplati ist v decembri do chorvatska. Tak ne, dojdi na svk cez budapest, dame vanocne trhy. A vraj dojde.

No ale v tejto osobe sa vobec nevyznam (v soule stretko 5x sa mi zda). Raz pise tak, potom tak. Proste korejka asi najkomplikovanejsi narod co som spoznal.

V karlovaci mozno budem mat cs na jednu noc.

Uz som neni vertify na cs, tak mozem poslat len obmedzene mnozstvo ziadosti (tusim 25). Clenstvo si kupovat nebudem, ono ho clovek dostane gratis na 3mesiace ak niekoho hosti. Samozrejme ten clovek musi dat potom referenciu (spina z koreji mi nedala ked som ju hostil, dala az po mojej druhej vyzve ale uz bolo neskoro)

Po studenej sprche a cakacke kedy prestane liat smer mestecko.

Davam si zabalit vysmazane stehno a vysmazane hranolky (mastny humus)

To zjedene na lavicke.

Predomnou hrala bedminton mamina s detskom okolo chodili stary chreni s miestnimi.

Zapadam do fun pizza na capaky.

Tu rovnaky lude ako vcera. Vyzera to na dochodcov co tu ziju.

Niektory tu maju aj auta.

Neskor prichadza mlady cudzinec (arab, turek alebo mohamedansky anglan ??) s uplne paradnou lokalkou . On uplny kreten a ona vsetko trpi. Volaky lude sprava pre penaze setcko.

Zajtra dam asi dalsi moto trip smer kep a pozajtra presun dalej.

Ono fajn relaxacne mestecko. Keby tu najdem volakoho zaujimaveho ostanem dlhsi ale v ubytku sa nesocializujem (predsa nebudem kupovat pivo za dolar v bare kde vsetci vysedavaju ked par minut dalej ho mam za polovicu).

Co som prekvapeny tak je tu dost aj cinsko (on) kambodzskych parov. Ale tito ludia tu maju normalne rodiny.

Jebne ma asi. Domaci cinan vyslovuje pizza rovnako ako sa to cita teda so Z (to som si vsimol v kazdej krajine). Dvaja belosi ju tu jedia priborom (jojo imro vim, ze to tak robia taliani).

Nakonec davam len 4piva.

Smer k rieke. Tam kopa osvetlenych lodi, restiky plne bielych.

Presun na nocny trh k durianu.

Ten uplne mini.

Zvacsa saty pobokoch, v strede kolotoce pre male deti a par jedal.

Dal som so beef polivku, nudle onicom.

Dost ludi, hlavne mladez a pekne opicky (po 4pivach je pekna kazda)

Stretol som jedneho bieleho chalana s domacou. Tu som vcera videl s inym chalanom. No kurvicka 😊

Do postele padam uz o 21.00 trochu opiveny.

Mini ryba, rozvarena ryza : 2k k
Benzin 1.93l : 8k k
Voda 1.5l : 2k k
2spekacky, salat : 5k k
Bageta pizza : 2k k
2xmonkey republic kampot, 8dorm, share sprcha,stud, ac : 4usd
Voda 1.5l : 2k k
Fried chicken, fried hranolky : 6k k (4+2)
4xmale tocene pivo : 2usd
Noodle beef soup : 6k k

9th October 2018

Super čítaníčko pred spaním
Áno, ja som tá Lenka z Kuala Lumpur ? Super blog Dado. Veľmi som sa začítala až sa mi spať nechce. Páči sa mi tvoj štýl písania a teším sa na ďalšie. Vďaka že ma tiež spomínaš ✌️?
9th October 2018

Dakujem, uz sa tesim na bangkok resp oravu :)

Tot: 0.532s; Tpl: 0.016s; cc: 7; qc: 41; dbt: 0.3117s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb