253.den - kampot (moto trip kep)

Cambodia's flag
Asia » Cambodia » South » Kampot
October 8th 2018
Published: October 8th 2018

Noc totalne nahovno. Bud ma bolel zub (ten co mi opravovali v manile) alebo som chytil prievan na ucho. Ono bolelo ma ucho ale moze to byt aj od zubu.

Do toho dosla este o pol stvrtej najebana dievcina, ktora zi nenormalne dlho cistila zuby, ktovie co mala v ustach 😉

No a ked zalahla, po par minutach utekala grcat na hajzel.

Nakonec uz od 7.00 hore a len kukanie do mobilu.

Tu uplne hrozna sprava. Udajne aj zapas v zahrebe (v tt tez za pesnicku rozkopal som slovanistu, zas sa volaka laviciarska prefetovana hlava odbavila) sa hra bez divakov t.j. zbytocne skoro sa serem nazad do europy.

Skurvena uefa nech sa neposeru z neakeho toho bucacnia, pouzivania slova zid resp vyvesenia neakych zastav (pripad dinama).
Na skutry vybehnute dost daleko na ranajky. Davam ryzu s posekanym masom.

Zastavka v bison tour, odkial mam pozicovnu. Je to oproti ubytku.

Oznamujem, ze si predlzujem prenajom o den.

No meni mi motorku za moj vcerajsi model. Ubezpecuje ma, ze vsetko je ok. Vraj po vymene remena, chalan isol nazad a zas mu praskol (podla toho co som videl tak tam dal stary remen), nuz hadam po tomto incidente dali uz novy. Ale u tychto ludi clovek nikdy nevi. By ma neprekvapilo keby tam dali len pancuchu.

Nuz zbalenie sa a smer kep beach resp Phnom chhngok cave.

Drbnuteho recepcneho som sa pytal este na rovnomerny vodopad ci stoji za navstevu. Je to vodopad tak ok. No to bola odpoved. Nakonec som ho nenasol ale nebanujem.

Vidavam sa k nabreziu rieky a postupne idem k mojmu cielu.

Ono som nesiel po hlavnom tahu, bo tu by maly byt taziska soli.

Aj boli ale predstavoval som si to biele, tak ako v izraeli.

Tu len napustene plochy s vodou, niektore vysusene, par hangarov. Nic speci.

Nasadam na hlavny tah, cesta ok, premavka tiez. Obcas to valim aj 80km/hod, vac to netaha.

Odbacam na bocnu tah.

Konec asfaltu, nastupuje cervena zemina.

Po dazdi riadne blato a same kaluze. Moja rychlost max 10km/hod.

Fakt velmi narocne ale aspon som sa zas zlepsil v jazdeni.

Obcas maly smyk ale nohy to zachranili. Keby mam slapky tak nevim nevim jak by to dopadlo.

Miestamy cisto len voda, clovek nevedel co sa pod hladinu skryva.

Jediny som tu mal automat. Sem tam som predbiehal aj cyklistov

Kravy nesmeli chybat, sliepky samozrejmost.

Obydlia skromne.

Totalne blato, cesta pre mna neprejazdna. Nastasti tu bol policajt (?) so samopalom. Ma navigoval k malemu potuku cez ktory siel maly uzky drevenny mostik.

Tu nastava problem, nevim na nho vyjst, idem totiz opatrne nechcem sa skydnut do potoka. Zadne koleso za mi furt smyka. Vzdavam to, vypinam motor a motorku tlacim.

Za potokom uz super hlinenna cesta.

Dal som sa nalakat na tabulku pepper farm vraj len 3km, kokot, presol som 6km a nic. Tak som sa na to vysral a otocil to.

Oproti mne kopa motorkarov s nakladom korenia (len listy).

Sofer, mechy s korenim a na nich dalsi clovek.

Siel som aj okolo kamenolomu, skoda nicit taky pekny kopec ale co uz.

Nazad po hradzi az k mojmu cielu.

Tu stretavam turistu, vstup do jaskyne 1usd a vraj nist moc.

Tak to pridim a smer secret lake.

Pri pispauze ma chalan predbieha, ma rovnaky ciel.

Tak sa ho drzim.

Stale hlinenna kamenista cesta ale pohoda, bo uz tu neni blato.

Prichadzame k jazeru. Velke ale nic extra, proste jazero.

Zaujala akurat mini pltka co nieco prevazala z jednej strany na druhu.

Odpajam sa od chalana. Zastavka pri blizkom kopci. Hore asi daky chram a mozno vyhlad na jazero ale ked som zbadal schody rozmyslel som si to.

Opat blatista cesta. Motorka riadne spinava, botasky tiez. Ale vyfasoval som uterak, posledny den posluzi ako handra na cistenie.

Konecne normalna cesta. Opat to dost rychlo valim

Na kruhaci doprava smer kep beach.

Idu sem tlupy motorkarov.

Na ceste mavaju daky chlapici vo vestach s listkami. Nik nezastavuje tak ani ja.

Prichadzam k plazi. Kvanta ludi. Vacsina domaci.

Parkujem pri chodniku kde su rozostavane plachtove altanky. Dnu na kobercoch sedia domaci a piknikuju.

Dochadza ku mne vyberacka, tu nesmim parkovat to je vyhradene pre ludi co si zaplatili flek pod altankom.

Robim dve fotky plaze.

Piesok zlty, more uplne nahovno plne ludi. Hned ma presla chut.

Clovek raz zazije priezracne more ine uz nechce.

V okoli kopa stankov s jedlom. Aj by som si volaco dal ale neni kde parkovat.

Spine chcu 3k k. Uz mi vypisuj listok. Nasrat ti. Inak domaci to v pohode platia.

Idem do dedinky kep. Tu nist.

Ale nakonec fajn lesik(palmovy).

Tu kopa domacich co tu piknikuju.

Rozbite molo z ktoreho je fajn vyhlad na rabitt island.

Tam chodia aj lode ale nemam dovod ho navstivit.

Posuvam sa dalej po nabrezi.

Zastavka na par veci na palicke, davam si aj parek. K tomu trstinovu napoj.

Tetula ma celu stanok zapnutu za motorku.

Vytrina, tam jedla na palicke, hrnec s olejom, vitrina so zeleninou, stroj na odstavenie trstiny.

Vsetko zjedene na lavicke. Na nabrezi kopa piknikijucich lokalov.

Pokracujem dalej ku kep beach. Tentoraz z druhej strany.

Davam grilovanu rybu, s lesa na mna cihaju opice. Asi 6ks.

Po jedle fotim ceckatu sochu a opat napratanu kep beach. Kambodza ozaj neni plazova destinacia a to mala byt kep beach jedna z tych lepsich (v mojom ponimany 4 s hviezdockou, od 5 ju delia len chybajuce odpadky).

Pobavili lokaly na banane tahanom starym pomalym clnom. Rychlost uplne, ze nic ale lokali boli vo vytrzeni.

Kep national park dalsi moj ciel. Vraj fajn turistika ale vstup 4k k.

Nuz prichadzam k zdvihnutej zavore.

Tabulka jazdite max 5km/hod, ok da sa ist skutrom.

Predbieham jedneho pesieho turistu.

Kaviarnicka, fajn vyhlad na more.

Skutrova turistika pokracuje.

Odbocka do strmeho kopca. Nene slapat sa mi nechce. Pokracujem skutrom po prirodnej ceste.

Oproti idu 4 fra babu. Idem v protismere a zabozrutka sa mi odmietala vyhnut, normalne som musel zastat aby ma obisla. Fakt fra su pica narod.

Opustena restika. Chytilo ma sranie, nuz som im mu tu nechal pozdrav.

Toto keby spravim v sikmookuch krajinach (taiwan, japonsko, korea) mozno by som isol aj do basy

Prichadzam k dalsej odbocke. Tu uz parkujem skuter a idem na turu.

Podla mapy cca 250m jednym smerom.

Nastup v pohode, klesanie a potom krute stupanie.

Hned som cely mokry, mam na sebe dlhe tricko, to davam vzdy na skuter nech sa mi moc nepalia ruky.

Prichadzam na vyhlad. Pica z neho. Len kusek, inak stromy.

Vydychanie sa a nazad.

Cestu mi skrizila jasterica resp taky mini drak.

Musel som do nho kopnut haluz nech sa pohne.

Pri motorke stretavam ujka co som ho na zaciatku obiehal. Riadne spoteny. Moju trasu mu neodporucam, no vraj sa chce o tom presvedcit sam.

Opat pokracujem na mojom tatosovy. Cesta ok.

Opat idu belosky, tieto rozumne vyhybaju sa mi.

Prvy raz ked som tu sadol na skuter som mal prvych par sto metrov problem s pravou stranou. Ono v indonezii sa jazdi vlavo.

Cestou dva priemerne vyhlady. Betonove lavicky nesmu chybat.

Prichadzam k zavore, ta spustena. Hore sa neda dat, je uviazana lanom.

Zosadam zo stroja, nastasti ten podlieza zavoru.

Zastavka na dalsich salt lake.

Tieto lepsie ale furt chyba ta sol.

Po hlavnej to valim do mojho mesta.

Miestami na asfsltke male kamene, tak dost prachu ale mam stit a este aj kuklu.

Pri duriane kupena zapekacka.

Ta zjedena na lavicke. Okola isla kurva, po par minutach ju uz naklada staly zakaznik.

Na ubytku relax, opat sa ozvala nataly. Slahla si v thajsku travu a vychlastala za dva dni flasku vodku. Pici naco mi taketo veci pise, jak keby ma to zaujimalo. Keby nemame stretko v rige (a hlavne plati ubytko, ale asi si ho zaplatim ja ked ju nevyplatili za august) tak ju normalne bloknem. Furt pise len o alkohole a gay porne.

Ostavam tu dalsiu noc. Zajtra len relax v posteli. Moj zadok si potrebuje oddychnut od tolkeho jazdenia.

Jedlo na nocnom trhu. Uboha ryza so shrimmy.

Presun do fun pizze. Sok zavrete.

Tak kotvim vo family bare.

Vyhlad mam na dve predajne s alkoholom.

Okolo chodi kopa zmiesanych parov. Zvacsa vekovy rozdiel 40 rokov, za penaze dom v prahe a ve vidny dva.

Prichadzaju tri nemky, jedna riadne objemna, jasne, ze si obejdnava hambac.

Videl som tu aj kokotka zo vcera co bol s kambodzankou vo funny pizza.

Cul uz sa a na bicykli. Chlape bez penez do pici nelez.

Ale ako keby tu kambodzanku zbadam uzaj ju berem domov.

Ked moze mat miriam buduceho otroka (kakavo) tak preco nie aj ja 😊

Inac v bare uz pre mna stare zname tvare.

Stary expari co tu kazdy vecer chlastaju.

Ako vsetci tu jazdia ozrali na skutri (biely). Tak na to nemam gule. Stacilo raz ked som tak soferoval.

Na ulici som videl aj dost nezvicajnu kombinaciu, cierny a sikmacka.

Vsetky zapisku z tohto mesta su tvorene s urcitou davkou alkoholu.

Som zvedavy co bude v dalsom. Alebo ostanem furt tu a serem na celu kambodzu ?

Ryza, maso : 5k k
Benzin 1.7l : 1usd + 2k k
3veci na palicke, trstinovy napoj : 5.5k k
Ryba, ryza, trstinovy napoj : 11k k (dal som 5usd vydala 9k)
Pizza zapekacka : 2k k
Voda 1.5l : 2k k
Ryza so shrimmy : 6k k
monkey republic kampot, 8dorm, share sprcha,stud, ac : 4usd
6x male tocene pivo : 2.5usd ( jedno sa odrbal)

Tot: 0.84s; Tpl: 0.011s; cc: 7; qc: 41; dbt: 0.5025s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb