Aljaska 2008 Denali

North America
July 29th 2008
Published: July 30th 2008

Ahoj lide, jsem tu opet a mohu se podelit o nove zazitky. Uvodem dekuji za vsechny prispevky, ktere mi posilate. Davaji mi motivaci k dalsimu cestovani. Vzhledem k nepretrzite tlakove nizi a neustalym proudum vody z oblohy jsem upadal v Anchorage do depresi, ktere me nakonec donutily zmenit plany. Zrusil jsem puvodne zamyslenou cestu do destnych pralesu pri jiznim pobrezi a rozhodl se odcestovat ... Read Full Entry

Photos are below

Nalez na Kesugi RidgeNalez na Kesugi Ridge
Nalez na Kesugi Ridge

Tohle vas na okamzik zastavi, zvlaste zjistite - li, ze o par metru dal ve smeru vasi cesty se nachazi jeden mensi kousek, ktery dilo zakoncuje, navic je ukrutna mlha a vitr fouka proti vam, takze autor vas neciti a nema duvod zmenit smer sve cesty. Nastesti jsem si vzpomel na jeden oblibeny film a za pomoci kontaktu s vlastni pokozkou jsem zmeril teplotu. Nebylo to uplne teple, ale tady to rychle chladne. Radeji jsem zvolnil tempo.
Kesugi Ridge v patek VIIKesugi Ridge v patek VII
Kesugi Ridge v patek VII

Zulovy balvan je teckou za prvni polovinou hrebene Kesugi a konci tu veskera legrace. Hreben je prerusen divokym udolim se spoustou medvedu, moskytu, bahna a vegetace. Brr, tohle bych si nechtel zopakovat.
Skinny LakeSkinny Lake
Skinny Lake

Nez se dostanete z udoli znovu na hreben, ceka vas jeste narocna cesta podel brehu jezera Skinny, sledujici radu mensich zulovych hrebinku, ktere jsou vyhledavanym domovem medvedu baribalu. Potkat ho zde neni zadny problem, staci nehlucet.
Nedelni ranoNedelni rano
Nedelni rano

Zahnizdil jsem se u jezera pod vrcholem Golog. Vlevo nahore je muj stan. Kdo ho najde?
Nedelni rano o chvili pozdejiNedelni rano o chvili pozdeji
Nedelni rano o chvili pozdeji

Tohle uz vypada mnohem lepe.
Poznate zvire? - soutez pokracujePoznate zvire? - soutez pokracuje
Poznate zvire? - soutez pokracuje

Tentokrat je to tezke, protoze ani ja si nejsem jist spravnou odpovedi.
Kesugi Ridge v nedeli IIKesugi Ridge v nedeli II
Kesugi Ridge v nedeli II

Pockat si na tento den se opravdu vyplatilo.

Ahoj Honzo,
moc pekny fotky. Krasna priroda. Na ten dest si casem zvyknes a prestanes si ho vsimat. Napadlo me, ze po sesti hodinach ve vlaku ze kteryho neni nic videt bych taky jasal :-). Mej se pekne a pozdravuj sysly.

Pozdrav z Prahy
Musim rict, ze lepsi ctení k ranni kave si snad ani nelze prat. Takze at se zlepsi pocasko a je dobre svetlo :-) Jinak muj tip na soutezni otazku je Sysel obecny (Spermophilus citellus), tr. savci, rad hlodavci, cel. veverkoviti - pevne verim, ze to je blbe... :-)

odpoved na zaludnou otazku
Vypada to jako sysel nebo nejaky morce. Za tu snahu mi taky neco dovezes? Treba sobi parohy pro Misaka, ze by si je dal treba na saaba az pojedem na sraz :o)

sysel
Ba ne, sysel to neni, ale jste blizko, je to neco uplne jineho :) Za bleskovou odpoved pocitam nejaky ten bod k dobru.

parohy
Sobi parohy mu dej prece sama a at si je da treba na hlavu :-))

:o))))
ha ha :o) ty uz sem mu dala, cerveny s rolnickama :o)))) bracha cteni je to nadherny, mama s tatou a Misak te pozdravujou :o)

nova odpoved
neni to nahodou krysa?

dalsi pokus
Dalsi pokus od krysy upoustim :o) svist horsky?

ONDATRA
JE TO ONDATRA! Nebo snad ne... Na radu manzelky jsem prave stravil skoro hodinu prohledavanim Aljasske fauny :-)

P.S.
presneji ONDATRA PIZMOVA....

odvolávám krysu
je mozne, ze by to byl svist horsky?

svist
Slava, je to tak. Teda skoro. Je to svist brylovy. Vsichni zucastneni dostanou cenu. Priste musim vymyslet neco tezsiho.
31st July 2008

na toho sviste prisel tata :o) tak si urcite zaslouzi taky nejakou tu cenu :o)

pozdrav
zdravim,svist je muj i taty.pa,pa
1st August 2008

Hezkyyyy
Zdarec Honzo, vidim ze pokracujes vesele v ceste. Snad se pocasi umoudri, a prijdou Te navstivit i Slunecnik, Mesicnik a Vetrnik, ted se nekde flakaj a nechali tam jen Destnika :-). Ma to ale vyhodu, medvedi jsou z toho deste otraveni a nemaji chut si do Tebe kousnout ;-). Mej se krasne a preji Ti zlepseni pocasi i nalady. Ales
5th August 2008

Test 2
Test 2
5th August 2008

Na lepší po así
Zdárek, tak jsme si na tebe Honzo eukli v KováYce. Aby se ti zlepšilo po así. Te už by se to mlo pomalu za ít lepšit. Koncem týdne by mla pYijít horka. Ú ast: 7 Piva: 48 Zelená: 6 Vodka: 0 Nakládaný hermelín: 2 BuYty v piv (bez chleba): 1 (Hádej kdo) Jinak to mᚠmoc pkný. Bu si sure. Už jsi slyšel šum svistu?

Baaajecny
Cauky Honzo, teda ja nevychazim z uzasu, kde se v Tobe bere ten vypravecsky duch.. fakt skvely, uzasny pocteni :-) vypada to, ze Alesovo video a Tvuj komentar by bylo bezva spojeni :-D uz prevypravujeme Tvoje historky dal... obzvlaste tu s tim ridicem, ktery se ptal jestli jsi sure :-) a porad se smejeme.. to se mozna dozvis co a jak jsi vlastne zazil :-) fotky bezva, dest je dobrej, praktickej, aspon se Ti neprasi od bot a medvedi Te tim padem nemuzou vypatrat.... tak pis pis dal, tesime se, jasne i na zazitky osobne - to bude i s vizualizaci (treba podobnou jako nekdo, kdo vcera v hospode pri vysvetlovani neceho vylil piti pri obede:-) - muzes si taky tipnout:-) cus Lenka

Svist
Jasne, dostanete kazdy jeden sobi paroh.

Re: Hezkyyyy
Vetrnika potkavam hojne, uz jsou s Destnikem kamaradi. Slunecnik se obcas ukaze a co dela Mesicnik, to je mi burt. Tak me napada, ze spis by se hodila nejaka Vecernice, kdyz jsme u tech pohadek.

vecernice
Ja sem tva vecernice, ale ted jdu spat protoze ty mas den :o) to video ze stanu je husty, asi bych v tom ani nezamhourila oka :o) to lejno doufam taky bylo husty kdyz si zkousel teplotu? Mimochodem ten film to byl asi Medved co? :o))))))

RE: Na lepsi pocasi
burty aldano, hermelin ty a ruda nebo lenka, co tam vazne ta vodka, nejak to beze me flakate

RE: Baaajecny
To dela prostredi a samota. Rozsahle gesto typuji na Lenku. Ukazovala, jak velci jsou komari ve Finsku.

RE: vecernice
Jestli ty nebudes spis Nocnice, Vecernice uz davno spej. Medved je spravne.

vecernice
Vzdyt jeste takova noc nebyla :o) vcera vecer sem si teprve vsimla tveho dalsiho vypraveni, puvodne sem myslela ze si tam dal jen fotky. Docela casto sem se smala. Uplne sem te videla jak stojis na tom hrebeni a rves do udoli, pak jak honis tu slepici, coz mi pripomina ze sem stale na netu a hledam ji co je vlastne zac :o) vypada to na nejakou koroptev (tanami) v praci si vzdy tvuj text nakopiruju do wordu, opravim hacky a carky a rozeslu par kolegynim, ktere jsou naprosto nadsene tvym vypravenim stejne jako ja :o)

Typ na zvire
Ja myslim, ze je to klasicka koroptev.
9th August 2008

Zvire
Tak uplne klasicka koroptev to neni, ta zije na poli a tady zadny pole nejsou. Je to takovej skalni typ. Hlavne se to moc neboji, takze az budu mit hlad, tak to bude mit spocitany.
10th August 2008

Typ na zvire
Tetrev? Podle toho jak se neboji - hlusec?

RE: typ na zvire
Podle toho jak se neboji spis blbec :)

KDE JSEM?
Ahoj, z Denali jsem odcestoval na sever do mesta Fairbanks, kde jsem se nekolik dni rehabilitoval a pripravoval na svou dalsi cestu. Za par hodin odjizdim daleko na sever za polarni kruh do parku Gates of Arctic a par dni se tam zdrzim. V tomto pasmu nefunguje mobilni telefon a nejsou tam ani kavarny s internetem, takze se nejakou dobu nebudu ozyvat. Muze to trvat i nejake dva tri tydny. Tak za par tydnu ahoj.

slepice
Az se vratis z toho polarniho kruhu do internetove kavarny tak bych mela ziskat prvni misto, protoze ta slepice neni slepice ale je to belokur rousny (a vypada to na samecka protoze samice ma kropenatou i hlavu), ktery se vyskytuje v teritoriu Yukon a jinych. V tundre v Arktide a v subartickych oblastech, ve vysokych horach nad hranici stromoveho porostu. Samecci pomahaji s vychovou mladat. Tak zdar a silu na velrybach (teda az to budes cist tak uz bude po velrybach) :o)))))
12th August 2008

slepice
latinsky: Lagopus lagopus
12th August 2008

hodne stesti
Ahoj Honzo, preji hodne stesti do Tveho putovani, uz se tesime na dalsi zapisky z deniku neohrozeneho Mikese. Jinak Tvuj tip na hadanku byl spatny: to piti v te hospode rozlil Marek, ktery vysvetloval co vsechno nechce :-) vidis ze mame taky tezke hadanky, i kdyz Tvoje jsou vic o cestovani a faune :-) Lenka asi nebude potesena, zes ji potrefil. Fotky mas skvely, jen tak dal.. a vydrz :-) Lenka
19th August 2008

Mam tady odpoved na druhou kvizovou otazku :-)
Mela by to byt slepicka belokura rousneho (Lagopus lagopus). Nebo minimalne jineho belokura. A jestli ne, tak reknu kamaradovi ornitologovi, aby sel vratit diplom :-D Mej se hezky. Kacka
26th August 2008

Ahoj! Tesime se na dalsi zpravy!
Ahoj Honzo, jak se mas? Jak je to za polarnim kruhem? J Dnes jsem si vsimla, ze se zvysil pocet fotek v blogu a ze jsi dneska tady byl, ale zadne povidani neni. Doufam, ze mas toho hodne a povis všechno, jak jsi cestoval, co se ti prihodilo, koho nebo co jsi podkal na cestach J. Danil Te pozdravuje! Prejeme Ti pekne pocasi, dobrou naladu a uzij si zbytek dovolene! T&D
28th August 2008

Re: Slepice
Teda Kamilo a Kacko, ja cumim. Je to fakt belokur rousny nebo teda myslim si to. Kacko, ty jsi trefila i pohlavi, ale obe mate prvenstvi. Tak co vam mam privezt? Pero z belokura rousneho? Chcete ze samicky nebo ze samecka?

Tot: 0.083s; Tpl: 0.014s; cc: 7; qc: 20; dbt: 0.052s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb