1.den - presun do Milana

Slovakia's flag
Europe » Slovakia » Bratislava Region » Bratislava
April 8th 2016
Published: April 13th 2016

Par dni pred odjazdom mi vola zelo, ci suhlasim s listkom za branu. Nemam s tym ziadny problem. Neskor si uvedomujem, ze za mnou na podlazi budu hostujuci fans Juve. No nic, bude aspon veselo 😊

Je to tu, z roboty odchadzam o hodinku skor, doma chystam lepenaky + neaky sladky proviant. Pivo planujem nakupit az v tescu na lamaci, odkial mame planovany odchod o 22/00.

V rychlosti kupujem cez net listok na bus do ba. Vyuzivam spolocnost arrivaexpres (predtym veolia,nitravel a ktovie ake nazvy to este malo). On line nakup (lacnejsie nez nakup u vodica) v pohode len ta ich stranka mi moc nepasuje, je to tam trochu zmatocne. Rozmyslam som nad nakupom spiatocneho listka ale ktovie kedy sa vlastne vratime. Jednosmerna cesta zo serede do ba cez net stoji 2€, obojsmerna 3€.

Nasadam do busu, tam v piatok poobede len traja ludia, no z ba vsetci smeruju v tento cas domov, na vychod. Pre belaseho tomasa su vsetci od senca na vychod vychodniari 😊

Cesta po prazdnej dialnici ubehla rychlo, na freewifi v buse sa mi nepodarilo pripojit, tak som pocuval len laviciarsku taliansku skupinu talco .

V pijavici na dunaji ma privitalo velmi dazdive pocasie.

Podla instrukcii tomasa chytam trolejbus c.205. Tukam do jednoducheho automatu, v tom prichadza moj odvoz, debilny automat tlaci jak spomaleny film. Konecne po neskutocne dlhej dobe vypluva listok na 15.min jazdu za 0,70€. Ha vsetko je ok, len listok je trochu navlhnuty.

V trolejbuse zacinam bojovat s oznacovacom listkov, moj vlhky mi to nechce zobrat, po troch pokusoch to vzdavam. Chalan za mnou to vsak nevzda a snazi sa listok oznacit az po prvu zastavku, kedze sa mu to nepodarilo radsej si vystupil. Toto veru dopravny podnik nema vobec domyslene, mali by nieco vymysliet ale pochybujem.

Vystupujme na zimaku "antona nepelu" (no jo, aj belasi sa niekedy sekne s nazvom).

Vstupujem do fajn podniku Budik , ktory je totalne natrieskany.

Za stolom uz sedia dvaja znamy vyblednuty andrej s tomasom + jeden bezec zo ziliny byvajuci v rajke, pracujuci v ba 😊

Po par pivach a jednej domacej vytiahnutej z pod stola, sa domaci snazia zohnat taxi. Uber sa nevydaril, sofer nas zrejme povazoval za opilcov, nakoniec sa ale predsa len jeden taxi podarilo zohnat. Este pred prichodom nasho vozu, sa ideme nasackovat do kii (take vozidlo nas malo vyzdvihnut), sofer cely mimo, nechape o co sa jedna, nakoniec je to len nedorozumenie, zle auto 😊

Na lamaci skacem do tesca, kupujem 6x plzen, bo ktovie co za zbrndu zas budu predavat v buse. Naposledy to bol gambac, blee.

V Mcdonalde uz je skoro vacsina ucastnikov zajazdu. Nasleduje postupne zvitanie sa s osadenstvom, vacsinou stara znama firma s par novacikmi.

Na cestu do seba hadzem 3xcheesburger.

Opat sa pusta dazd, vsetci nachystany uz netrpezlivo ocakavame dvojposchodovy zlty aeroplan.

Konecne prichadza, nabiehame na nich, dvere statocne brania teplousi z budejovic. Nakoniec povoluju, opat zacina nekonecne zvitanie sa.

Sadam si spolu s belasimu kamosmi do zadanej casti busu, kde nam sudetaci rezervovali 6 flekov.

V buse to zacina vonat po roznom ovoci, sem tam sa do toho zamiesa aj chmel.

Pred nami je cca 12 hodin do Milana.

naklady (alkohol nepocitany)

bus sered - ba - 2€ (online listok arriva expres)
mhd 15.min ba - 0,70€
3xcheesburger mcdonald - 3€

milano

Tot: 0.094s; Tpl: 0.017s; cc: 12; qc: 25; dbt: 0.0563s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb