2.den - Milano

Italy's flag
Europe » Italy » Lombardy » Milan
April 9th 2016
Published: April 14th 2016

V autobuse bolo v noci veselo ako vzdy. Niektori jedinci spustili aj milanske chorale. A treba uznat,ze im to islo velmi dobre. Vacsina busu sa vsak nepridavala, nalejme si cisteho vina, neovladame to.

Spanok ako to vo vyjazdovom buse byva nic moc.

Nieco pred 7/00 to definitivne vzdavam a o zaspatie sa uz nesnazim.

Kolegovci z hlavneho mesta vytahuju rizky, urcite su kuracie, bo oni prasata nezeru 😊

Okolita krajina je uzasna, domceky, policka, vinice, kopceky avsak ako sa blizime k cielu krajina sa meni uz len na sklady a logisticke centra.

Tesne pred bergamom mame dlhsiu zastavku v autogrile. Uzaj padim otestovat zachod. Sedatko nikde, furt to splachovalo, tak veru ziadne velke tronenie sa nekona.

V autogrile si davam kapucinko, pytal som grande, tetula mi ale dala medium. S blockom od pokladni sa presuvame k vedlajsiemu pultu, kde sikovne pracovnicky robia kavicky. Obsluzeny som hned. Kapucinko si vychutnavam spolu s kumpanmi pri stolceku na stojaka.

Na parkovisku pri buse stretavam dvoch golvasov. O slavovi som vedel,ze ide ale o martinovy veru nie.

Soferi pre zaujemcov pripravuju teple parky a k tomu studene pivo.

Po autobuse sa zacinaju pohybovat predajcovia tomboli, kupujem 3ks. Ostatny ludia tiez nakupuju ale vsetci vieme, ze to je podvod a vsetky ceny poputuju drny rodine ako vzdy 😊

Napatie v buse sa stupnuje, niektory ludia idu prvy krat na san siro. Konecne vidime obrovsky kolos. Tentokrat neprichadzame na parkovisko prvy ako inokedy, sme asi cca az piaty.

V buse si este menim firemne tricko, po vyzleceni moj pivny pupek skoro zlikvidoval sedacku predomnou 😊

Vyskakujeme z nasho dopravneho prostriedku, kazdy cvaka kolos o sto sest.

Tomas odpaluje dymovnicu, bohuzial belasu. Vytesuje sa tomu, pribieha k nemu dalsi chalan, v slovanistickom drese aj so salom. Cierna ovca vyjazdu, kurva, hra milano a nie neaka belasa slapka.

Rychlo spravene spolocne foto so 69 fanusikmi a jednou ciernou ovcou a sup ho do centra.

Mracna sa postupne trhaju, vyzera to na nadherny den,preto nevaham a idem ku kanalom.

Konecne k stadionu dotiahli metro. Jazdi sem linka M5 bez ludskej posadky.

Pri kupe listku mensi chaos. Talianka predomnou stlaca rozne tlacitka, volaco si mrmle a nakoniec od automatu odchadza, tak sa radsej presuvam i ja k dalsiemu, ten jasne, ze nefunguje. Do tretice sa mi nakoniec podari kupit listok. Pri automatoch sa pohybuje aj pracovnicka metra, ktora pomaha ludom kupit listok.

Karticku s magnetickym pasom strkam do turniketu, po oznaceni mi ju turniket vypluva a smer ho uz do metra.

Na zastavke Lotto menim fialove metro za cervene, neuveritelny dlhy pesi presun medzi tymato linkami. Na zastavke cadorna opat menim farbu za zelenu, smer S.Agostino.

Vyskakujem z metra,picham listok do turniketu,ten ma pusta, zhavim navigaciiu, zapinam endomondo a sup ho spoznavat dalsi neprebadany kut Milana.

GPS signal nie a nie chytit, nevadi.

Pri metre sa konaju neake trhy, kopa stankarov s ovozelom, salamamy, syrmi, jedlom. Predieram sa ulicou plnou stankou s oblecenim a roznymi kravinami az ku darsena, kde koncia kanaly.

Inak je tu dost zahalencov, imigrantov som zatial ale nevidel.

Zrejme sa v milane schyluje k volbam ,bo pri stankoch bolo par volebnych propaganderov.

Pri nadrzi sa rozklada gazzetta de la sport, oslavuje 120 rokov, teda aspon tak som si to prelozil, ok videl som na plagate cislo 120 a ostatne som si domyslel 😊

Relaxujem na nabrezi a nasavam slnecne luce. Fakt super cast milana.

Kesky nema zmysel lovit, vsade kopa ludi.

Pri Porta Ticinese mi zacina blbnut fotak, prestava zaostrovat, kurnik sopa, to jak naschval. Vypinam a opat zapinam, nastastie sa spamatal. Vazne zacinam uvazovat,ze si v japonsku kupim novy. Po navrate z tohto vyletu musim oslovit specialistu na tuto problematiku, vaga prezyvaneho picus, nech mi volaco vyberie.

Pomalickym krokom sa presuvam k Naviglio (kanal) Pavese. Stretavam aj prvych merdakov v bianconero.

Restiky, obchodiky su este pozatvarane, siesta predsa.

Niekde som cital, ze kanale v milane su zmenseninou benatok. Ten do to pisal bud nikdy v benatkach nebol abo bol riadne sfetovany.

Cinziaky popri kanali pekne upravene, plne zelene na balkonoch,fakt skvela relaxacna stvrt

V minulosti kanal z milana spajal obe pobrezia talianska, v sucastnosti sa uvazuje o ich obnove, bo nastupom zeleznic, kamionov, stratili vyznam, teraz by sa mali vyuzivat hlavne na turisticke uceli. Ale ktovie ako to bude, treba do toho strasne moc investovat a niektore casti su uz totalne zastavane.

Kedze vsetko jedlo bolo v tejto casti zatvorene, zastavujem sa v carfoure, kupujem volake to rio mare, kinder sendivce a prosciutto domov + balenie prosciutta so syrom ako svacinku.

Pri pokladni sa ma nieco pytali, no italy, predavacka teda spustila anglicky, ci chcem tasku.

Svacinku spapana na lavicke pri parku Segantini.

V parku su normalne nasadene bambusy,to som teda necakal. Inak park nic moc, je to skor len miesto pre psickarov z prilahlych fakt velmi dobre vyzerajucich cinziakov postavenych v prirodnom style. Drevo a kopa zelene.

Na skalach v parku resp zelenom priestranstve popisane neake napisy v arabctine.

Po fakt mega odpocinku a slneny (plesina pripalena) prechod cez velmi neupraveny park Baden-Powel ku kanalu grande.

Tu kopa stankov, normalny blsak, rozne somarinky od LP platien cez rozne vazy, tricka, no proste somariny. Mami by tu riadne nakupila.

Kanal lemuju rozne kaviarnicky, restiky, uz vsetko otvorene, plne ludi. Je to tu o sto percent komercnejsie ako predchodzi kanal. No mozno svoje robila siesta,tazko povedat.

Zrazu z nicoho nic sa kanalom prehnali veslari, dobre im to islo.

Zastavka na zmrzku, neuveritelna rada ale islo to rychlo a zmrzka fakt dobra. V gelaterii mal majitel po stenach vystavene rozne kornutky na zmrzlinu.

Zmrzka zjedena pri darsena. Tu uz viac ludi ako ked som tadeto siel pred par hodinami. Dost ludi tu popija aj pivko. Keby vim,ze sa to tu moze, tak si v carefuore nakupim neake to lahvove.

Sou gazzetty sa akurat skoncila, vypustili ruzove baloniky a vsetci sa zacali balit. Nasledoval som ich a smer este jedna oddychova zastavka v parku Don Luigi Giussani.

Tu vela cviciacich ludi, niektory behali,iny boxovali a ostatny len tak posedavali resp sa prechadzali.

Cas uz dost pokrocil tak sup ho nazad na metro S.Agostino. Tentokrat som zvolil inu cestu az k stanici Garibaldi, tu nasadam na M5. Stretavam sa tu so slavom a jeho partiou.

Sadame do prveho vagonu, tak super vyhlad na kolaje, kedze sofer tu neni a tato linka je riadena automaticky. Pripadal som si ako na kolotoci, len keby to islo rychlejsie.

Vystupujeme na San Siro Ippodromo. Slavovci idu pesi, ja sa deriem na povrch vytahom.

Pri stanku so suvenirmi stretavame CR7 aj s kumpanmi. CR7 si dava vyrabat dres aj s menom, predavac mu tam skoro miesto K dal C.

Este mensie obnazovanie na verejnosti a smer bus.

Parkovisko je zaplenene busmi z roznych kutov talianska resp sveta. Su tu madari, francuzi, poliaci, lotysi, nemci atd. Dokonca je tu aj nitriansky turancar.

Vacsina talianskych busov vytahuje z podpalubia stoly a robi si tu piknik.

Par nasich sa zastavuje u spriateleneho talianskeho fanclubu na parky a mensi pokec. Ostatny nasi popijame pivecko pred autobusom.

Prichadza posledny ucastnik zajazdu znamy lovec autogramov kladivko, ktory si skratil cestu do milana lietadlom.

19/00 sa blizi,tak sa predierame k brane cislo 7 ,kde dostavame od michala, jarda a soulika listky.

Listok mam v ruke, tak pomeho na stadion.

Policajti prave uzatvraju priechod od parkoviska hosti az ku stadionu. merda bianco neri sa zacinaju presuvat. Na poriadok dohliada par policajtov so stitami a par so samopalmi.. Na parkovisko prichadza aj bus s oneskorencami, ti su spoza plota zasypany vsetkym co je po ruke ale nic extra sa nedeje. Ziadne rozhanacky policiou,kuklaci, buzeracia od organov, vodne dela alebo helikoptery ako je tomu u nas, kde ide na futbal 2000 ludi z toho polovica su policajti pripraveny na tretiu svetovu vojnu.

Na stadion sa dostavam pomerne rychlo, najskor je kontrola listku, ci sedi meno s mojou obcankou, dalej nasleduje obchytkavanie sbskou a nasledne konecne turniket, kde mi skener nasnima kod a sup uz som dnu.

Vsetko je pekne znacene neni problem sa navigovat v tomto kolosi. Este jedna skenerova kontrola lisku a uz si to slapem po schodoch, fakt je to dost vysoko.

Vyuzivam zmodernizovane zachody. Od poslednej navstevy co som tu bol, pribudli pisoare, vtedy tu boli len hranty na stanie.

Usadzam sa vedla Duceho.

Za nami asi 8 radov su fans juventusu, ohradeny sklennou tabulou a sietou. Obavy zo zahadzanie stolickami teda ustupuju. Kontakt s hostami neni absolutne mozny. Max. Tak clovek co sedi tesne pri nich dostane neaku tu davku pluvancov, resp vyliateho piva.

Zapas este nezacal a hostia si dost vyskakuju, prekrikuju cely stadion ale iba na kratko, curva sud okamzite vracia uder.

Ked som uz spomenul tu curva sud , strasne vela ludi tu nosi toto oznacenie, pocitam ale asi takych 50%!n(MISSING)echape ani co to znamena, hlavne ,ze mam na sebe nieco co je momentalne IN. To mi aj trochu vadi v nasom fanklube, kazdy rok fasujeme rozne nase reprezentativne oblecenie (tricke, mikiny...) ale ludia si to na zapas proste neoblecu, daju si radsej dres, uz spominane oznacenie curva sud resp ineho fanklubu. Kurva sak sme jedna grupa a tu treba reprezentovat.

Mrzi ma aj ,ze na stadione nevysela nasa zastava, avsak konkurencny fanclub zo slovenska ju tam mal 😞

Tesne pred zaciatkom zapasu, sa vzdava hold legende Cesare Maldinimu. Na moje prekvapenie sa nedrzi minuta ticha ale cely stadion tlieska.

Je to tu zapas vypukol, ultras prichystali nadherne choreo, vsetci cvakaju ostosest. Nasi hraju neuveritelne, davama prvy gol,no a po gole vsetko konci a taktovku prebera juve, ktory zasluzene nakoniec vyhrava.

V domacom kotli sa odpaluje mensie pyro, s porovanim s trnavou je to ako keby to odpalovali len skolkari, zrejme sa im viac nepodarilo prepasovat alebo ktovie.

Neviem ci to bolo tym ,ze som sedel v blizkosti juventusu ale zdalo sa mi,ze hostia vyhrali aj na tribunach. Furt hucali jak saleny.

Inak pivo na stadione stoji okolo 8€, da sa zjednat tuzim o 2€ dole. Cola plus minus podobne. Roznasa to niekedy fakt doterna obsluha.

O dve radi podomnou sedel asi 7 rocny chlapec odety do cervenocirnych farieb. Pri kazdom antimilanskom pokriku z radou hosti, pozdvihol pravacku a vyraznym gestom im ukazoval parohaca. Treba tie deti ucit uz odmala co je dobre 😊

Po zapase zacina tlacenica k vychodom, cca 75 000 dav to ma namierene na metro , k busom atd..Po opusteny stadiona , smerujem k parkovisku, bohuzial dostavam sa dolieviku, ktory smeruje do metra. Cesta mi tym padom trva asi 3x dlhsie ako ked som siel z parkoviska na stadion. Teraz by som ale asi metrom fakt nechcel ist, strasna masa ludi tam smeruje. Cudujem, sa ,ze to ten napor aj zvlada.

Z parkoviska odchadzame ako posledny, dost ludi je uz uplne k.o.

Zacina sa losovat tombola. Po buse sa zacina pohybovat steward drny stredny, sa dobre nabehal, furt hore dole. Jupi vyhravam jednu cenu, konzervu tuniaku.

Padam a neakym zazrakom sa mi podari zaspat.

endomondo trasa

naklady (bez alkoholu)

medium kapucino v autogrile - 2,50€
3x tombola - 3€
2x listok na metro - 3€ (1,5€/ks - celodenny stoji 4,50€,pri viac cestach odporucam kupit ten)
nakup v carefoure - 19,63€
cokoladovocitronova zmrzlina - 2,5€

milano

Tot: 0.43s; Tpl: 0.012s; cc: 12; qc: 43; dbt: 0.1997s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb