53.den - presun poznan

Poland's flag
Europe » Poland
October 3rd 2020
Published: January 10th 2021

Rano uprsane, takze opatovny sopot vypustame a smer poznan.

Klasika, ide sa vlakom.

V poznani krasne slnecne pocasie.

Tentokrat ziadna moc pekna zel.stanica ale moderna budova, no prehladna.

Teda prehladna, k nasmu ubytku sa dalo ist cez stanicu ale drzali sme navigacie tak nas to trosku povodilo v okoli stanice.

Na ubytku hotel traffic poznan uz korona obmedzenia.

Dezinfekcia ruk, rusky.

Po dvoch onicom ubytkach konecne nieco poriadne a ciste na prvu supu.

Po zhodeni veci hor sa do centra.

V nom kopa ludi. centrum stvorec obohnany farebnymy mestanskymi domami. Ok ale nic extra, hlavne ked clovek toho uz videl vo svojom zivote kopu.

Obedik zaliati capovanym lechom (uplna slabota) a opat oddelenie sa od julii.

Ta pobudla v centre, ja som siel do parku citadela.

Tu je velky vojensky cintorin.

Nekonecnimy schodami sa dostavam na vrchol tohto parku.

vonkajsie muzeum vojenskej techniky, ktore sa da obzriet z vonku. nechybaju tanky, lietadla, auta.

Za muzeom sa nachadza obcerstvovacia stanica avsak len jedno okienko a ludi kvanta. Rada sa skoro ani nehybala.

No v okoli pekne upravene lezadla a ine odpocinkove zalezitosti. Ludi nenormalne vela a bez rusok.

Travnatych ploch je tu mnozstvo, tie okupuju piknikujuci ludia.

Zaujala sikmooka skupinka bab, tie zrejme slavili neake narodky, na hlavach oslavne capice a live vysielanie do rodnej krajiny.

Mensi relax pri peknom jazierku, ktore lemovali terasy s kvetinami.

Bolo tu dost ukrajincov.

Polky opat nenormalne.

Obzretie si zvlastneho pomniku, tela bez hlav, a nazad do mesta kde sa opat stretavam s juliou.

Obzretrie hlavnych atrakcii ako dalsi park, zamok, neaky ten kostol.

V uliciach nenormalne kvanta ludi.

Skoro na kazdom rohu neaky poulicny muzikant rozneho veku a pohlavia. Niektory uplne genialny. Julia aj jednej babe hodila neake tie zlotky.

Na veceru davame opat pirohy.

Pred spankom navstevujeme nalievaren pijalnia wodki i piva.

Ceny ludove, supol som pivecko a kokosku. Fajn alkoholova siet pre studentov a ine alkoholicke zivly co nemaju penez na zvys.

Pod parou nazad na ubytko.

Tot: 0.808s; Tpl: 0.011s; cc: 7; qc: 41; dbt: 0.5623s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb