52.den - hel , sopot

Poland's flag
Europe » Poland
October 2nd 2020
Published: January 10th 2021

po rannej ociste sa vyberame k predajni lodnych listok na poloostrov hel pri zielona brama.

No tetula nas a ani dalsich ludi nepotesila. Lod nejde, bo zle pocasie.

Prichadza plan B, pojdeme vlakom.

Do odchodu mame este vela casu.

Ranajky vybavene na terase za zlatou branou uz mimo historickeho centra.

Opat kapucino a nieco sladke.

Na vlakovej stanici v docasnej predajni listkov zabezpeceny jeden smer hel s prestupom v gdyni.

Vlak regionalny tak nie moc pohodlne sedacky ale dalo sa.

Okolie za wladislavovom uz pekne, lesy, obcas sme zahliadli piesocne plaze a more.

Vyskakujeme na konecnej a smer fokarium, kde su tulene.

Vstup 5zl, do automatu sa da hodit len cisto tato minca, nastastie je tu aj rozmenovac penez, to vyuzivave a za 10zl dostavame 2x5zl mincu.

Dnu bazen, plosina a trocha ludi. Masky a rozostupy nesmiu chybat. Druhe menovane vsak ludia nedodrziavali.

Na zemi boli polepene nalepky kde sa mali ludia stavat.

Bohuzial krmenie sme nestihli ale fajn pohlad na tulene.

Po tejto vlozke pokracujeme na hlavnu ulicu do restiky captain morgan , co odporucal tonic .

Mestecko silno turisticke, same restiky a dost ludi. V lete to tu musi byt ozaj skutocny hell.

Restika zariadena na namornicky styl.

Dnu bolo tusim zimsie ako vonku na terase, ktoru okupovala polska skupinka alkoturistov.

Jedla sme si objednali kvanta, ledvaj sme to do seba napratali.

Posilneny rybacimi specialitami pochodujeme lesom az k cypu helu.

Pri vstupe do lesa kde sa nachadza kopa bunkrov z ww2 su obcerstvovacie stanice na styl polnej vojenskej kuchyne.

Jedla len tak rozvoniavali, hlavne klobasy a udene ryby lakali, no my uz full.

Obcas odbocujeme z vydlazdenej cesty k neakemu tomu bunkru.

Niektore su zrekonstruovane a premenene na muzea.

Za symbolicke 5zl sa da ist dnu, ludi vita vojak v dobovej uniforme, nechyba polska vlastenecka hudba. Takychto bunkrov je tu neurekom.

Nenavsetvujeme vsak ani jeden.

Z lesa sa vynarame na dlhej piesocnej plazi.

restiku obchadzame a uz sa brodime v piesku.

Ak by nebolo super veterno genialne miesto na relax.

Nazad do mesta a ponahlanie sa na vlak, ktory samozrejme nemame sancu stihnut ale sak julia.

Z mesta opat nazad k polnej kuchyni, kde odbacame k cervenemu majaku. No tam je strata chodit, zavrete a ziadny wow efekt.

Relax na mestskej plazi pri fokariu.

Par dementov tu krmilo cajky, tak riadne nalety tychto operencov.

Kusok od vlak.stanici je v parku vystava rezbarskej tvorby, novo otvorena open air galeria. Niektore kusky majstrovske diela.

Listky na vlak sa na mini stanici kupit nedali, bo corona, automat nefungoval.

Kupujeme u sprievodcu, no cena sa mi volako nepozdavala, bola rovnaka ako z gdansku a to ideme len do sopotu.

Tam prichadzame uz po tme.

Ciel je dlhokanske molo.

V uliciach kopa ludi, restiky a poulicny muzikanti.

Bohuzial pocasie sa zhorsilo, veterno a dazd.

Prechadzka po dlhom drevenom mole, plan je prist sem zajtra ak bude lepsie pocasie.

Pod molom je dlha pieskova plaz, dalsie fajn miesto na relax ak je dobre pocasie.

Na stanici kupujeme listok, tentoraz fasujeme na primestky vlak.

Ten hrklavka ale dalo sa to vydzat.

Listky kontrolovali revizory a pekne revizorky.

Riadne uzimeny ideme do fajn podniku stary mlyn, no tentoraz ostavame dnu.

Obsluha nas usadza do bocianskeho hniezda, zeby chceli nieco naznacit.

Opat genialne pirogy.

Zajtra opustame toto prijemne mesto.

maj, jun, september tu musi byt uplne super avsak cez letne prazdniny masovka.

Tot: 0.123s; Tpl: 0.009s; cc: 8; qc: 23; dbt: 0.0906s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb