27.den - kupaci den

Malta's flag
Europe » Malta
September 4th 2020
Published: October 26th 2020

Ranajky vybavene tak ako vcera, vratane odchytenia busu na rovnakej zastavke.

Ciel je Ancient Cave Dwelling co mam po ceste na kupacku na golden bay

Bus riadne napraskany, takmer vsetci idu na konecnu a odtial na ostrov gozo.

v buse jeden hlucny mlady spaniel bez masky, tak si ju davam decentne dole i ja.

V neakom mestecku vystupuje velky hrdina z uk. Dochodca napomina spaniela nech si da masku. Hrdina, ktoremu to zacalo vadit az par sekund pred vystupenim, dosial drzal hubu.

Neskor sa osmelil dalsi hrdina, ten na mna zacina luskat prstami. No ignoriacia. Ak by sa ku mne normalne prihovoril nemam problem ale luskat na mna ziadny kokotko nebude.

I tak o par minut vystupujem.

Cesta ozaj nahovno, klobok dole pred soferom, niekde uplne uzke miesta. na ceste kopec jebov co odparkuju auto v strede cesty a maju u prdele, ze auta nemozu tade prechadzat.

Stlacam tlacitko, bus ma vyhadzuje na zastavke roti.

Najskor sa pustam zlym smerom ale po par metroch sa spamatavam a uz stupam k mojmu cielu.

Vonku o 10/30 uz nenormalny vypek.

Na nohach len slapky, na asfaltke ziadny problem, no neskor sa dostavam staru anticku cestu co je prirodna cesticka s kopu kamenov.

Prichadzam k hrobkam, tie vyzeraju z dialky ako ule v skale. Podla pachu sa teraz tieto utvary pouzivaju na obcasne ustajnenie zvierat.

Ziadny vau efekt toto tu vo mne nezanechava, skoda cesty.

Ponahlam sa na bus zastavku simur odkial ide moj dalsi spoj.

Limit 2hod na prestup stiham. Soferke ukazujem len listok, ta ho ani nestuduje a posiela ma si sadnut.

Vyskakujem spolu s ostatnymi kupacmi na konecnej.

Z vrchu sa mi naskyta paradny vyhlad na piesocnu plaz golden beach.

Obchadzam nudiacich sa predavacov suvenirov a klesam do piesku.

Je tu restika, plavcici a prenajimatelia lehatok.

Dodrziavam 2m odstup a hadzem na piesok uterak.

Sup ho do mora.

More velmi plytke, clovek musi riadne slapat aby bol aspon po pas vo vode. Sem tam neake tie morske riasy.

Ludi v pohode, ziadna tlacenica.

Slnenie, plavanie.

Jedna ruska rodinka si tu prenajala lezadlo. Chlapik im ho niesol na vybrane miesto avsak ich vybrane miesto nesplnalo 2m odstup, tak si museli vybrat ine miesto.

Vedla mna sa usalasil cesky mlady par. Baba totalne biela.

Furt sa dotahovali, babe sa vobec tato dovolenka nelubi. Sranda bola, ze do mora chodili na striedacku. Vzdy jeden z nich strazil veci na deke. Ako keby im volakto chcel nieco ukradnut. Sak ked idem na plaz, zoberiem si minimum veci, takze ak by aj nieco zmizlo, nebola by to velka strata. Mne zatial nastastie nikdy nic nezmizlo a to som vzdy nechaval batoh bez strazenia.

Smer strazna veza co sa tyci nad plazou.

Z nej paradny vyhlad na golden a riviera beach.

Priplaval sem aj katamaran, ludia naskakali do vody a uzivali si.

Na riviera beach sa ide po nekonecnych schodoch.

Plaz je tiez pieskova ale mensia. Nechyba restika, plavcici.

Kedze je plaz mensia, bola riadne preplnena.

Okupal som sa a pokracoval na dalsiu vyhliadku, z ktorej je vyhlad na riviera a qarraba beach.

Na druhu spominanu je velmi obtiazny pristup, velmi strme klesania, tak tam ani nejdem.

Ta je tiez pieskova a ludi skoro nula. Par ludi sem prislo na jachtach ale ozaj minimum.

Na vrchole medzi tymito dvoma plazami je velky skalny utvar, ktory sa da obist.

To aj robim ale v slapkach to ide obtiazne. Stretavam tu aj par ludi.

Nazad riviera beach, kopa schodov a cakacka na bus smer domov.

Vyskakujem pri valyou supermarkete kde este stiham kupit veceru v ich restike.

Lososik so zeleninou.

Tentoraz si jedlo beriem na ubytko, kde to do seba hadzam v roof bare.

Moj posledny vecer.

Kontrolujem platnost bus listka, este 4.min.

Rychlo vybieham na zastavku, ze odchytim bus k sliema ferry.

Bus prichadza a ja zistujem, ze nemam so sebou masku. Tam mozem ist akurat do prdele a nie do busu.

No nic, tak si to pekne odslapem.

Pomalicky sa zotmieva, valetta sa osvetluje. Pekny vyhlad a pomalicky nazad na ubytko po promenade.

Je piatok vecer, tak vsade plno ludi, vsetky restiky a bary preplnene.

Po promenade sa neda skoro ani normalne ist.

Nepochopim bezcov co tu behaju medzi davom.

Zliezam na plaz pod zastavkou torri.

Dole kopa ludi co si tu robia sukromne party.

Africky imigranti tu maju daku oslavu. Gril, stoly.

Grily tu ma kopa ludi.

Ludia popijaju, muzika vyhrava z radii. Piatkova noc.

Ja riadne ko zalahinam na izbe. Zajtra skoro rano smer letisko.

Tot: 0.062s; Tpl: 0.009s; cc: 7; qc: 23; dbt: 0.0318s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb