Nemecko vylety II. (jun-aug 23)

Germany's flag
Europe » Germany
August 31st 2023
Published: September 9th 2023

Bremy

Pocas leta sa stale nieco v meste deje, rozne koncerty, festivaly. No s panom D to nema moc zmysel navstevovat kedze nikde poriadne neobsedi.

V jeden slnecny vikendovy den sme boli preskumat cast neue weser . Presli sme ponad plavebnu komoru na rieke weser a ocitli sa defacto na ostrovceku, kde vsak nic moc zaujimave neni. Je tu kolonia zahradok, jazero na ktore vdaka vegetacii neni vidiet a take skoro mrtve rameno weseru, par odvazlivcov sa tu i kupalo.

V robote sme stratili oboch tim lidrov aj manazera. Jedna tim liderka je uz na pn hadam 4mesiace (preplo jej v hlave po umrti otca), dalsi tim lider sa stal manazerom na poobednej smene a nas manazer (v skusobnej dobe bol), nespravil pohovor a tak ho degradovali nazad na tim lidra na ine oddelenie ale prakticky je aj na nasom kedze tu nikoho nemame.

Teda mali sme asi mesiac, ked sa tu zacvicovali novy tim lidri co budu posobit v novootvorenom amazon centre pri oldenburgu (bre2). Od nas tam idu dvaja ludia. Poliaci (ono a on), u nas nedostali moznost stat sa tim lidrami (2x robili pohovor), tak skusili stastie tam a sup hned ich zobrali. Inak velmi dobry a pracovity ludia, nechapem co si ich nenechali tu.

Odysea wohngeld pokracuje. Uz je to 10 mesiacov co cakame na rozhodnutie kolko nam stat prideli a furt nic, stale sme v poradi. Julia tam volala a vraj mame cakat, no pracovnik kukol do nasho spisu a vyziadal si dalsie chybajuce dokumenty (ziadost obsahovalo aj s prilohami cca 80stran)

Pan D nastupuje do skolky 11.9, mohol ist uz od augusta ale ideme na dovolenku tak by to nedavalo zmysel. Mesacne budeme platit 540€ avsak celu sumu nam preplati mesto bremy. Akurat co sme dali zo svojho je zaloha 300€. Tu nam vratia resp nam ju skratia ak nepojdeme 4x do roka upratovat do skolky.

Oldenburg

Toto mesto nas moc prvy krat neoslovilo ale povedali sme si, ze sa sem vratime, kvoli restike Super Kumpir . Tu ponukaju plnene zemiaky. Objednal som si jalapenos. Dostal som obry zemiak plneny zeleninou a paprickami. Ako nebolo to zle ale uz by som sem kvoli tomu opat nesiel. Okostoval som tu aj miestne pivo a musim povedat, ze uplna bomba, rozmyslam, ze si objednam domov cely karton.

Po obede sme chceli ist na zakusok do jednej cukrarne, no bohuzial brali len kes, tak zadny biznis.

Trosku sme sa presli po nabrezi, ktore nic moc ale pan D bol spokojny.

Toto mesto ale fakt uz nie.

V auguste sme sa vybrali na 3 noci do pohoria harz

gifhorn

Cestou sa zastavujeme v tomto mestecku. Jeho dominanciou je muzeum veternych mlynov. Parkujeme pri vstupe kde je free parking, muzeum ale nenavstevujeme, vsetky mlyny su vidiet z cesticky okolo.

Obchadzeme muzeum motoriek , ktore vyzera ako rusky kostol.

Ono rusky kostol tu je, prechadzame lavkou a uz sme na mensom ostrove, tu ozaj velmi pekny drevenny rusky kostol, kusok vedla neho ukrajinsky veterny mlyn

okolie muzea naozaj pekne, voda, trava, mlyny, pohodicka. Urcite odporucam navstivit

Mesto samotne vsak slabota, skoda casu ist do nho. My sme tam sli na obed, to bol dost velky problem nieco najst.

thale

Tu travime 3 noci ale uplne v pohode stacia dve. Mestecko uplne, ze nic. Naozaj nic tu neni ani poriadna restika. Sme skusili cinancov, no jedlo hruza.

dali sme tu dve tury. Prva udolim popri rieke Bode, na vrchol Hexentanzplatz Thale . Pan D, sedel celu dobu v nosici. Dole sa isol v pohode, potom strme stupanie a ocitli sme sa v turistickom pekle (kedze sem z mestecka ide lanovka). Sama vystavba, suvenirove obchodiky a plno tiez turistov. Vdaka vystavbe sme museli ist na verim v boha cez les aby sme sa napojili na znacenu cestu nazad do mesta. Vyhlad z hora fajn. Tura nam trvala cca 3hod (bez pauzy) cca 10km.

Dalsi den sme sli na opacnu stranu rieky na vrchol rosstrappe, tu cesta uplne v pohode, mierne stupanie. Hore opat sla lanovka ale nastastie nie az tak moc turisticke (ked si clovek odmysli hordy ludi) ako naprotivna strana.

Hore je hotel s restikou, ktora bola v nasom case prichodu este zavreta. Opat fajn vyhlady na okolie a mohli sme ist nazad dole. Na parkovisku sa nachadza aj kolotoc pre deti, za euricko sa sam spusti na minutku.

Tura nam trvala cca 2,5hod a cca 9km .

Byt dochodca resp mat male dieta ako my, tak fajn miesto na lahku turistiku ale inak by som sem veru nesiel. Nic extra to neni, hlavne ked ma clovek platit drahe nemecke ubytka, 80€/noc apartman sme mali.

V sobtu bola v miestnom parku velka burza. Kopa karavanov co predavali rozne nezmysli z povali co nasli doma. Pardoxne ked sem chcel clovek ist (verejny park) musel zaplatit vstupne, my sme to okukli v piatok a nedelu ked bol vstup free. Ako nic co by clovek potreboval, len stare rarohy. No ludia kupovali. Tito karavanisti putuju z mesta do mesta. Nemecky dochodca co nema co robit.

quedlinburg

Mesto kde clovek len tak lahko kartou nezaplati. Boli sme tu 2x (vzdy vlakom, zaplat pan boh za 49€ listok co mi preplaca amazon), vzdy poobede kedze v thale skapal pes. Mesto uplne super, pekne stredoveke domceky, fajn namestie. Sem odporucam zavitat, no treba so sebou hotovost, udajne maju zly net a preto neberu skoro nikde karty.

Restaurant & Cafe Mercato neodporucam, teda nedavat si tu pivo. Chutilo ako zlievanina.

buchholz in der Nordheide

O tomto mestecku som veru ani nemal tucha, ze existuje. Nasadli sme na regionalny vlak a sup ho sem na dalsiu turu, nech vyuzijeme nosic co najviac.

Presli sme kusok 223km dlhej heidschnuckenweg, 3,5hod cca 12km.

Znacenie zacina hned na stanici, tak sa ho drzime, i ked obcas kuknem na mapy.cz.

Pan D hned zalamuje a budi sa az pri luke pokrytej ruzovymi kvetmi, co je hlavny bod tejto trasy. Inak trasa zacala v meste, viedla cez les az k spominanej luke, dalej opat les, cesta, a zas luka. Luk s kvetmi je po celej 223km dlhej ceste kopa.

Islo sa prakticky po rovine, tak skoro ziadne prevysenie, podklad bol v lese hlavne pieskovy, nieco ako na zahori. Po ceste kopa hribov (len keby ich clovek poznal) a cucoriedok. Jeden typ hribov julia poznala, tak sme natrhali a doma zjedli s maslom.

Ruzove luky ozaj pekne, nemci myslia na masovy turizmus, tak cestou stoliky a drevenne lavicky.

Ak by sa niekomu nechcelo slapat a chcel by ist hned na luku, da sa zobrat vlak do dedinky Büsenbachtal a odtial to je k luke neakych 10min pesi

Tato tura prijemne prekvapila, pan D opat prakticky bez problemov.

Tot: 0.612s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 41; dbt: 0.359s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb