1.den - presun erfurt

Germany's flag
Europe » Germany
September 3rd 2022
Published: October 6th 2022

Vyrazame pred 9/00, pan D zaspava hned po prvych metroch, takze jazda po dialnici uplne v pohodicke.

Za hannoverom sa dostavame do zapchy, kde skysneme neakych 10.min, dialnica sa opravuje, nie vsak sposobom ako u nas, ze to len zaplataju ale tu kompletne prerabaju cely jeden smer vratane podlozia.

Navigaciu mam zapatu podla googla, ta ma neskor naviguje na neake bocne cesticky ale pohodicka.

Zastavka na pretiahnutie kosti a pokracujeme dalej.

Bohuzial stred nemecka nenavstivime, bo pan D zacina byt uz riadne otravny a tak ako vzdy par minut pred cielom spusta koncert, radost jazdit teda.

Toto mestecko bolo niekedy vo vychodnom nemecku, tomu nasvedcuju aj okolita panelakova vystavba a nic moc cesty.

Ubytko apartment hotel lindeneck mame mimo centrum ale v pohode dostupne elektrickou.

Check in v pohodicke, izba tiez super, len chyba vytah ale to nevadi. Ranajky v hodnote 15€/os odmietame.

Vonku to vyzera ako take mensie getho ale v pohodicke.

V automate na zastavke kupujeme dva listky a uz sa valime elektrickou do centra. Skoda, ze uz nefunguje 9€listok.

Prve co robime po vystupeni je jedlo. Zapadame doLouisiana - Steakhaus & Südstaaten-Restaurant , maju vo dvore fajn zahradku. Ako pozerame na stoli, vsade reserve, no nakoniec sa nam miesto uslo, ludia co prisli po nas take stastie nemali.

Objednavam si steak, julia rebra (tie nic moc).

Pan D poslucha, i ked sa pri jedle musime menit, bo obcas zacina ziapat na celu resitku.

Napraskany sa vydavame na prieskum pekne vyzerajuceho centra. Vsade pekne upravene stredoveke domceky a kopa ludi.

Prekvapuju nas kvanta zrmzlinarni, tie su doslova na kazdom kroku.

Oproti bremam sa ta v centre nevyskytuju fetaci, cernochov a arabov je tu poskromne, zato tu je dost pocut rustinu (ukrajincinu?).

No a ked som pri tej slovanskej reci, nikde su tu prakticky neni ukrajinske a ani prijebane lgbt vlajky. Ani banky, supermarkety nemaju ziadne taketo nalepky na vstupe.

Ja reku, to je v celom nemecku rovnake ale ako sa zda tak nie. Normalne miesta este existuju.

Dostaveme sa pod miestny Dom. Fakt obria katedrala na kopci, vedla nej je hradobne opevnenie ale kedze pan D, nejdeme to preskumat.

Na namesti ma akciu jedna zo zdravotnych poistovni. Davaju tu zdarma sejky, ale ten si treba spravit sam, tym, ze clovek sadne na bicykel a svojou silou roztaca mixer.

Dalej je tu kopa atrakcii pre deti.

Chutname zmrzlinu a pomalicky ideme nazad do centra obzriet si top atrakciu, domceky na moste, pod ktorymi tecie mini riecka. Na pohladniciach to vyzeralo krajsie ale i tak fajn.

Vcelku fajn mestecko, zacina dazd, skovavame sa pod most a hups ho na elektricku smer domov.

Ideme na cierno, bo na zastavke automat nebol a v elektricke tiez nie.

Julia cela vyklepana, tak vyskakujeme asi 2zastavaky skorej a dobre sme spravili.

Je tu supermarket, spraveny nakup na zajtra. Ono zajtra je nedela a v nemecku su obchody zavrete (nepocitam arabske kiosky)

Pan D nastastie nerobi velke problemy a v pohode zaspava.

Zajtra nas caka dalsi cca 4hod presun ak bude ok premavka.

erfurt

Tot: 0.463s; Tpl: 0.013s; cc: 5; qc: 44; dbt: 0.2553s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb