2.den - presun augsburg

Germany's flag
Europe » Germany
September 4th 2022
Published: October 9th 2022

Tentoraz vyrazame uz nieco po 8/00.

Dotankovavam tatosa, benzin e10 tu stoji o 0,15€/l viac ako v bremach.

Napajame sa na dialnicu a uz sa valime ale pochvili nas opat brzdia rozne obmedzenia, bo sa dialnica opravuje.

Na jednom z odpocivadiel kusok od augsburg stretavame bus s fans hertha berlin. Som sokovany, zadny nadrbany ludia ani ziadne spievanie. Toto by sa so spartakom isto nestalo.

Povodne som chcel ist kuknut futbal v augsburgu ale hra sa uz o 15/00 tak to nehrozi.

Mame stastie, je nedela a parking pred hotelom je free, usetrenych 10€.

VHotel Augsburger Hof nas vita prijemny recpecny a upratovacka co sa hned zoznamuje s panom D.

Toto je nase najlacnejsie ubytko, necelych 60€. Ranajky opat odmietame.

Postupne vykladam cele auto, nastastie tu maju vytah. Vacsina veci patri panovy D.

Zo sebou sme zobrali karicku co nam pozicali juliini rodicia, kocar by nebol sanca napratat do auta.

Centrum je v pesej dostupnosti.

Moc nas teda neoslovuje, chyba tomu tu taka ta atmosfera a do toho este sa to tu i rekonstruuje.

samozrejme pred prehliadkou zapadame do restiky, problem najst neaku normalnu, ale hned ako si sadame, panko D spusta koncert, nema zmysel ostavat a pokracujeme vyhladovany v prehliadke nic moc mesta.

Za zmienku stoja akurat klavire co su rozmiestnene v roznych kutoch mesta. Par ludi na nich i hra, niektory ozaj grandiozne.

mame krasne slnecne pocasie, vraciame sa teda na terasu Konig von Flandern . Ako sme si tu sadli prvy krat a vyhnal nas pan D, bola akcia na pivo 50perc, no cul uz je po akcii, tak dnes jeme na baby ucet. Ked sa nevie chovat, nech plati, hned odmala

Dal som si pecene maso (ono objednala nieco julia, nevedel som co to bude). Bolo to fajn, no musime obmedzit navstevu restik, bo budeme uplne svorc. Ono min utrata v nemecku pred dvoch je tu okolo 50€ vratane pijatiky

Napraskany sa valime nic moc mestom.

Vonku je krasne, pan D poslucha, zapadame teda este na jedno pivko pri ubytku v irish pube, tu nas sokoju, ked nam oznamuje, ze zatvraju uz o 18/00. To mame tak cas na jedno rychle pivko.

Cas sa naplnil, davame kolecko okolo bloku a je tu cas na spanok nasho najmensieho clena vypravy.

Benzin tu stoji nenormalnych 2,2€ co je o 0,4€ viac ako v bremach . Bavorsko je teda riadne drahy kraj. Zajtra sa pokusim dostat s tym co mam v nadrzi do rakuska a natankovat tam za normalnu cenu 1,8€/l, hadam to vydzri.

augsburg

Tot: 0.619s; Tpl: 0.011s; cc: 9; qc: 49; dbt: 0.2902s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb