282.den - zahreb

Croatia's flag
Europe » Croatia » Central Croatia » Zagreb
November 6th 2018
Published: November 7th 2018

Rano to iste ako vcera. Vybehnutie do sparu, tu kupa cokomlieka, v pekarnicke vedla istrijska kocka a to vsetko zjedene v chilli a computer miestnosti, kde neskor dopisany dennik.

Okolo obeda vybehnutie do Gradski park Bundek. cestou samozrejme kupa nabijacky, kedze mi to cez fotakovy adapter nenabijalo.

Vonku hmla, ah vobec mi tu nepraje pocasie, som mal v plane turu na medvednicu, no nist niekedy nabuduce. Zajtra a ani vo stvrtok uz na to nebude cas.

Zajtra mi ma priletiet vladnym specialom batozina /hehe na toto su pouzite nase dane, na rozvoz batoziny pre cestovatelov/ a stvrtok uz je football day, i ked sa hra o 21/00. V meste sa pokusim odlovit volakych trnavakov a pridat sa k nim na jedno tocene.

Co sa tyka piva, tak je tu strasne moc popularna znacka staropramen. Prakticky v kazdom podniku ho maju, bud flaskovy alebo capovany.

Podla poslednych info zrejme nakonec dojde az 1500 ludi zo svk. Slusne cislo. Som zvedavy kolky z nich dojdu o suveniry v meste kde sa budu promenadovat jak nesmrtelny,

Nuz park je fajn. Pri rieke sava je vybudovany cyklo bezecky chodnik. V samotnom parku cyklokorculiarske trasy. Jedna sikovna chorvatka si tu robila kolecka, bolo ju zaujimave sledovat vzdy ako sla okolo mna. Dobry pohlad zo zadu.

V parku mini drevenny kostolik, jazero, kde sa da na vlastnu odpovedonost kupat. Predpokladam, ze v lete je to tu full. Okolo jazera je kamenista plaz. Nesmiu chybat plavcicske veze a par podnikov. Tie teraz az na jeden zavrete.

V parku behali ludia / nie v takom pocte ako v azii/ a prechadzali sa dochodci.

Velmi fajn relax na lavicke sprijemneny pocuvanim krakania vran a uz spominanov korculiarkou.

Toto miesto odporucam.

Pred neskorym obedom padam na kapucino so zakuskom do pekarne greblica. Kapucino slabe a zakusok tez nic moc.

Odtial smer mini pizzeria gloria. Tam len 4 stoly ale velmi utulne a fajn casnicka.

Pizza zapita staropramenom. Dal som si len malu, no ani tu som celu nezjedol. Velmy syta a velmi dobra. Odporucam ale je to dost mimo centra.

Na jednom cinziaku namalovany portret bruna basica aj s jednym citatom.

Ine cinziaky opat so znakmi dinama zahreb.

Novy zahreb je dost kludna cast.

Co ma prekvapila na jednom detsko ihrisku boli tabulky so zakazom fotienia. S tym som sa este nikde nestretol. Na vladnych budovach hej ale nie na detskom ihrisku.

Totalne napraskany padam do postele na ubytku. Pizzu uz nemozem ani citit.

Na izbu prichadzaju dve nevychovane australske lezbicky. Picam bolo teplo tak pootvarali okna a isli do mesta, okna nechali otvorene.

TW sa dnes neozvala, singapurcanka vsak hej, riga plati.

Vecer prechadzka po znamych ulickach.

Veceru kupujem vo velkom spare, ktory je skovany medzi cinziakmi. / vlaska a martice ul/.

Davam zemiaky a dve kuracie masa, k tomu plzne. Uplne lacna a syta vecera.

Jeden cudzinec si tu kupoval sunku, no predavacka mu nerozumela, tak som bol za tlmocnika.

Vsetko to zjedene dole v lobby.

Tu bol jeden chalan ale sluchatka na hlave a kukanie do mobilu.

Neskor dosli lezby, ti zacali pustat nahlas muziku. ale kazdu pesnicku len 20sekund. Nechapem o co im islo, po 10.min sa spakovali prec.

Po veceri sprcha, opratie dalsich veci vratane vloziek do topanok a spanok.

V meste su obcas vidiet vyberaci odpadkov. Zvacsa stary ludia s bicyklom obvesanym taskami

ozvala sa tw, vraj planovany vylet cez svk do hallstatu nebude / mali sme ist spolu/, bo ang ma 3x do tyzdna + 1x do tyzdna normalnu skolu. No nist teda aspon usetrim peniaze, ktory po navrate domov nebude nazvys.

Naklady

istarska kocka - 7k
nakup - 18k /chipsy,cokomlieko 0.5l/
nabijacka bez kablu - 49k
kapucino, zakusok - 22k
mala pikant pizza, pivo 0.5l capovane - 50k
nakup - 44.6k /2xplzne, chipsy,cokolada, zemiaky, 2 kuracie masa/

Tot: 0.589s; Tpl: 0.01s; cc: 11; qc: 45; dbt: 0.2779s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb