43.den - Velipoje

Albania's flag
Europe » Albania
July 15th 2021
Published: April 18th 2022

Po dvoch dnoch v horach sme sa rozhodli este zostat v albansku a vybrat sa zrelaxovat do blizkeho letoviska velipoje.

Paul sa chcel k nam s este jednym indom pridat ale chceli ist taxikom, to sme odmietli. Ono sme chceli ist samy.

Pri kruhaci v centre mesta zistujeme dodavku, ktora ide do velipoje. Jedna tam bola odstavena, tak nasadame a cakame kym sa zaplni.

Dodavky tu nemaju stanoveny cas odchodu, proste naplni sa a ide sa resp vodic povie, ze sa ide.

Nastastie sme necakali dlho, dnu ziadna klima, tak riadna sauna.

Cesta ubehla rychlo, vyskakujeme spolu s ostatnymim kupacmi na konecnej kusok od plaze.

Pieskova dlhocizna plaz posiata lehatkami a slnecnikmi.

Ideme kusok dalej od vstupu, ludi moc neubuda, nuz sa zvalujeme na jednu dvojku (2lehatka a slnecnik).

Po chvili prichadza beachboy a kasiruje nas.

Vo vode kopa ludi ale zaplaval som si.

Prechadzka po plazi hore dole, ludi furt rovnako.

Na obed odbiehame cez cestu do jednej z mnoha restik.

Na vyber moc tu toho neni a ceny tez nic moc.

Relax na plazi.

Plazovanie nas omrzelo, tak hybaj ho nazad do shkoder.

Ha, lenze ziadna dodavka nikde nebola.

Prepletame sa obchodnikmi s kupacimi vecami az na hlavny tah a zaciname stopovat.

Ludia z jednej restiky nas nechapavo sleduju.

Nakonec mame stastie a zastavuje nam albanec.

Moc toho nenahovoril ale aspon nas vysadil par metrov pred ubytkom.

Pokec s paulom, johnom a majitelom. Neskor sa pridava aj jedna ciernohorka.

Dnes sa hra v meste uefa liga, tak neni o com a idem na zapas. Majitel ma suri, nech neotalam s kupou listku, bo bude vypredane.

Ciernohorka je cudna, nadava na ciernu horu ake je to tam drahe, nahovno plaze, albansko je lepsie.

Caka tu neakych kamosov a ide s nimi na daytrip do tirany, to nam hlava nebere. Kto normalny by sa trepal na daytrip do vzdialenej tirany a este takto neskoro.

Na stadione kupujem listok, smer zmrzlinaren na pesej a smer nazad futbal

Tu fakt tlacenka pri vstupe.

Velke security kontroli. Julia sa dostava v pohode, odo mna chcu vidiet co mam v kapse, tak reku keys. A mam po chlebe, identifikovali ma ako cudzinca, musim ukazat pas. Svk ok, keby bola bosna, tak sa na stadion nedostanem, bo drble uefa pravidla.

Na stadione kopa ludi.

Hraci vybiehaju ale rozhodca nechce odpiskat vykop. Nepaci sa mu, ze ludia sedia na schodoch. Tak cakanie kym sa to trochu vyklidi.

Futbal nic moc, odpalene neake pyro a zas prerusena hra a hraci idu do satne.

Fakt debilny rozhodca.

Domaci nakonec vyhravaju. Vonku zacinaju ludia vyspevovat a vytrubovat az do noci. Hlavne, ze na stadione drzali hubu. Nuz atmosfera teda nic moc, futbal tez nic moc, rozhodca traged ale aspon old school stadion. Jo a zadne obcerstvenie na stadione, ani pivo ani jedlo.

Na ubytku sa objavila polka, ta bola v theth nakonec 2 noci a cela stastna, ze nemusi spat uz v stane. este si aj clenok vyvrtla a prechladla, bo po sprche musela prekvapujuco ist k stanu, ktory mala postaveny vonku. Fakt niektory ludia su divny.

Albansko nam konci, zajtra pokracujeme do ciernej hory. Som zvedavy ci tam nadabime na rusky par z tirany, ti sa tam chystali, ci na niekoho ineho z nasich hostelov.

Problem je vsak doprava, kedze je drbli covid, ziadny bus medzi shkoder a ulcjin neni. Jedina moznost je stop.

velipoje

Tot: 0.541s; Tpl: 0.012s; cc: 5; qc: 45; dbt: 0.2958s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb