42.den - presun Shkoder

Albania's flag
Europe » Albania
July 14th 2021
Published: April 17th 2022

Po vytecnych ranajkach, ked sme sa menili s mladym ceskym parom mame este dost casu na nas odvoz do shkoder, co nam zabezpecili domaci (opat cena rovnaka ako keby si to zabezpecujeme samy)

Nuz smer vodopad grunas.

Cesta je aj trosku znacena ale drzim sa mapy.cz

Opustame dedinku, prechadzame most, stupame ku kempingu/restike Kunora e Grunasit, ktora je totalne izolovana od ruchu dediny (no zas velky ruch tam neni).

Na nizkom kamennom mure domaci susia drevenne konare, sem tam neaka domaca zverina.

Opat stupanie a prekonavanie roznych balvanov. Julia to vzdava, tak vybieham k vodopadu sam.

Ten dost vysoky ale zas vau efekt to na mna nema, hlavne po tych kvantach vodopadov co som videl ked som bol velmi davno v laose. No ale i tak odporucam sem vybehnut ak ma clovek cas.

Z theth sa da este skocit aj k blue eye ale co sme videli na fotkach tak nas to vobec nelakalo. Hlavne po vcerajsej mega ture.

Prichadzam nazad k julii, v dialke poucujeme znamy hlas a to egyptan zo vcera. Super chalan.

Spiatocna cesta uz plna ludi co smeruju k vodopadu, este , ze sme sli hned rano, inak by tu bola plnka.

Na ubytku vyplacame domacu a cakame na odvoz.

Prichadza stara dodavka, postupne obiehame celu dedinu a naberame dalsich ludi z roznych ubytiek.

Ha ktoze nam to ide do dodavky, egyptska particka ludi. Svet je ozaj maly.

Miesta na nohy minimum.

Zacina krute stupanie v serpentinach po totalne rozbitej hlineneno kamennej ceste, julia ma pripraveny sacok na vracanie, len keby nieco.

Neskor sa cesta meni na uvalcovanu hlinu a skoro na samom vrchole uz domaci natahuju novy asflat. Davam tomu max dva roky a priamo do theth povedie nova asfatka a tato dedinka bude totalne zdevastovana turistami, bo sa sem uz dostane hociaky trulo na obycajnom aute.

Sofer sa nesere a aj ked ho cestari zastavaju, nabieha na cerstvy asfalt, obieha valec a uz sa rutime do udolia.

Bombasticka cesta po skvelom novom potahu, nenormalne serpentiny, tu by sa clovek riadne vyblaznil.

Zalahnutie v usiach, vyriesene fuknutim do zavreteho nosa.

Zastavka v spriatelenej restike na obed. No mi nedavame nic, okolie uplne bombasticke.

Pred mesteckom koplikom miname opevnenu vaznicu a postupne prichadzame do centra shkoder.

Smer nas hostel, prakticky rovnaka zostava ludi co tu bola, john ako recepcny, rus co tu chodi zebrat a samozrejme aj paul. Ten mal stastie a siel dnes nie dodavkou ale dzipom do shkoder.

Inak vcera sa v theth stratil, bo siel po tme do ubytka co bolo uplne v prdeli v kopci.

Prichadzaju aj novy ludia ale ti sa tu zdriavaju len na noc a dalsi den pokracuju do valbone. To kazdemu odporucame ak chce spravit prechod do theth. je lepsie zacat vo valbone, clovek si uzije najskor peknu plavbu po rieke, prespi vo valbone a dalsi den sa pusti do theth. slnko mu bude pekne svietit do chrbta a nie do oci ako keby siel opacnym smerom.

Na vecer sa spolu s paulom pustame do ulic.

Pri nasej zmrzlinarni stretaveme opat egyptanov.

Opodial sa rozbieha sukromna party na streche, kam sa clovek moze dostat len na pozvanie, vonku cakaju mladici a kontroluju na mobiloch pozvanky. Taka privatno verejna party to je, bo pozvanku clovek dostane ak navstivy neaku akoze skrytu web stranku, no de facto to je lahko vyhladatelne resp mladici ochotne poradia, hlavne dievcatam.

S paulom zapadame na miesane drinky na terase z jednej mnoha restik a popijame az do noci. Zacina sa stavat zo mna milovnik miesanych drinkov.

Fakt albansko je super krajina, mame stastie na pohodovych domacich, stretavame fajn cestovatelov. Toto som v europe uz dlho nezazil, hlavne co sa tyka cestovatelov.

theth

shkoder

Tot: 0.601s; Tpl: 0.011s; cc: 8; qc: 49; dbt: 0.3547s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb