36.den - kruje + durres

Albania's flag
Europe » Albania
July 8th 2021
Published: April 1st 2022

Na odporucanie majitela ubytka sme zmenili plany a nejdem na noc do kruje ale spravime si to ako daytrip z tirany a k tomu pridame aj navstevu durres.

Na namesti odchytavame mhd na bus stanicu.

Tu nas nadhanaci ci soferi naviguju na bus(dodavka) co ide do kruje avsak iba dole do dediny (fushe kruje), existuje aj priamy ale ten chodi dost nepravidelne.

Cestou naberame este ludi a smer plnymi cestami do dolneho kruje. Tu vyskakujeme na konecnej a pochodujeme kusok smerom do centra, kde uz cakaju male dodavky priamo do kruje. Dodavka komplet full.

Caka nas stupanie a serpentiny.

Serpentiny a teda prevysenie velke.

Vyskakujeme cca v centre a nase prve kroky vedu do pekarnicky, avsak nenavstevujeme honosne vyzerajucu Bakery “George W.Bush” ale jednu opodial.

Sladkosti by boli nakupene a teraz to uz niekde zjest pri kapucinu, zapadame do fajn kaviarnicky, majitel nema problem s nasim jedlom z pekarnicky tak pohodicka.

Vonku riadny hyc, postupne sa predierame zobudzajucou sa ulickou so suvenirmy k nasmu cielu, staremu mestu.

V nom kamenne domy, uzke ulicky a fajn vyhlad na okolie. Par domov tu rekonstruuju, muzeum nenavstevujeme. Stare mesto mame prejdene cca za pol hodinky. Ziadny vau efekt to v nas nezanechalo a sme vdacny majitelovy hostela z tirany, ze nas odhovoril ostat tu na noc.

Sup ho odchytit dodavku dole do mesta.

Ulicka suvenirov funguje uz na plne obratky a zacinaju chodit tour busy.

Odchytavame dodavku. klasicky treba pockat kym sa zaplni, ziadny cestovny poriadok tu neni, a ide sa opat serpentinami dole, julii je trochu z toho zle.

Vyskakujeme skoro na rovnakom mieste ako sme nasadali, smer zapad a zistovanie odkial idu dodavky do durres. Prakticky na prve pytanie nachadzame dodavku, cakame kym sa trosku naplni a uz sa vezieme k moru.

Dodavka nas vyhadzuje kusok pri bus terminaly, ktory sa uz aj trocha podoba na autobusovu stanicu t.j. su tu nastupne ostrovceky.

Vonku je ozaj na skapanie, vyberame si stranu ulice, ktora je v chladku a ideme do centra k moru.

Mesto nas veru moc nenadchlo a taktiez plaze a hlavne more, to je oproti juhu a stredu katastrofalne. Isto by som sem na dovolenku nesiel. Rezortov je tu kopa.

Ako si ideme, fotim par historickych budov, neake tie pamatniky.

Kedze sme pri mori v restike davame morske speciality, ktore splachujem pivom.

Julia parkuje neskor v kaviarnicke a ja sa idem omocit do mora. Pieskova plaz totalne preplnena a more jak by dal. Moc osviezenia mi to neprinieslo, je fakt teple. Slanost je slabsia ako dole na juhu. Ono vzdy ked idem do noveho mora, tak si trosku lognem 😊

Bez dazniku sa na plazi neda vydrzat a hlavne ked clovek nema so sebou ani ziadnu plachtu kde by si lahol a ani plavky, len kratase.

Po osviezeny nazad do ludoprazdneho centra. Sa neni ani co cudovat ked je vonku taky zabijak.

Zmrzlina musi byt a uz sme na autobusaku.

ha len cul najst bus, dodavku do tirany. Busov je tu kopa, dodavky skoro ziadne.

Nakonec sa nam dari najst bus, regularny bus, tak ziadne tlacenie sa v dodavke a uz ideme do tirany.

Chytame zapchu ale v buse je prijemne. Listky sa kupuju pocas jazdy, chodi pikolik a vybera peniaze.

Z bus terminalu uz ideme na istotu k mhd zastavke a aj bez gps vieme kde vystupit. Mhd klasicky napraskana.

Nechapem ako si predajca listkov v buse (nie sofer ale samostatna osoba) moze pamatat komu predal a komu nepredal listok.

Zajtra sa presuvame dalej na sever smer shkoder.

kruje

durres

Tot: 0.152s; Tpl: 0.02s; cc: 8; qc: 23; dbt: 0.121s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb