35.den - tirana (syri i ciklopit)

Albania's flag
Europe » Albania
July 7th 2021
Published: September 30th 2021

Tak ako vcera i dnes ideme skusit stastie na juhovychodny bus terminal, vcera sme tam cakali pol hodinu (9/15-9/45), nuz sme predpokladali, ze bus pojde o celej a on ozaj isiel.

Taka stara hrklavka nas vezie na konecnu do dedinky krrabe.

Finish bol riadne divoky, zatacky a stupanie.

V tejto dedinke ozaj nic neni, dve kaviaricky, dva mini obchodiky a jeden biliardovy klub.

Davame ranne machiato a vidavaem sa turu k cyklopovmu oku.

Mapy.cz dobre posluzili.

Opustame zastavanu plochu a uz si to sinieme do kopca. Vonku klasicky mega teplo a klasicky stretavame na ture korytnacku. Tych je tu dole na balkane pozehnane.

Miname neaku placucu rodinu a uz sme osamote v kopcoch.

Pekny vyhlad na okolite kopce a kanon.

Riadne pecie ale nakonec schadzame k nasmu cielu.

V jazierku sama zaba a okolo totalny klud. Fajn miesto na relax ale do vody neskacem, je pre mna dost studena.

Po oddychu nazad do kopca a rovnakou cestou nazad.

Cestou julia obera figy ale este su neni moc zrele.

Hned ako vstupujeme do dedinky, nas odchytava ujko, ze nech sa ideme schladit k nemu na vodu.

Ang nevi ale co nas prekvapuje tak vie spanielsky. Tak hovorim julii nech s nim hovori taliansky, kedze tato rec je podobna ale moc sa do toho nema.

Zoznamuje nas so zenou, ta nevyzera moc nadsena z nasej navstevy. Postupne nam dava super chladenu vodu, ovocie, dzem a ine dobroty.

Neskor prinasa album so znamkami z roznych krajin, nasleduje album s bankovkami z celeho sveta. Dalej nam ukazuje knihu navstev, kukame dost ludi tu odchytil.

Je strasne moc vzdelany, vie prakticky o vsetkom. Berie nas do kolnicky, ktora je obrovska kniznica. Neskutocne vela knih, encyklopedii. Uplne super clovek.

O kazdej krajine vie prakticky vsetko, od poctu obyvatelov az po rozlohu a pri tom v zidnej z nich nebol.

Prinasa nam posledny artefakt. Neaky nemci mu poslali pozdrav, si to vlemi chrani, sa toho ani dotknut nemozeme.

Po super pauze padime do dediny, mame stastie bus odchadza prakticky okamzite.

V dnesnom jedalnicku nesmie chybat cevapi, na ktore julia uz zacina mat alergiu.

Na ubytku rozlucka s taiwancom, co leti nazad domov aby dohovoril dcere, nech sa ide na operaciu. Sme mu popisali krabicu kde mal zbaleny bicykel. Chcel nech mu tam napiseme neake skarede odkazy pre dceru, tak som mu tam supol pi nech ti jebe, ostatny tam davali vela stastia a ine chujoviny.

Jeden cinan co uz je na ceste strasne moc dlho sa vracia o tyzden do permetu, ktory je pre nho super dedinka, byva tam v neakom kempingu a nevie si to vynachvalit.

Tot: 0.69s; Tpl: 0.029s; cc: 10; qc: 45; dbt: 0.288s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb