37.den - presun Shkoder

Albania's flag
Europe » Albania
July 9th 2021
Published: April 1st 2022

Opustame fajn hostel a pokracujeme do nasej dalsej destinacie.

Uz ako stary mazaci berieme mhd smer bus stanica.

Bezproblemov chytame bus smer shkoder.

Cesta sa vliekla ale nakonec v pohode dorazame na konecnu v centre mesta pri kruhaci.

Odtialto to mame velmi kusok do nasho noveho domova Shkodra Hostel.

Mensi problem dostat sa dnu ale nakonec to zvladame a uz slapeme po schodoch.

Tu nas vita amik John co to tu ma momentalne podpalcom, inak vlastnik je mlady albanec co hral niekedy basketbal, teraz trenuje v kosove.

No a na ubytku v dorme stretavame aj nasho znameho z predosleho ubytka v tirane, indickeho kanadana. Nuz svet je ozaj maly.

Po ubytku idem hodit nieco do nasich prazdny zaludkov, moc nevymyslame a na odporucanie kanadana ideme do pizzerie cez ulicu.

Pizza velka a chutna.

Napraskany si davame relax v lobby na hosteli, kde debatime s kanadanom a johnom. Ludia tu vacsinu chodia len na jednu noc, toto mesto sluzi ako vychodiskovy bod k oblubenemu treku valbone-thet. Ten mame i my v plane.

Jeden chalan nam dava tip aby sme zacali vo valbone, vyhoda, slnko nam bude palit do chrbta.

Po schladeny sa vyberame na prieskum centra.

Ono vonku furt dost pecie, centrum fajn pesia zona posiata terasami.

My zapadame do klimatizovanej cukrarne Gelateria Bell Italia.

Toto mestecko sa nam paci, je take male kompaktne, vsetko na kope, prijemne budovy, ludia.

Na veceru ideme spolu s kanadanom. Parkujeme na cevapi a k tomu pivo.

do hostela prisla aj jedna polka co chce ist zajtra do valbone ale ked zistila, ze mi ideme o den neskor, pojde s nami. Podla toho co hovori ma kopu skusenosti s horami, trekovala aj v peru. Batoh ma riadne velky a to je tu len na 2 tyzdnovej dovolenke. Nuz ale vacsina batohu je vybava do hor.

Sem tam sa v lobby mihne aj jeden rus co tu byva dlhodobo. Peniaze si vyraba zebranim na ulici. Som ho vecer videl na chodniku ako zebre peniaze, mal neaky papier pred sebou.

Zajtra sme chceli ist kuknut aj skadarske jazero ale s mhd sa tam neda dostat, kanadan tam isiel taxikom a moc ohureny z toho nebol, nazad siel stopom.

shkoder

Tot: 0.884s; Tpl: 0.011s; cc: 7; qc: 41; dbt: 0.5718s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb