26.den - presun himare

Albania's flag
Europe » Albania
June 28th 2021
Published: July 17th 2021

Ranajky opat v mojej rezii a opat vajicka.

Z potravin bereme skoro vsetko co nam ostalo, cesnak, cerealie, kavu, trocha soli a oleja. Vacsina soli a oleja ostava pre buducich cestovatelov plus bonus trocha vina.

Ziadna velka rozlucka sa s domacimi nekonal. Len bye. Ozaj nie moc priatelsky ludia, skazeny turizmom.

Chytame mhd 950 opat rovnaky vyberac. To uz ozaj nechapeme.

Vyskakujeme na konecnej pri bare fk partizan tirana.

Ten fakt super pomalovany, vonku vlaju vlajky.

Klesame k parku odkial chodia minibusy. Smer himara 1130 avsak este pred parkom, vidime iny bus, odchod 1030. Sofer vravi pohoda. Ideme dnu, tam plno, volne jedno miesto, ostatne sedacky okupovane igelitkami. No problem vravi sofer a jednu igelitku davame nabok. Dnu nehorazne teplo, hned so mna tecie.

Vravim julie, toto ne, pome na neskorsi, tak aj robime.

Kupa listkov na 1130 oproti parku pri mozaikovom dome a hladanie atm.

Vyber sa podaril az na stvrty pokus, vsetky zahranicne banky chceli poplatok 500-700l.

Nakonec mi aj tak revolut dal napicu kurz.

Relax v parku, kde fontana skor nefungovala ako fungovala.

Nas bus, je staru mercedes ale aspon dost miesta na nohy.

Sofer ma viac balikov a obalok na rozvoz ako ludi.

Vyrazame smer himara.

Rychlost nic moc ale zasa same zakruty, nechybaju ani 360stupnove. Povrch cesty vsak super. Mat taky skuter, motorku bolo by to super.

Najskor vyhlady len na vnutrozemie, hory a policka v udoli, neskor na more a dole polozene plaze.

Zastavka na vodu pre sofera. Ten len zatrubil a baba z restiku uz vedela co ma robit.

Obcas policajna hliadka co sa viac rozpravala s vodicmi ako ich pokutovala. Proste kazdy kazdeho pozna.

Ideme cez ponad borsch, vraj jednu z najdlhších plaz. Vyzerala fajn a ziadne masy ludi.

Pri porto palermo fajn vyzerajuca pevnost na poloostrovceku ale co ma viac zaujalo bola brana vo vode, ktora uzatvarala bunker pre ponorky.

Vyzeralo to malo ale v tedaksej dobe to pre male ponorky isto stacilo. Ktovie ci sa da ist dnu.

Cca 60km za 1.5hod a sme v cieli.

Vodicovy davame listky a sup ho do maleho mestecka himare.

Oproti ksamil a hlavne sarande uplne kludne mestecko.

Zacina hladanie apartmanu himare. Fakt originalny nazov.

Nakonec sa to dari. Ujima sa nas asi 8rocny big boss, co ma skvelu ang.

Vsetko vybavuje, jeho babka nam chysta turka.

Julia neskor telefonuje so small bossom (otec).

Big boss nas odnasa do malickeho apartmanu ale na prespatie staci.

Wifi najskor nejde ale neskor nabieha.

Voda tu neni pitna, tak druhy krat na nasom tripe kupujeme balenu vodu.

Po zoznameni sa so small bosom prieskum mini promenady.

Pred tym ale este lahky salatovy obed v taverna vironas. Kde z menu viac veci nemali ako mali.

Promenada pekna, par restik a barov.

Na kamienkovej plazi kopa zatvorenych daznikov. Lokali ich tu maju nachystane. Fajn strategia. Zapichnes daznik a nechas si ho tu celu sezonu.

Po promenade smerujeme prudkymi schodami do kopca. Ciel je vyhliadka nad restikou kico meniko.

Cestou stretavame pastiera koz, nieco nam hovori ale nerozumieme.

Malicky stlceny mostik z dosak nad priepastou a uz sme pri rozbitej restike.

Zo strechy fajn vyhlad, tak dalej k nasmu cielu nepokracujeme.

Nazad do mesta a supermarket.

Kupa 6l vody (z kohutika tu neni pitna), dinka, jogurt a smer ubytko.

V nasom komplexe, 3posch po 3apart, mame spolocnikov. Zrejme ciernohorci alebo nieco z toho smeru.

Sprcha, prezlecenie sa a sup ho do vecerneho mestecka.

To uz dost zaplnene ludmi.

Sadame do restiky herkules. Davam marinovanu chobotnicu a julia musaku.

Je tu kopa greckych restik a par napisov v meste i v grectine.

Pojedam nic moc chobotnicu, popijam nicmoc capaka a sledujem fotbalek, spanieli vs chorvati. Domaci fandia chorvatom.

Po predrazenej chutovo a porciovo slabej veceri prechadzka po promenade.

Da sa tu zahrat stolny futbal, zastrielat na plechovky, zaskakat na trampoline.

Pri mori velmi stylova romanticke restika, pekne nasvietena.

V strednej ulicke davame v jednej taverne pol litra domaceho vinka.

Ono su tu tri ulice, kazda ma svoju cenovu hladinu. Prva, pri plazi, najdrahsia, druha v strede a tretia pri ceste najlacnejsia ale zas nie neake extra rozdiely.

Vinko nam dobre stuplo do hlavy.

V ulicke 3 v cukrarny konecne kupujeme trilece.

Ludia cul sleduju fra svajc. Fandia albancom zo svajciarska.

Na terase dojedenie trilece zakusku, bolo to fajn ale nic wow.

Z mesta som obcas zacul vykriky ked svajc strelili gol.

Nakoniec tu zostavame jednu noc navyse.

Je tu vacsi klud nez v ksamil i ked voda tu neni az taka priezracna a samozrejme tu chyba piesok ale je tu zas verejna dost siroka plaz a ludi nie az tak vela.

Naklady

2x vecera - 2150l
Nakup - 230l
0.5l vina - 500l

Foto

Tot: 0.055s; Tpl: 0.01s; cc: 7; qc: 28; dbt: 0.0216s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb