129.den - taipei

Taiwan's flag
Asia » Taiwan » Taipei
June 6th 2018
Published: June 10th 2018

Dnesny den je brany len relaxacne.

Ciel je Taipei Cinema Park.

Najskor som chcel ist busom ale nakonec sa rozhodujem ist pesi.

Ulickami sa dostavam az pred Yanping Riverside Park. Ha len k nemu sa neda len tak dostat. Okolo mesta /aspon tento usek pri vode/ je spravena hruba betonava stena. Na jednom mieste je posuvna masivna brana. Je tu znacka smer evakuacie. Zrejme ked sa blizi nebezpecie, brana sa hermeticky uzavrie a ludia su relativne v meste v bezpeci.

Nuz nabrezie je tu uplne o nicom, len cesticky pre cyklistov, voda dost smrdi. Pod mostom rozlozeny bezdomovci.

Stratu casu sem bola chodit.

Pri cinema parku mi zacne blbnut fotak v mobile, vobec nejde, restart pomaha.

Neskutovne teplo je vonku.

Cinema park dalsia blbost, to opisovali ako neaku tovaren s kominom a grafitmi. Ano vsetko to tu je ale uplne inak ako som si to predstavoval.

Aspon grafiti su fajn a lovim tu jednu kesku.

V okoli kopa barov a kin.

Na mape vidim daky red house, idem tam, no opat sklamanie len debilna tehlova mala budova.

Na ximen berem metro a nazad do ubytka.

Dnesny vecer mam dalsie cs stretko.

Najskor ideme na elephant mountain.

Kopa schodov, ludi nastasti nie moc, neni vikend.

Zastavujeme sa pri sklalach, sme obaja riadne spoteny. Vyslapali sme to rekordne rychlo.

Vyhlad na nocny tiapei s 101 je genialny.

Po oddychu klesanie a presun do inej casti mesta.

Vecera, kopa srandy, prechadzka okolo pekne vysvieteneho National Chiang Kai-shek Memorial Hall a rozlucka.

Tato baba bola asi najinteligentnejsia aku som kedy stretol. Fakt mala prehlad o vsetkom a vsetko ju zaujimalo.

S nou sa este musim stretnut dakedy.

Na ubytku test piva, humus.

Jedlo : 35td
Metro : 16td kredit)
Jedlo : 55td
Bus : 15td kredit)
Jedlo : 200td
Metro : 16td kredit)
Jedlo : 25td
Jedlo : 42td

Tot: 0.038s; Tpl: 0.008s; cc: 6; qc: 24; dbt: 0.0223s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb