161.den - np taroko

Taiwan's flag
Asia » Taiwan » Hualien » Taroko
July 8th 2018
Published: July 9th 2018

Z ubytka vypadnutie nieco po 9.30 smer np taroko.

Cs sa cudovala co sme vsetci vcera sli spat tak skoro (o polnoci)

Mensie zhrunutie jej vcerajsieho rozhovoru s peknou recepcnou.

Obe recepcne studuju na rovnakej skole ako studovala pin.

Talian co zobral jednu recepcnu na festival na druhy den zobral recepcneho erica do taroka. Vraj isiel dost rychlo a na spiatocnej ceste mali nehodu.

Obiehali auto zprava (normalna vec tu ) to si ich nevsimol a odbocilo vpravo takze bum.

Recepcny len oskrenina ale talian vraj aj rozbite koleno.

Aby platila poistka recepcny musel povedat, ze on soferoval. Talian nemal vodicak.

Zrejme aj preto pozicovne nepozicavaju skutre ludom bez vodicaku. Volaco sa stane a poistka neplati.

Nuz nazad na skuter.

Zastavka na ranajky. Vsetko cerstvo prichystane, jeden chlapik furt valkal cesto, dalsi to daval do pece a zenska nakonec roznasala.

To sa mi tu lubi, zadne polotovary. Aj dzuse co tu robia su priamo lisovane z cerstveho ovocia.

Po jedle nekonecna cesta mestom.

Mesto nie a nie skoncit.

No ale nakonec skoncilo a zacala rozpravka.

Neskutocny kanon, cesta pomedzi kopu tunelov, niektore len kusky rucne vysekane. Vozovka obcas uzka len na jedno auto.

No a vsade kopa ludi a kopa busov. Zvacsa na miestach kde bolo treba permit, my sme ziadny nemali tak sme sa odparkovali v mestecku Tianxiang.

Odtialto asi 600m po asfsaltke k trialu Baiyang.

Ten zacina v tuneli.

Tunelom pre pesich sme sa postupne cez dalsie tuneli a zabezpecene chodniky dostali az na dohlad k vodopadu. Bohuzial az priamo k nemu sa nedalo ist, trial bol k nemu uzavrety.

Inak vodopad nic moc avsak super vyhlady, tunely a divoka rieka.

Ludi pomenej, biely turisti bud ucitelia alebo mladici co tu studuju.

Cela trasa inak prakticky chodnik, vratane prechodov cez tunely. Tie su neosvetlene ale v pohode sa da ist aj bez baterky.

Po relaxe nazad do dedinky a rovnakou cestou nazad.

Obcas v skalach neaky ten chram.

Na zaciatku np je po odboceny kratky trial Xiaozhuilu, ma zaciatok resp koniec rovnako ako Shakadaang Trail ale na ten treba permit.

Nuz nas trial zacal klesanim po schodoch z cerveneho mosta.

Konecne prirodna cesticka. Vyhlady slabsie ale velmi fajn lanovy most po ktorom sa cs bala ist, ja som po nom siel ona sla vedlajsim klasickym.

Tu bolo uplne minimu ludi, niektory ho zacinali uz od navstevnickeho centra tak museli slapat v tuneli pre auta. To som im teda nezavidel, tolko hluku a spiny.

V jednom tuneli normalne parkovali busy a auta.

Navrat na ubytko.

Tu ked cs ocula ake je lahke stopovanie, ze to skusi do taipei.

Inak cs je skoro kazdy vikend niekde. Zvacsa festivali alebo hory.

V novej robote bude mat po roku narok na 10dni dovolenky. V starej nemala narok ani na den.

Cs sa vyvaza na vypadovku, konecne dostavam do ruk volant a padim na ubytko.

Tu nikto, pustam noveho hosta a cakame na 3 recepcnych.

Po hodine sa oziva cs, zadny stop ale jedna baba ju zobrala na zel stanicu, takze ide vlakom.

Po prichode startujem stroj a roznymi ulickami sa dostavam do fajn (v noci) parku nanbin.

Ludia tu posedavaju, klebetia, praktizuju rychlo chodzu.

Po relaxe nazad na ubytko, poslane domov dalsie fotky z nefunkcneho fotaku a spanok.

Dvaja recepcny sli do kina, ta keru mozno fikol talian je uz samostatna jednotka.

Prichadza tajfun maria, preto zajtra menim plany a idem nazad do dulan, chcel som ist do yuli ale 600td za dorm nedam.

V dulan to mam overene. Su dve moznosti ako sa tam dostat, stop abo skuter. Skusim si ho prenajat na dva dni. Sice neusetrim prachy ale bude aspon zabava.

Chrome prehliadac mi zrazu zacal ukladat offline stahnute stranky do ineho priecinku, stare stahnute mi uz nejdu otvorit. A ak aj mam otvorenu stahnutu stranku, po opusteny prehliadaca sa tato zavre a musim ju otvorit nanovo, to dost nasere ked ma clovek nieco rozcitane.

Este k cs, fotila kladickym filmovym fotakom. Zrejme je to tu v mode, bo vcera na festivale klasicke fotaky malo dost ludi.

Len co vravela je problem to dat vyvolat (drahe) a este vacsi problem je zohnat film.

Opat suhrn miest s cs :

The Sunday breakfast is called 山東豆漿大王, and what we ordered is 燒餅夾蛋

Then the one after Taroko is called 博愛街黑白切, what we ordered are 滷肉飯(braised pork on rice), vegetables, carrots and tofu

And after that the drinks is called 檸檬愛玉( lemon aiyu jelly)

Jedlo : 50td (placka s vajcom, ice green tea)
Jedlo : 70td
Jedlo : 85td
Benzin 1.61l : 50td
Jedlo : 70td

Tot: 0.052s; Tpl: 0.009s; cc: 11; qc: 31; dbt: 0.0269s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 2; ; mem: 1.1mb