10.den - malapascua (severna plaz)

Philippines' flag
Asia » Philippines » Cebu » Malapascua
February 20th 2019
Published: February 20th 2019

Pohodove vstavanie, docapovanie free vody do 1l flase + asi 0.2l do flasky co som dostal v koreii a smer hrncovna na ranajky.

Konecne nudle, tak zmena oproti ryzi.

Najedeny smer severna plaz langop.

Najskor idem po rovnakej cesticke ako vcera, neskor to ale lomim k zapadnemu pobreziu.

Minam vysielac a uz som pri prvej zapadnej plazi. Samozrejme odliv tak nahovno a lodky. No i tak toto neni moj ciel.

Obiehaju ma motorky, vzdy zatrubia aby na seba upozornili.

Asi po polhodine prichadzam do ciela. Ono idem bosy, inak by som to dal rychlejsie.

Bosim idem, bo ma slapky este na camotes island odrali a hoji sa to dost pomalicky.

Na plazi rezort s restikou ale to ignorujem a idem az uplne v pravo ku skale , ktora vrcha na plaz tien.

Usadzam sa, pomalicky zacina priliv.

Postupne pribudaju ludia ale v norme. Keby neprisla talianska banda (8ludi) bolo by nas pri skale asi 5ks.

Taliani tu cakali na lodku, ktora ich zobrala na snorchlovaci vylet.

Plaz dlha s bielim pieskom a peknym morom. Priliv priniesol aj dost rias.

Docital som knihu michalengolov zapisnik. Takze ju niekde necham. Na ubytku vsak kniznica neni.

Inak kniha ok ale nic extra (a to som ju cital uz 2x). Vrazda, nahananie, hladanie vraha, kradez umeleckych diel pocas ww2, syn papeza, no s michalengelom to spolocne nemalo nic, iba jednu vetu.

Parkrat som sa musel presuvat ako sa posuvalo slnko.

Obcas okolo presli fakt pekne turistky. Filipinky sa mozu skovat.

Ono filipinky su pekne ale male. A tie ktore je aj mozne za nieco chytit su uz take baculky.

Na plazi som bol prakticky cely den.

Pri odchode som siel este preskumat schody uplne nakonci plaze. Bolo pred nimi pletivo( do vysky kolien) ale ludia tade chodil.

Nuz som si to vyslapal a tam opusteny komplex s peknou plazou. Na nej len jeden clovek.

Komplex opusteny uz dost davno, podla chatrajucich chatiek.

Na tejto plazi by som si vedel predstavit stravit i noc s rumom. Inak ten som este nepil, zatal len pivo.

Socializovat sa moc nesocializujem, neako sa mi nechce.

Pesibusom na ubytko.

Oproti mne chodilo kopa skolakov v uniformach.

Po sprche a natreti sa pletovim mliekom relax pri bazene.

Ten okupovany spanielmi. Na ubytku ich je hadam aj 20ks

Na dorme mam nove osadenstvo (spanielske). Na jednom batohu boli vysiste rozne africke statiky, tak to bude iny panko/slecinka cestovatel (poznal som len jar, hanba mi ale viem, ze ostatne su tez africke).

Co tak pocuvam ludi co sa bavili pri bazene (pri spanieloch si domyslam). Kazdy ide klasika, thajsko, laos, kambodza, vietnam. Z filipin el nido (aj ked vravia palawan, no vsetci idu do el nida), coron, cebu, bohol, siquejre. Severny luzon moc nespominaju. Ten som odporucil amikovy z potapania.

Mna osobne uz tieto destinacie nelakaju, bol som tam a stacilo mi. I ked isto taky vietnam mi ma co este ponuknut (ale zas kvoli jeblim ludom tam nepojdem), laos mi chyba sever a mozna daka zastrcena diera, kambodza asi tez len volaco zastrcene resp ten ostrov dole, thajsko tam sa ludia rozplivali o ubonratchani. Ale ako vravim nelaka ma to.

Skor som cul nasmerovany na indoneziu, ta je obrovska a lubi sa mi.

Filipiny su pohodove vdaka normalnym ludom a samozrejme su tez obrovske.

Zo sikamckych krajin jednoznacne taiwan, z korei jeju island a japonsko tam je tez toho dost ale to je iny financny level (stan nepreferujem). No a este som zabudol na cinu, tu by som isto chcel este dat.

Png ma tez laka ale na to este furt nemam gule.

Na veceru som chcel pol kurata, no predavali len cele. To by som nezvladol i ked dnes som bez obeda.

Nakonec koncim na hambaci, tetula si sa zaokruhlila na 50p (49p je cena). Neriesil som ju.

Hambaca zobrate so sebou, ze ich zalejem pivom. V obchodoch totozne resp vyssie ceny ako na ubytku. No nasrat teda.

Tentoraz na mojej plazi bolo rozlozene drevenne lehatko.

Okolo pobehovali psi.

Dosli deti, zacali mi predavat suveniry resp spievat. No english a dali pokoj.

Pekna nocna obloha, sum mora, strasne karaoke obdalec.

Oproti je nobl restika amihan, prudia tam davy bielych turistov a turistov s filipinskimi polovickami.

Zajtra presun do davao. Z ubytka chcem vypadnut uz o 6.00, leti mi to 17.40.

Naklady:

Nudle, zelenina (hrncovna) : 40p
2xhambac s vajcom : 50p

Tot: 0.377s; Tpl: 0.009s; cc: 12; qc: 45; dbt: 0.1638s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb