3 dan

Asia » India » Maharashtra » Mumbai
February 21st 2008
Published: February 21st 2008

postoji veshe razloga za nejavljanje, jedan je da nemamo vremena i stalno planiramo ali nekako uvek iskrsne neshto lepshe od sedenja u e-caeu. Drugi razlog je iz minuta u minut dogdja neshto fantastichno neshto prelepo neshto odvratno... Impresije pristizu, emocije nas preplavljuju, i to takve da i ljudi koji mnogo bolje barataju recima ne bi mogli ni priblizno lepo da ih prenesu na papr. Vi hvalite tekstove i fotografije, a nama su jadni(e) i svako dalje pisanje je kao skrnavljenje.

No dobro,
Poslednji dan u Mumbaiu, prvi put smo se naspavali i budimo se tek u sedam. Vremenska razlika nam vishe nece praviti proble. Dorucak u hostelu, evropski, odmor za stomak, ali razocarenje za nas. Chack out.
Mumbai je jedna velika pijaca gde ljudi na svakio coshku prodaju stvari sa tezgui, kutija, poda... ali jedna cetvrt je posebna. Isprepletane ulice mnogo ljudi, svakava roba, bazari izmedju ulica, frizeri na plocniku, zanatlije, trustovi... Zanimljiveje mesto josh nismo videli. Trcimo ulicamaljudi nas pozdravljaju, mashu nam, smeju se...
Kada vishe ne mozemo da podnesemo, odlazimo do smirujuce oaze hramova, kuca raznih monaha, njihovog kupalishta... Um je odmoran i zlimo josh da vidimo, ali telo ima josh sange samo da proshavshi pored "kula tishine" gde sledbenici Zaratustre ostavljau tela svojih preminulih da ih cherupaju zivotinje, ode do kuce kojoj je ziveo Gandi, i odakle je pokrenuo svoju gradjansku neposlushnost.
U nastavku veceri bezuspeshno pokushavamo da nadjemop trening capoeire, pa na kolodvor, vlak za Gou. Usput upoznajemo mnoge ljude, prilaze nam i prichaju, tako upoznajemo profesore fakulteta, prosjake... Indici su sjajni ljudi. dobi predusetljivi, uvek su tu da pomognu. Jedino ce uvek pokushati da nas prevare pri kupovini i uspeva im. Ko nam je kriv kada se slabo cenkamo, a njima je to normalno. Dobra strana je shto kad te bash nasankaju pukneshe 2-3 evra.

21st February 2008

Interesantno, interesantno! Super vam je ideja za blog, samo tako nastavite. Vec sam reko pre nego da krenete da me sve zivo interesuje, a ovako je barem sveze i manja je sansa da zaboravite interesantne cinjenice i detalje. Samo vi uzivajte! Pozz za Dutana Duxa i Dejana Dexa

Tot: 0.077s; Tpl: 0.01s; cc: 9; qc: 46; dbt: 0.0502s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb