Pożegnanie z tropikalną północą

Australia's flag
Oceania » Australia » New South Wales » Sydney » Surrey Hills
September 18th 2010
Published: September 24th 2010

Z pływania oczywiście znów nici, bo nie chciało nam się wstać odpowiednio wcześnie. Od rana mieliśmy nieco smętny nastrój, bo były to nasze ostatnie godziny na tropikalnej północy Queenslandu - mamy stąd same piękne wspomnienia, a kto wie, kiedy tu wrócimy… 😞 Po wymeldowaniu z hotelu mieliśmy jeszcze trzy godziny, które wykorzystaliśmy w dość przewidywalny sposób: na wizytę w zoo. Choć widzieliśmy większość tych zwierzaków w Brisbane lub później, oglądanie ich oraz słuchanie naprawdę świetnych prezentacji sprawiło nam znów wielką radość. Dowiedzieliśmy się sporo nowych rzeczy - na przykład tego, że wombat, który jest blisko spokrewniony z koalą, w przeciwieństwie do tego ostatniego jest bardzo inteligentny i bywa agresywny, a przy tym potrafi przebiegać krótkie odcinki z prędkością 40 km/h. Z „nowych” zwierząt widzieliśmy dziś rudą pandę (słodziak!), lemury (podobno twórcy filmu „Madagaskar” porządnie się przygotowali - dość wiernie odtworzyli zachowania tych zwierząt) i małe małpeczki z Kolumbii, których nazwy od kilku godzin nie możemy sobie przypomnieć. 😊

Po południu oddaliśmy Hertzowi nasz samochodzik, który świetnie się spisał, pokonując bez awarii i spotkania z kangurem 3258 km, i wsiedliśmy do samolotu do Sydney, gdzie spędzimy trzy dni i cztery noce. Jesteśmy chyba w znaczącej mniejszości podróżujących, którzy spędzili w Australii kilkanaście dni, zanim zobaczyli na żywo gmach Opery. Być może dlatego jakoś nas ta Opera nie ekscytuje - już tęsknimy za Queenslandem. Nasza tęsknota pogłębiła się, kiedy dotarliśmy do Sydney i stwierdziliśmy totalny brak informacji dla przyjeżdżających: jedyne otwarte o tej porze punkty informacji turystycznej znajdowały się w terminalu lotów międzynarodowych, do którego można było dojechać w jedyne dwie minuty za jedyne 5 AUD. Pierwszy raz w życiu mieliśmy do czynienia z płatnymi połączeniami między dwoma terminalami jednego lotniska. Zbojkotowaliśmy więc tę oburzającą opcję i do centrum dostaliśmy się pociągiem. Sydney na razie nie zrobiło na nas zbyt dobrego wrażenia.

Wbrew podpisowi jest to kukaburaWbrew podpisowi jest to kukabura
Wbrew podpisowi jest to kukabura

To te ptaki budziły nas rano w Sanctuary swoim śmiechem. Kukabury żywią się między innymi małymi wężami.
Najbardziej jadowity wąż świata - Western taipanNajbardziej jadowity wąż świata - Western taipan
Najbardziej jadowity wąż świata - Western taipan

Na szczęście jest tak nieśmiały, że nigdy nie zanotowano przypadku śmiertelnego ukąszenia.
Panda je obiadekPanda je obiadek
Panda je obiadek

Ma podobną minę jak nasz rodzinny labrador w chwili, kiedy je coś soczystego lub kwaśnego. :)

24th September 2010

kiedy tam wrocicie?
no mysle, ze wtedy kiedy przyjedziecie nas odwiedzic bo my sie tam przeprowadzamy kiedys za 2-3 lata. kiedy? no wtedy jak wszystkie nasze dzieci beda rozumialy: nie dotykaj tego weza :)
27th September 2010

:))) Oraz: "Zostaw pająka w spokoju!" A ile tych dzieci zamierzacie mieć?

Tot: 0.084s; Tpl: 0.01s; cc: 11; qc: 60; dbt: 0.0514s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb