Wielkie Jabłko cd.

United States' flag
North America » United States » New York » New York » Brooklyn
June 6th 2013
Published: June 6th 2013

Pisałam wcześniej, że w NY nic nowego 😉 otóż nic bardziej mylnego!
W 2009 r. oddano do użytku High Line tj. park/ogród utworzony na nieużywanej linii kolejowej, który od tamtego czasu jest atrakcją dla mieszkańców miasta jak i turystów.

W niedzielę udało nam się wziąć zobaczyć jeden z organizowanych w sezonie festiwali ulicznych, tutaj na 5 Alei na Bay Ridge. Wiele stoisk z ‘mydłem i powidłem’, smakołykami z różnych kuchni i okolicznych jadłodajni, rozrywki dla dzieci i występy lokalnych kapeli. Bardzo pozytywne przeżycie J

Udało nam się też spełnić jedno z marzeń – zobaczyć na własne oczy jeden z musicali na Broadway’u. Dostaliśmy po fajnej (last minute) cenie bilety na ‘Rock of Ages’ i poniedziałkowy wieczór znowu troszkę się polansowaliśmy 😉 Na scenie zarówno wokaliści jak i tancerki dali radę 😉

Poza tym oczywiście Most Brooklyński, Downtown wraz z dzielnicą finansową i budową Wieży Wolności i molo oraz kolejne molo na Bay Ridge J

///

Previosuly I’ve said that there’s nothing new in NYC and nothing’s changed. However, there’s this High Line made open to public in 2009 as a park built on previous railroad.

On Sunday there was a Street Festival on 5th Ave on Bay Ridge – a lot of fun J

We’ve also had a chance to see one of the Broadway musicals, namely ‘Rock of Ages’ (hell yeah!).

Moreover, some more sightseeing: Brooklyn Bridge, Downtown with Finance District and Tower of Liberty (Ground Zero), and piers on Manhattan and Bay Ridge.

Tot: 0.061s; Tpl: 0.012s; cc: 10; qc: 28; dbt: 0.0289s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb