Čtvrt roku v Torontu aneb co nového se opět událo :)

Canada's flag
North America » Canada » Ontario » Toronto
May 26th 2016
Published: May 26th 2016

Je konec května a s ním do Toronto zavítalo léto, ano, léto. Žádné jaro jsme tu neměli :-D Proto taky asi nebyly letos cherry blossom a Japonští turisté byli zklamáni😊

Je to divné, když před chvilkou jste mrzli a teď doslova tajete, jaké je vedro :-) Ale užívám si to, všude zeleň, stromy mají konečně listí, některé květiny už odkvétají a začínají kvést další😊

Normálně, nevěřila jsem tomu, ale asi díky té změně prostředí jsem POPRVÉ ve svém životě neměla alergii a to jsem silný alergik! (zánět spojivek, silná rýma atd.) no boží! Další pozitivum na Kanadě😊

Jelikož mám jen jednu práci, mám více volného času, který se snažím trávit hlavně v zeleni, kde je mi nejlépe. High Park už mám skoro prochozený, říkám skoro, protože je tam neuvěřitelné množství různých "nature trails" přírodních cest, které jsou úžasné. Všude jsou veverky, čipmánkové, spešl kanadští ptáčci plus náš vrabec, vrabci, ti jsou zkrátka všude!😊

High park je opravdu hodně veliký, můžete zde strávit i celý den a nebudete se nudit. Je tu veřejný bazén, jediná restaurace, která má v parku monopol, další různé kiosky, přírodní centra, vlastní hasičskou stanici, tenisové kurty, které jsou zadarmo a dvojice či čtveřice se střídají po půl hodině. Dále je tu i Zoo, ta je naprosto úžasná, i když je maličká=) Zaslechla jsem, jak jeden pracovník říkal malým dětem, že je to nejstarší Zoo v Kanadě. Vstupné je zdarma, ale můžete věnovat peníze a podpořit tak chov těchto zvířat. Tuším, že minulý rok Zoo ohlásila, že bude končit, jelikož již nemá dostatek finančních prostředků na fungování, tak se lidé složili, každý něco věnoval a Zoo funguje další rok.

Teď něco pro holky, oblíbila jsem si tu dva obchody - Ardene a Stitches, které mají super věci za velmi příznivé ceny. Zrovna, když jsem měla day off, měli ve Stitches 40% na celý sortiment, musela jsem, i když nemám peníze😊 Přišlo totiž léto a já měla převážně teplejší věci😊 V Ardene mají zase super doplňky a asi milion různých bot, jednou jsem výběrem strávila hodinu a půl, protože jsem se nemohla rozhodnout😊

Absolvovala jsem také různé další pohovory, což je také přínosem. Zajímavé bylo, že na vedoucích manažerských pozicích v restauracích byly ženy, ale byly neuvěřitelně milé😊 V jedné restauraci jsem hledala manažerku, co se mnou měla mít pohovor a barmanka na mě "Ty jsi Markéta, viď?" ...česky.. a já koukala haha, je fajn potkat milé lidi a ještě z ČR. To mi připomíná, že jsem v práci usazovala partu asi 7 lidí a najedou slyším slovenštinu.. tak jsem se s nimi dala hned do řeči, to potěšilo😊 Byli akorát u konce svého putování. Navštívili Banff a Jasper - NP, Calgary (provincie Alberta) Vancouver a jeho okolí a Toronto a to vše za 12 dní😊

Po jednom pohovoru jsem absolvovala i observation shift, což je tady normálně v pohostinství běžné, jedná se o cca 3-4h během kterých sledujete a to doslova toho, který vás zaučuje a ukazuje co a jak. S pozicí server assistant jsem se v česku nesetkala. Jde o pozici, která vlastně podporuje servers, tedy servírky a číšníky, ale neobjednává stoly! Jedná se hlavně o distribuci jídel z exba rovnou ke stolům, sklízení ze stolů, prostírání nových, a pak už to jsou takové ty "side duties" jak to tu nazývají, každý má své úkoly a je zodpovědný za jejich splnění před a po směně - chystání nádobí, talířů, omáček, rozpékání chleba atd. Bylo toho na mě ten večer opravdu dost, co všechno musíte sledovat a dělat.. ale jako i bych to možná vzala, ale strašně mi u té jedné restaurace vadilo, že si musíte koupit celou uniformu a to zrovna né v levných obchodech včetně bot, které musely být kožené a červené!!! :D to jsem řekla NE, nevím, jaké by to bylo a kdybych odešla co pak s tím😊 Další pohovor byl v super restauraci v 54. patře TD Banky, úžasný výhled na Toronto Islands, CN Tower...tam mi zatím místo pozice sever assistant nabídla, že přepošle resumé osobě, která má na starosti nabírání hostesek.. no zatím se nikdo neozval :D

Kolik svých resumé jsem poslala online, kolik předala v kavárnách a restauracích a nic, jen pár se ozvalo, ale nic z toho nebylo. Je neuvěřitelně těžký něco sehnat, na práci v kanceláři zapomeňte!😊 Navíc teď končí studenti ve škole a bude ještě větší zájem o pracovní pozice.

Po pracovním víkendu následoval kanadský svátek, který se tu hodně slaví, jelikož Kanada je členem Commonwealth, hlavou je tedy Britská královna Alžběta a ta právě slavila narozeniny, proto 23.5. na její počest slaví Kanaďané. Jedná se o Viktoria Day 😊 Já ho oslavila tak, že jsem s kamarády vyrazila na Niagárské vodopády. Samí asijaté a já :-D Ale bylo to moc fajn. Wales byl z Calgary a přiletěl navštívit Toronto a chtěl vidět Niagáry. Pronajmul auto a zbytek byly holky😊 Byl hodný, že za pronájem auta po nás nic nechtěl a platily jsme jen za benzín a parkování, tedy každá 10 dolarů!!!

První zastávkou byl velký mall (obchodní centrum). Většinou, když se v Kanadě slaví svátek jsou všude neuvěřitelné slevy. Např. Kate Spade měla 60% na vše. Já ale nic nekoupila, jelikož nemám peníze :D Další zastávkou nebo jakýmsi průjezdem byly vinice. Jedna vedle druhé, to bylo úžasné. Dojeli jsme až do města Niagara on the lake a to bylo tedy město, jak se patří! Takové líbivé, přátelské, rodinné, útulné, no úžasné! Zaparkovali jsme a vyrazili na oběd a poté k jezeru. A jelikož bylo úžasné počasí - slunečno bez jediného mráčku na obloze a já na sobě měl poprvé kraťasy 😊 viděli jsme z té dálky přes jezero CN Tower v dáli, to bylo super! Lidé v parku u jezera dělali pikniky, grilovali, relaxovali, hráli frisbee, zkrátka si to užívali😊 To byla pohoda, hned bych se tam nastěhovala=)

Asi po 2,5h jsme vyrazili směr vodopády! Konečně! V dáli jsem viděla známou věž (podobnou CN Tower, ale mnohem menší) a Casino, věděla jsem, že už jsme tam😊 Parkovné nás stálo na celý den 15 dolarů. Jako první jsme se vydali směr doprava, směrem k vodopádům Kanadsko/US strany. To bylo naprosto neuvěřitelná, jaká masa vody tak protékala. Vtipné bylo, že div jsme se nepotili, ale jakmile jsme se dostali blíže k vodopádům najednou zzzziiiimaaaaa😊 Byla jsem nucena obléct si džísku😊 Díky super počasí jsme viděli duhu v celé své kráse přímo nad vodopády, ten pohled nikdy neomrzí. Poté jsme to obrátili a vyrazili směr další vodopády (kousek dál), které patří USA. Ty jsou mnohem menší.

A čekala nás loď! Vystáli jsme si frontu na lístek - cca 23 dolarů i s daní, poté jsme sestoupili o pár metrů dolů, kde byly výtahy, které vás svezou na úroveň lodě. Dostali jsme pláštěnku, já poprosila o druhou (bála jsem se, že dost promoknu, protože ta pláštěnka to je jako nic😊) Turisté z kanadské strany dostávají červené a turisté ze strany USA modré. Měli jsme štěstí, že loď akorát přijela a já měla tu šanci být na přídi! A jelo se... ten vítr, ten "déšť" z vodopádů, to byla tedy síla.. ani ty 2 pláštěnky moc nestačily=) Boty mokré skrz na skrz, vlasy zvlněné jako divoženka :D ( i když jsem měla 2 kapuci). Byla to naprostá bomba, doporučuju! I když to bylo krátké, jsem ráda, že jsem to absolvovala.

Po návratu na souš jsme všichni mrzli, sluníčko pomalu zacházelo, já v kraťasech, mokré boty.. no chtělo to se co nejrychleji dostat nahoru a tím myslím ne na úroveň promenády kolem vodopádu, ale ještě výš. Rozhodly jsme se navštívit takové centrum tam, které připomíná Las Vegas, jak tam vše svítilo a blikalo. Vybrali jsme jednu restauraci a dali si večeři na terase ...hmmmmmm 😊 V 10h večer měl být ohňostroj, ale my se báli, že bychom sem pak odtamtud nedostali (každý parkoval skoro přímo u vodopádů, čekali a seděli v kufrech aut, aby mohli hned potom vyjet. My se na poslední chvíli rozhodli, že vyrazíme v 10h (i z parkoviště jsme nějaký ten ohňostroj viděli) a vyplatilo se, doprava zpět byla celkem slušná😊 Musím zmínit, že Niagáry jsou večer úžasně barevně podsvícené😉 Pozn. Toronto se od Niagárských vodopádů nachází cca 123km.

No jinak už je to skoro čtvrt roku, co jsem tu a snad díky i tomu, že mám aspoň nějakou práci a díky konečně super počasí můžu říct, že už jsem si tu zvykla a můžu od této doby prohlašovat Toronto za svůj další domov 😊 (i když tu nezůstanu) 😊 Jelikož přes stránky http://www.workaway.info jsem si dohodla na září, říjen a listopad dobrovolnictví na západě Kanady v okolí Vancouveru ve 3 různých lokalitách. Budu pomáhat se vším, pracovat na farmě, hlídat děti, spolupracovat na eko projektech a hlavně, UŽÍVAT SI KONEČNĚ TU PRAVOU KANADU!=) Přes tuto stránku si můžete najít místo výkonu dobrovolnictví kdekoli po světě! Zaplatíte si jen letenku a ubytování a stravu máte zadarmo!=) Škoda, že jsem o tom nevěděla dřív, dá se takhle při cestování hodně ušetřit a navíc víc poznat danou kulturu.

Tak zase příště! 😉

Peggy

Tot: 0.1s; Tpl: 0.013s; cc: 5; qc: 44; dbt: 0.0442s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb