6.den - Odesa

Ukraine's flag
Europe » Ukraine » Odessa
September 1st 2017
Published: September 25th 2017

Rano pomale vymotanie z ubytka a smer puzata hata.

Tu uz ako obvykle vsetci spomaleny. Uplne nahovno prevadzka.

Z vydatnych anglickych ranajok pesi presun na plaz.

Este pred vyvalenim sa na plazi lanzheron, navsteva delfinaria nemo .

Tu traposenie pri kupe listku na poobedne predstavenie, hovorim, ze chcem o 17/00, kuka na mna, zas to opakujem, radi sa so spolusediacou a nakonec vysvitne,ze predstavenie je o 18/00. Fakt nevim ako ma napadlo,ze je to piatej, no nic kupujem teda na ten cas.

Takze vystupenie byva o 12/00, 15/00 a 18/00.

Na plazi kopa ludi, s tou vcerajsou sa to vobec neda porovnat, uplna hruza.

Dost fuka ale slnko pecie, tak skacem do ladovej vody, slnenie, polehovanie, opat ladova voda a uz len lezanie.

Obcas ide okolo ponukac jedla, kukurice

Zacina sa zatahovat, ludia pomalicky odchadzaju tak sa k nim pridavam.

Padam na salmu, nic moc teda, v meste bola o milion percent lepsia.

Posedavanie pred delfinarom, kde je fajn fontana.

Ludia sa uz zgrupuju a je to tu, ide sa na sou.

V delfinariu su free zachody, este pred turniketmi.

Lustim listok, biely sektor, nizka rada.

Na scenu najskor prichadza klaun, pobehuje medzi ludmi a robi srandicky. Delfini si zatial plavaju v nadrzi, obcas vystrcia hlavu.

Po sasovy, prichadza deva aj s tulenom, neake tie akrobaticke kusky, odmena vo forme rybiciek. To spozorovali delfiny a uzaj sa vyhadzuju na breh. Samozrejme nic este nedostavaju ale su dost doterny, tulen ani deva si ich nevsimaju.

Tulena strieda mroz (?),opat neake tie fajn kusky

a je tu zlaty kliniec programu. Delfina sou moze zacat.3 svarne devy si rozdeluju medzi seba delfinou, najskor klasika skoky, kruhy, lopty a potom prichadza nieco paradne. Cvicitelka skace do vody, delfin ju vyzdvihuje do vzduchu, vozi cumakom po vode, vyhadzuje , uplna bomba. Toto sa so singapurom neda ani v najmensom porovnat. Tam len skakali , ziadny kontakt s cvicitelmi a aj ti delfiny boli neaky doranany, tu sa maju tieto zvieratka k svetu.

Sou trvala priblizne 45.min a fakt za to stala.

CS z lvova, mi odporucila pizzeriu olio .

Prostredie prijmne, ceny dost velke ale pizza neuveritelna. Takuto vynikajucu som este nejedol, smotanovy zaklad, strasna kopa veci na nej, od sunky,cez syr az po jablka. Jedine co bolo zle na tomto podniku, bola obsluha. Totalne pomala, na objednavku som cakal 15.min a na zaplatenie by som tam bol asi az do dnes ,keby nejdem dnu.

Rychlo krokom na zel.stanicu so zastavkou asi v zidovskom obchodaku.

Ako aj pri ceste z kyjeva aj tu treba pri vagone ukazat listok (tentoraz eticket,nebolo treba menit v okienku) a pas. Stewartky su cul dve ukrajinky ale nic moc teda.

Zasa mam miesto v ulicke, okolie zvacsa uz starsi lude a rodiny, zadne mlade ukrajinky.

Zachod uz v lepsom stave.

Pouceny uz roztahujem postel az neskor, ono som si ju ani nemohol roztiahnut resp mohol ale postelene pradlo mi doniesli az neskor.

Opat niektory ho maju zaplatene iny nie.

Zajtra by som sa mal prebudit v lvove.

naklady (1€ = 29,3049 UAH)

ranajky v puzata huta - 2,1€ (platba kartou revolut 62,5UAH)
nakup - 0,88€ (platba kartou revolut 26,56UAH , voda, keksi)
vstup do delfinaria - 10,06€ (platba kartou revolut 300UAH)
salma + pivo - 74UAH
pizza+napoj v pizzerii olio - 170UAH

Odesa

Tot: 0.518s; Tpl: 0.009s; cc: 12; qc: 45; dbt: 0.3173s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb