5.den - barcelona

Spain's flag
Europe » Spain » Catalonia » Barcelona » Barcelona
December 3rd 2017
Published: December 30th 2017

Z ubytka vypadnutie okolo 10/00, cinanka tu este ostala, vlak nazad do baskickajej ide az po 12/00.

Na ubytko nas prisla vymenit cinska rodina.

Pri metre skacem na kavu s croasantom do miestneho baru. Ten zatial nieje moc plny ale to sa zachvilu zmeni.

Moj dnesny ciel je park guell. Dostavam sa sem roznymi linkami metra. Vyskakujem na stanici el coll.

Zacina prudke stupanie uzkymi ulickami. Ludi zatial nikde, slniecko pekne pecie. Konecne teplo.

Dostavam sa na vyhliadku nad mirador virolai. Neskutocny vyhlad na celu barcelonu.

Zacina zostup parkom, roznymi pekne upravenymi chodnickami sa dostavam k Tres Creus. Tu zacina relax pod krizom.

Sem tam sa na chodniku objavi neaky ten umelec, pri vstupe do gauidiho komplexu uz dost ludi a dost cirnych hub co tu predavaju suveniry. Komplex si omrknem len z parku, vyzera to fajn ale prachy by som za to neplatil.

Park velmi prijemny, len malo laviciek.

Nasadam na metro a smer plaza espana.

Na blizky obchodak v tvare valca sa da ist na terasu za 1€ vytahom vonku alebo gratis cez obchodak. Na terase kopa restik, vsetky plne, vonku dlhe rady. Po vyhlade idem do podzemia, kde si davam cestoviny.

Dalsi ciel je hrad Montjuïc. Najskor som chcel ist busom ale to si rozmyslam a idem si pekne pesibusom.

Cestou minam spievajucu fontanu, ktora vsak v zime nefunguje. Zaujimavostou je,ze sa sem da dostat eskalatorom. z muzea umenia je pekny vyhlad na plazu espana ale je tu tien tak dost zima. Botanickou zahradou sa dostavam az k olympijskemu stadionu. Zavrety, tak ho fotim pomedzi mreze.

Zaujme ma tu zastavka s nazvom blava.

Tesne pred zapadom slnka sa dostavam k hradu. Samozrejme dnu uz nepustaju. Tak ho idem obist zvonka.

Na jednej strane kopa fotografov, kukam co tu moze byt take zaujimave sak len pristav, kuknem lepsi a mega velky spln mesiaca, uplna parada.

Cely hrad dokolecka obchadzam, uz je tma, niekde su neni vobec svetla, idu oproti mne dve individua uz si predstavujem ako ma tu ovalia, nastastie nic take sa tu nedeje.

Mam stastie z pod hradu prave odchadza bus c150 smer plaza espana.. Nasadam a uz aj startuje.

Tu opat pozeram a akurat moj bus c46 na letisko, tak nelenim a hned do nho naskakujem. Metrom nejdem,bo i tu ma cez vikend neaku vyluku, tak ako v budapesti.

Cesta velmi kratka a za ani nie pol hodinu som uz na letisku. Je este len 20/00. ak by bolo teplo tak sa v meste zdrzim dlhsie ale takto nemalo vyznam vonku mrznut.

Postupne dopijam vodu, za securitu capujem novu, neaka moc chlorova.

Uf so spankom to tu nebude moc dobre, sedadla studene a hlavne su tu opierky takze sa neda na ne natiahnut.

Pri mojom gate je detsky kutik, koberec vsak extra tvrdy a hlavne zima. Zvaluje sa tu jedna rodinka, neskor prichadzaju aj daky dredaci.

Noc bude dobre nahovno. Leti mi to az rano.

kava + croasant : 1,7€

cestoviny : 6,45€

nakup v supermarkete : 2,99€

barcelona

Tot: 0.062s; Tpl: 0.012s; cc: 10; qc: 25; dbt: 0.0352s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb