5.den - madeira (levada dos piomais)

Portugal's flag
Europe » Portugal » Madeira
March 16th 2020
Published: March 21st 2020

Z ubytka vykopanie nieco po 900 a smer promenada pri pristave.

Plan bol zistit busy v info centre ale vsetky su pozatvarane.

Ludi v uliciach dost, stale ako by sa nic nedialo.

V pristave si fotim repliku santa marii.

Kotvi tu i dost mini jacht.

Okolo cr7 muzea, ktory tu ma aj sochu prichadzam k pevnosti sao jose.

Bohuzial sa na nu neda dostat. Tak koncim len pod murmi kde maju vybudovany macky provizorny utulok. Normalne pelechy a misky s jedlom.

Odtialto ma caka velky stupak ku kasinu, ktore sidly pri fajn parku santa catarina.

Tato cast funchalu je uz honosnejsia, same lux.budovy a dost dochodcov. Vacsina turisti z nemecka.

V parku travnata plocha, jazierko s vtakmi a fajn vyhlad na pristav a daleke okolie.

Usadzam sa na lavicke reku dam obed ale to nie je mozne. Hned ako vytahujem jedlo, miera ku mne operenci.

Pada rozhodnutie, ze za takehoto pekneho slnecneho dna nebudem sedet na zadku v parku ale dam si prechadzku po mojej prvej levade (zavlazovaci kanal).

Idem smer levada dos piomais.

Hned za parkom objavujem pohladnice len za 0.1€ tak nakupujem.

Nemci brali 20ks.

Sikovna baba v obchode mala masku.

Pokracujem do riadneho stupaku ku stadionu maritma, sem som mal ist sobotu na zapas ale je zruseny, tak ako vsetky akcie.

Po meste kopa uputavok na koncerty prelepenych paskou cancel.

Od stadiona sa uz ide po rovinke.

Levada ide najskor medzi domy, takze nic moc.

Jeden chlapik mi nieco hovori. Pyta odo mna peniaze na polievku. Normalne clovek ide a normalne vyzerajuci clovek pyta prachy. Tak to je uz sila.

Naskytaju sa mi fajn vyhlady na more a neexistujuce plaze. Keby mal tento ostrov plaze bolo by to genialne miesto.

Idem stale popri levade, neda sa stratit. Okolie fajn upravene domceky s peknymi kvetmi.

Konecne stretavam aj turistov obcas aj domacich co idu s nakupom domov.

Levada konci, navigacia ma dava cez kruhac a po ceste ma opat navadza na levadu. Je to znacene.

Tu sa uz napajam na levadu co ide cez bananove sady. Kopa bananovnikov, niektore trsy su navlecene do igelitu, zrejme aby skor dozreli ?

Obcas na plantazach neaky ten robotnik.

Prichadza najzaujimavejsia cast trasy, levada je vo velkej vyske, ziadne zabradlie, tak trochu adrenalinu, kedze chodnik moze mat tak max meter, do toho este aj fuka. Chybny krok a uz padam desiatkymetrov dole.

Trasa ide aj cez vysakene skaly ale celovka neni treba.

Prichadzam na koniec, resp dalo by sa ist aj dalej keby tam nebola mreza.

Po odpocinku nazad rovnakou cestou az do pristavu.

Tu fasujem v okienku (pri opan pekarstve) kde predavaju listky na bus odchody na zapadnu cast.

Operuju tu viacere spolocnosti, jedna pre vychod, dalsia pre zapad a posledna pre okolie funchalu.

Este zbieham na bus stanicu za telefonica a fotim si dalsie spoje co budem potrebovat.

Vecera bola v plane v supermarkete, lenze uz sa tam neda posediet, tak si berem jedlo so sebou + nakup jedla na zajtrajsiu turu.

Na ubytku to do seba hadzem a zapijam pivkom. Nemky opat nic ani ostatne osadenstvo.

Sprcha a spanok.

Dnes nachodenych na levade cca 23km za cca 5hod. Trasa velmi jednoducha ale moc to neodporucam bo nezazivna, najlepsi bol az koniec ked som opustil obytnu zonu.

Foto

Madeira

Tot: 0.057s; Tpl: 0.009s; cc: 8; qc: 23; dbt: 0.0411s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb