Polsko (gdansk, sopot, wladyslavovo)

Poland's flag
Europe » Poland
September 9th 2023
Published: October 28th 2023

Wizz covid kredit este stale mam, dovolenku tiez. Tak sme sa rozhodli zaletiet si do polska a podrobnejsie preskumat ich piesocne plaze.

Spiatocne letenky kupene v priemere za 43€/os (infant stal viac ako dospely clovek). Bohuzial leti sa z hamburgu, kedze z brem wizz prakticky mimo skopje nikam nelieta. Ryanair ma tiez dost ubohu ponuku (ak nepocitam v sezone 3 lety denne na nemecky ostrov malorka, ktory je fakt v lete masaker).

Najskor som uvazoval, ze zakotvime v Słowiński Park Narodowy ale nepodarilo sa mi tam dohladat ziadny normalny spoj, tak som zvolil male mestecko wladyslavovo.

Osobakom vo vozni pre cyklistov sa dostavame na hlavnu stanicu v hamburgu.

Po skusenostiach, ze stary nemci a rozne pristahovalecke individua miesto schodov, cakaju v dlhom rade na jediny vytah, sme sli priamo eskalatorom smer sbahn.

Tentokrat chytame supravu co ide priamo a netreba sa presuvat do prednych voznov.

Online check in sme spravili den pred odletom, moc nas to nerozsadilo, ja sedime hned za juliou. Na prepazke ideme uz pouceny z bulharska do priority radu, kde nikto neni. Na karicku nam davaju pasku a smer security.

Kedze mame dieta, predbiehame v pohode dlhu radu a uz sme na security. Tu znudeny bukvicak ma dokladne celeho ohmatal, dokonca aj karicku dali na stery, bo sa tu fakt evidente nudili. Hlavne, ze sa im sem ludia chodia prilepovat na drahu jedna radost.

Smer salonik, kde uplne rovnaka ponuka ako naposledy. Teda ziadne neake jedacie hody ale vinko som popil. A aspon kulturne prostredie, nie ako pred gatom.

Opat meskajuci let ale tentoraz nie vdaka jeblej obsluhe co nechala nastupit cloveka co letel do uplne inej destinacie ale kvoli zdravotne postihnutym dvom ludom.

Naozaj toto nemecke letisko je uplne super, ked vedia, ze maju na palube dvoch vozickarov a kokoti pristavia len jeden vozicek a dalsi zhanaju po celom letisku.

Pan D na velmi kratkom lete prakticky bez problemov.

Po pristati vyzdvihujeme karicku na pase kde ide aj ostatna batozina.

Rychlo na nedaleky vlak, znacenie dobre.

Na nastupisti len jeden automat, ktory zablokovala jebnuta pica, bo nevedela natukat gdansk hlavna stanica. Neaky mix polky a nemky. Nastastie listok kupeny v poslednej sekunde, platba kartou samozrejmostou.

Par ludi listok kupit nestihlo, u sprievodcu vsak bez problemov a bez prirazky. Nie ako na svk, ked som isiel z japonska, rozbil sa mi mobil aj s listkom, sprievodcicke hovorim, ci mozem kupit vo vlaku, no problem, len problem bol, ze pica mi nauctovala aj pokutu (smiesna suma vtedy).

Aby sme sa dostali na hlavnu stanicu v gdansku musime volit prestup na Gdańsk Wrzeszcz, na prestup sme mali krasnych 5.min ale vlak na ktory sme mali prestupit meskal 30min, tak berieme vlak na sposob sbahn z ineho nastupista.

Na hlavnej stanici, sme sli na iny smer, tak otocka a smer ubytko cez airbnb na jednu noc.

Smerom domov do nemecka sa nic zaujimave nestalo, akurat listok na letisko kupeny v pokladni. Opat prestup na wrzeszcz.

Na letisku opaskovanie karicky, security v pohode. Sme tu prvy krat zistili, ze na karicke sa daju dat dole aj kolesa.

Salonik defacto prazdny, ziadne teple jedla, len sendvice ale ucel to splnilo. Pojedli sme, popili, dominik si pobehal, ziadne tlacenice pred gatom, len relax.

Let aj nasledna cesta sbahnom a vlakom uplne v pohode. Teda vlak nabral meskanie ale to je u db klasika, bud to meska alebo je to preplnene alebo nefunguje ani jeden hajzel v celej suprave alebo vlak jednoducho zrusia.

Listky na vlak v polsku som chcel kupovat cez appku jakdojade resp cez ofic. stanku zeleznic ale ani jedno sa mi nepodarilo rozchodit, tak nakonec sme vo vacsine pripadov kupovali cez automat co bol na kazdej stanici. Fungovali vsetky, platba kartou ziadny problem. Listky sa daju kupit aj klasicky v okienku ale tam vsade nenormalne rady ludi.

Oproti nemecku su tu vlaky pre cyklistov na uplne ubohej urovni (trasa do helu), jeden prti vozen hadam este z druhej svetovej, kde si ludia davaju svoje stroje na stojaka.

Hotovost sme prakticky ani nepotrebovali, vsade karta platbou bez problemu.

Do gdansku sa rad este vratim ale max na 2noci resp ten np slowinsky park ma este laka a z trojmesta mi chyba uz len navstivit gdynu.

Gdansk

Velmi pekne mesto, centrum pekne, budovy tiez, dotoho rieka. Mimo centra vsak klasicke komunisticke panelaky. Oproti minulajsku co sme tu boli vsak velke negativum, vsetko riadne podrazilo. Co sme kukali tak v restikach ceny ako keby bol clovek v nemecku.

Navstivili sme aj nasu oblubenu, stary mlyn ale tentoraz sklamala.

I nato zdrazenie, vsak toto mesto odporucam na vikendovy trip. Ono sa za lacno da najest v miestnych baroch.

Wladyslavovo

Nasa zakladna na 3 noci. V mestecku kopa restik, prakticky kazdy 5dom neake ubytko. Pocitam, ze jul, august to tu musi byt masovka.

Plaz dlha, pieskova. Problem len s teplotou mora a silnym vetrom, to sa da vsak vyriesit zakupenim takych plachiet co si clovek na plazi postavi do stvorca a je pekne v zavetri a moze nasavat slnecne luce.

Na plazi je spravena z dreva aj pekna cesticka, takze ziadny problem pohybovat sa s kociarom.

Kedze je tu kopa restik, jedlo omnoho lacnejsie ako v gdansku a kvalita dobra, staci si len vybrat podla svojho gusta.

byvali sme v ubytku Willa medom, to odporucam, prijemny majitel, izba ok, lokalita tiez.

Toto mesto odporucam ako zakladnu na okolite tripy ale zas cloveku stacia max 3 noci

Jastrzębia Góra

Tu tak ako v nasom hlavnom stane je hlavnym lakadlom dlhokanska pieskova plaz. No tu je doplnena aj o utesy (vysoke ale nic moc). A nachadza sa tu aj najsevernejsi bod polska, po nemecku teda zdolany dalsi milnik v europe. Som zvedavy kedy dam aj ten slovensky.

Tak ako vo wladislovove ani tu nechyba motylia farma, domcek hore nohami a muzeum voskovych figurin. Tusim to poliaci nakupili na aliexprese a dali do kazdeho turistickeho mesta.

Inak tu nic zaujimave neni, tu by som veru nezostaval, wladislavovo je lepsie.

Zaujimava bola cesta odtialto busom nazad do nasho mesta. Bus zastavil na zastavke, dnu naskakalo komando revizorov a zacalo ludom kontrolovat listky. Revizory obleceny naozaj ako neake specialne policajne zlozky. Listok tu treba kupovat aj pre male deti co maju cestovne zdarma.

Puck

Tak tu ozaj nic zaujimave neni, uplna stratu casu sa sem srat. Mini namesticko, mestska pieskova plaz, molo, pristav a par meduz v mori.

Sopot

Minule sme sa tu len zastavili a presli si dlhe drevenne molo. Teraz sme tu zostali na noc.

Na slavne drevenne molo sa clovek bez zaplatenia vstupneho nedostane, tak sme im to oprdeli a vyvali sme sa kusok od neho na pieskovu dlhu plaz.

Dali sme si aj po jednej velkej visni , mne sa nakonec usiel aj druhy pohar, bo julia to nezvladla vypit. Tento ukrajinsky podnik tiez riadne podrazil.

Jedlo sme vyriesili v Bar Bursztyn w Sopocie , kde kvalita jedla uplne na nizkej urovni. Lacne bolo ale ako vravim, jedlo nic moc a v Pierogarnia Jurta . Co bola skvela volba, kazassky mini podnik so skvelim jedlom, este keby sa obsluha tvarila viac priatelsky. No i tak odporucam, jedlo uplne super.

ubytko hacienda nesklamalo, poloha vyborna. odporucam.

Tot: 0.596s; Tpl: 0.027s; cc: 9; qc: 36; dbt: 0.2967s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb