60.den - varsava

Poland's flag
Europe » Poland
October 10th 2020
Published: January 16th 2021

Na ranajky zapadame do etno caffekusok od ubytka.

Tu sme hned napomenuty nech si dame rusky, personal inak velmi neprijemny a kaviaren je orientovana na hipsterov. Kvalita kavy ci zakusku tiez onicom.

Pesi busom sa presuvame do oblasti mokotow a do parku arkadia.

Ludi takto rano moc este neni a tych par co je, maju nasadene masky.

Park nic extra ale je tu fajn jazierko kde sa da porelaxovat.

Vybiehame kuknut palac krolikarnia kde je aj kafecko a neake tie sochy v okoli.

Pobavila zakazova znacka aby ludia po parku nechodili v plavkach.

Cez komunisticke sidlisko sa vraciame nazad do centra.

Liazenki park je nasa dalsia destinacia.

Oproti nam ide bezec ako sa blizil, tak si hned nasadil masku. Uplna hroza.

S maskami to vsak neprestava, jedna tetka po nas pokrykovala nech si masky nasadime.

V parku masky nemal skoro nik.

Toto priestranstvo je obrovske, kopa cesticiek, vevericiek, budov, jazierok a vkusne oblecenych peknych poliek.

Pod rovnomernym mostom je kopa peknych grafitov zameranych hlavne na legiu varsavu. Fakt pekne diela.

Na obed parkujeme v sieti restik zapiecek . Nevyhoda, ze je restika hned pri hlavnej ceste. Neskor sme nasli aj v centre.

Vsade ludia s maskamy na tvarach. Googlime a iha, od dnes su masky povinne aj vonku, mimo parkov a este neake vynimky.

V restike davame opat pirogi, no na stary mlyn sa nechytaju. Obsluha sice pekne oblecena v krojoch ale to je vsetko pozitivne na nej.

Najedeny pokracujem po novom svete, davame teplu visnu. Julia kupuje tuto pochutinu i domov.

S flaskou v ruke prechadzame most do casti praga.

Hlavny ciel, nakup v pepcu.

Samozrejme julia nic nekupuje, tak zbytocna prechadzka.

V tejto casti je pekny tehlovy kostol a zoo.

Nazad do centra.

Tu protest proti bieloruskemu prezidentovy, ten neskor vystriedal protest proti covidu, nieco proti cirkvy a este neaky pochod oslavujuci vitazstvo v 2.sv vojne. Proste sa protestuje furt a vsade, policajti to vsetko len z pozdiala sledovali.

Mimo cirkevneho protestu, kde stara hipisacka s duhovou vlajkou isla zautocit na knazov, boli vsetky pokojne.

Protest bol aj vcera neaky ale vsetko je len v ramci par ludi, ziadne masovky.

Dokonca sme videli i jednu svatbu ale vdaka opatreniam zhruba tak okolo 15ludi.

Na vecer uz v uliciach dost policajtov, obcas niekomu dohovorili ked nemal masku.

My riadne nachodeny a uzimeny zapadame na azijske jedlo na chmielna ulica.

Ta opat uz k prasknutiu, vratane noveho svetu.

Jedlo splachnute tocenym okocim a pokracovanie pomalicky domov ale daleko sme sa nedostali, bo som sa dal opat zlakat lahodnou pizzou. davam trojuholnik a uz sa len valim.

Zastavka v supermarkete kde nakupujeme neake tie polske vyrobky domov. Klasika krowky a do toho bonbony s prichutou vodky.

Zajtra je v plane navstivit lodz a dalsi den hajde domov.

Najvyssi cas, bo po zavedeny rusok vonku ozaj nema zmysel cestovat.

Tot: 0.474s; Tpl: 0.008s; cc: 6; qc: 42; dbt: 0.1549s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb