Suhrn - Zhodnotenie, naklady (cierna hora)

Europe » Montenegro
August 1st 2021
Published: September 11th 2021

Oproti minulemu roku ma tato krajina tentoraz sklamala a uz nemam velky dovod ju navstivit znova, i ked v hladaciku mam este turu na maglic, zla kolkata ci np biogradska gora

Pobrezie totalne prepchate ludmi, za vstupy do narodnych parkov sa platilo.

Ludia boli v pohode, jedlo, klasicke balkanske, takze po 3 dnoch bol uz clovek prejedeny rovnakeho jedla.

Potapanie bolo ok ale ziadny vau efekt, bo ziadny zivot ci vraky.

Doprava bezproblemova, len skoda tych poplatkov co vyberaju bus stanice. Online sme neskusali kupovat listky, ono co sme sledovali nik to nemal a ak hej bolo treba listok vytlacit.

Skusili sme tu i vlak, no ten na totalku prepchaty, tak sme si moc vyhlad na skadarske jazero neuzili.

Co sa tyka doktorov, tak mile prekvapenie. Clovek pride na presne objednany cas a hned ho aj podla toho zoberu, komunikacia tiez na super urovni.

Uljcin

Toto mesto som chcel navstivit uz minuly rok no nezadarilo sa, az teraz. Stare mesto posobi umelo, vsetko prestavane na novo a vsetko bud ubytka alebo restiky. Nemal som z toho dobry pocit. Promenada a plaz pod starym mestom v letnom obdobi totalne natrieskana. Clovek sa miestami ani nemusel pohybovat, unasal ho dav. Taktiez pristup na promenadu naprt, bo cez uzku ulicku furt chodili auta. Dalej tu boli obdalec rozne sukromne plaze, tam sme nesli, bo z kazdej sa ozyvala hlucna hudba. V noci predpokladam, ze tu byvaju velke party.

Za mna toto mesto nie avsak velika plaza za mestom bola fajn, bo ludia sa na tolkom priestranstve stratili. More ziadne priezracne ale fajn. Na plazi vsak ziadny chladok, treba si prenajat ci doniest slnecniky.

ubytko

apartmens dhoma - doublebed, private kupelka, ac. mimo stareho mesta, pri ceste ale ziadny hluk. fajn terasa. Odporucam i ked mozno sa da najst lepsie a lacnejsie.

Sv.Stefan

Tu sme sa zastavli len na fotku tohto sukromneho ostrova. Isto sem nechodit na aute, nenormalne zapchy, ked tak, auto nechat hore na hlavnom tahu. Plaz vyzerala fajn ale fakt sme tu spravili len dve tri fotky a sli sme dalej.

Budva

Mesto plne ruskych turistov. Oproti minulemu roku totalne preplnene, ludia nie moc prijemny. Problem najst lacne ubytko na blind. Stare mesto je tak max na hodinku aj to ked sa clovek vlecie ako slimak. Plaze preplnene, vratane mojej favoritnej mogren plaze, nezostaval by som tu veru a siel niekam do kludnejsej dedinky dalej na juh.

ubytko

studio apartmens (lavanda?) - doublebed, ac, private kupelka, balkon s kuchynkou. Fajn domaca, lokacia nie pri mori ale v pohode. Odporucam

Kotor

Pekne stare mesto, uzke ulicky. Pevnost je spoplatnena (neviem sice zaco, kedze su to len schody) ale da sa tam dostat aj free spoza muru. Z pevnosti pekny vyhlad na zaliv. Atmosferu v pristave kazili len nadhanaci na lodne vylety. Toto mesto odporucam na taku jednu-dve noci ak si chce spravit vylet aj po okoli. More na kupanie cim dalej od mesta tym lepsie.

Antigen test sme robili v moj lab. Tu totalna dezorganizacia ale zas clovek nemal na vyber. No ak bude, tak toto neodporucam.

Ubytko

Hostel pupa - 12dorm, share kupelka, ac. Tentoraz bol tento hostel total full. Obyvali ho zvacsa dlhodoby obyvatelia, tak ziadna socializacia. Inak cisty a ak nema clovek na izbe kokotov, tak super. Odporucam

Perast

daytrip z kotoru, uplne prti mestecko, ktore clovek prejde za 15min. Plaze (teda len take kusky kamennych ostrovcekov) fajn a more cistucke. Je tu i mini pieskova plaz ale netestovali sme ziadnu. Da sa odtialto podniknut aj vylet lodou na blizke ostrovceky kde su kostoliky ale podla mna strata casu. osobne by som uz do tohto mestecka nesiel.

Cetinje

cierny kon tejto krajiny. Uplne kludne mestecko s fajn klimou v horucom letnom pocasi. Prakticky sa tu neda nic robit, len prejst sa po pesej zone a padnut na kavicku. Turistov totalne minimum, len par expatov V klastore sme neboli, stacilo nam ho omrknut zvonka. Odporucam tu skysnut aspon na dva dni a nic nerobit

Navstivili sme hrobku v np lovcen (ziadna verejna doprava sem nejde). To je predrazena turisticka atrakcia, kde sa plati za vjazd a este aj za vstup do hrobky + clovek nemoze parkovat na oficialnom mini parkovisku co je vyhradene len pre kaviarnicku. Inak hrobka fajn aj pekne vyhlady ale ako pisem, za tie prachy to nestoji, i ked sprievodca nam dal super vyklad.

ubytko

Guest House Pansion 10 - doublebed, private kupelka, share kuchynka. Uplne super ubytko v tichej lokalite s fajn balkonom kde sa dalo relaxovat. Majitelka velmi prijemna s velmi peknou dcerou.

rijeka crnojevica

Turisticka dedinka co zije len z lodnych vyletov po skadarskom jazere. V pripade viac osob sa oplati zobrat dlhsiu trasu, my sme zobrali len najkratsiu bo sme boli iba dvaja. Plati sa za lod, nie za osobu. Vylet jednoznace odporucam. Inak v dedinke nic neni a netreba tu ani ostavat na noc. Staci si tu odskocit cestou k moru. Cestou sa cloveku naskytnu prekrasne vyhlady na rieku co prudi do jazera. Spravili sme si turu i k jaskyni ale ta nestoji za to, strata casu.

ubytko

Guest House Ljudmila - doublebed, private mini kupelka so zachodom, ac, share kuchynka, vyhlad na most a rieku. Jednoduche ubytko, ktoremu vladne pevnou rukou pani domaca. Hned po prichode nam tetula povedal co, kde a kedy budeme robit ale inak pohoda. V noci kopa komarov, bo ubytko je pri rieke. Odporucam ale ako som pisal, v tejto dedinke netreba ostavat na noc. Skoda casu

niksic

Minuly rok som toto mesto zavrhol ale tento rok dostalu druhu sancu a prijemne prekvapilo. Turisti skoro ziadny. Na vecer odporucam sadnut do propaganda baru, ci neakeho ineho na namesti a vychutnavat si lacne koktejli za sprievodu zivej hudby a okukovat krasne devy. Tie su tu najkrajsie z celej krajiny. Blizka pevnost ok. Futbal sklamal, ci uz hra, fanusikovia, ci organizacia. Aby sa listky v prvej lige predavali na provizornom stoliku pred restikou som este nezazil (opakujem prva liga, nie neaka horska, kde to zvacsa takto funguje). Mesto odporucam aspon na jednu noc

ubytko

rooms - 4 postel, share kupelka, kuchynka. Problem najst toto ubytko, cistota nic moc ale za tu cenu ok. Ak clovek neni moc narocny tak ok

pluzine

velmi pekne pivsko jezero, da sa tu spravit i lodny vylet ci zipline. Ani jedno sme neskusili, no dali sme si mensiu turu nad dedinkou odkial pekny vyhlad na jazero zasadene medzi vysokymi kopcami. Dedinka sa rekonstruuje, bolo tu dost ubytiek a par restik. Toto mesto by som zvolil ako zastavku z/do bosny resp ako stop na loope niksic/puzine/zabljak

zabljak

tak ako budva i toto miesto po roku prinasa sklamanie. Prepchate ludmi, domaci nie moc priatelsky, len biznis. Uplne nasralo, ze bolo kazdy den treba platit vstup ak siel clovek na prechadzku k blizkym jazeram (obcas sa to dalo obist, bocnym vstupom v lese) v durmitore np. Crno jazere je top atrakcia pre daytriperov, zminje jazero je tiez fajn ale netreba chodit okolo celeho jazera bo cloveka tu skasnu za v stup do np. Tura na crvena greda fajn a hlavne gratis, znacenie fajn, skvele vyhlady. Priroda naozaj krasna.

Boli sme kuknut aj preslaveny tara most, ten fajn i vyhlad na kanon. V okoli sa daju vyuzit rozny tip zipline. Skoda, ze sme nemohli raftovat, kvoli zmene zdravotneho stavu julii. Radsej sme nechceli nic riskovat.

ubytko

Verica Rooms - doublebed, share kupelka. Mimo mesta, tak kludnejsie, fajn domaca, nevyhoda kupelky a zachodu, boli na prizemi. Ale inak pohoda.

podgorica

V meste neni nic extra, len si sadnut na neaku terasu a popijat. Neni dovod sa tu zdrzovat

ubytko

sweet dreams room - doublebed, private kupelka, ac. Trochu mimo centra ale pri bus/zel stanici. Odporucam

sutomore

Totalna masovka, oblukom sa vyhnut hlavnej plazi. Nabrezie po zapade slnka oziva a je preplnene ludmi. Naozaj neodporucam. My sme boli na kludnejsich plazach ale i tak dost ludi, maljevik bola lepsia i ked jedlo bolo mozne zohnat iba v restike pri parkovisku (treba ist nazad do kopca), Plaža Milene Dravić mensia ale zas s restikou priamo dole. Tien na oboch plazach minimalny, treba slnecnik.

ubytko

Apartmani Gorica - dve jednopostele, share kupelka. Totalne najhorsie ubytko co sme mali za celu dobu. Spinava kuchynka, kupelka taktiez nic moc, rozpadajuca sa terasa ale co je hlavne ziadny fan ci ac. Jednoznacne neodporucam ani najvacsiemu nepriatelovy.

Tentoraz to nebudem rozpisovat ale 17dni ma vyslo 725€. Z toho 75€ je potapanie.

Vo dvojici sa cestuje inak ako u jednotlivca. Par krat sme isli stopom ale zvacsa busmi. K jedlu sme si objednavali vzdy bud pivo, vino alebo colu. Zvacsa sme spali v privat ubytkach.

Tot: 0.612s; Tpl: 0.017s; cc: 8; qc: 41; dbt: 0.3608s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb