51.den - presun rijeka crnovejica

Europe » Montenegro
July 23rd 2021
Published: June 6th 2022

Rozlucka s fajn hostitelkou, ktora rozpravala taliansky, takze julia nemala problem s komunikaciou. Ja domacim rozumiem viacej ako ona.

Ideme na bus stanicu, tu pytame listok do rijeka crnovejica, chlapik je tu rovnaky ako vcera, si nas pamata.

Bohuzial system mu nedovoluje predat nam listok len krizovatku ale musime si kupit listok az do podgorice, este, ze to neni ziadna obria suma.

Prichadza bus, chlapik z pokladne vravi vodicovy aby nas vyhodil na krizovatke, ja to pre istotu este raz opakujem soferovy, nech nedopadneme jak v macedonsku.

Nastastie tento vodic to pochopil a vyhodil nas na krizovatke.

Tu uplne nic, nuz zacina nase klesanie po nic moc ceste.

Obcas neake tabula co propaguje vinarstvo v okoli.

Stopovat tu neni ani co ale to nemame ani v umysle, bo pochvili sa dostavame k paradnym vyhladom na rieku crnojevica.

Nadhrene U vytvorene riekou co obmyva zeleny kopec, na rieke kopa zelenych lekien, uplna bomba vyhlad.

Po zostupe sa napajame na hlavny tah, no prakticky ziadne auta po nom nejdu, tak za riadne slnecneho dna slapeme az do nasej dedinky.

Za celu dobu nas obehli asi 4 auta, nik nezastavil.

Zaciname hladat nase ubytko ale skor ako sa rozkukame, uz na nas mava starsia pani ludmila, po nej je aj pomenovane ubytko.

Ani nevieme ako a uz sme v izbe s vyhladom na most a riekou pod oknami.

Tetula nam necha par minut na vybalenie a uzaj nas taha do dedinky, ono sme prakticky v centre.

Hned nam dohaduje vylet lodou, usadza do restiky. Sme sa ani nestihli spamatat.

Po tom ako celemu obyvatelstvu ukazala, ze ma hosti, sa straca a my mame konecne pokoj.

Zapadame teda do restiky Old Bridge , kam nas tetula nasukala. Casnik sem kazdy den dochadza z podgorice. Fajn chlapik, jedlo obstojne, no trosku predrazene.

V susedstve nasho ubytka je aj restika mostina ale majitelka nasho ubytka nas varovala, nech si tam nedavame nic jest, vsetko je tam skazene.

Nakup proviantu na veceru v miestnych potravinach idea a hor sa na dohodnutu tour.

Na vyber boli rozne trasy, my sme zobrali najkratsiu, bo bola najlacnejsia, platilo sa za celu lod. Ak by tu boli neaky iny ludia tak by sme sa spojili a zobrali dlhsiu, no vsetci co sem chodili boli 4-5clenne rodinky ci vacsie skupinky.

Plavba bola fajn, kapitan maleho clna nam aj nieco porozpraval, samozrejme sme sa museli zastavit v budke kde bolo treba kupit vstupenky, bo vstupujeme do narodneho parku.

Do samotneho skadarskeho jazera sme vsak nevplavali, nas usek koncil tesne pri jeho hranici ale nevadi

Po prichode sme mali este kopu casu, tak opat na popud majitelky sme sa vybrali na turu k miestnej jaskyni, obodska pecina .

Cesta neni moc dobre oznacena ale stacilo sa drzat vyslapaneho chodnika, jednoznacne ale treba pevnu obuv.

Cestou sme stretli kopu korytnaciek.

Jaskyna z vonku dost velka ale dnu sme nesli, bo sme nemali svietidlo. Co som cital dnu by mala byt podzemna rieka ale tazko povedat ako hlboko ist a aka je tam cesticka.

Po navrate len relax na terase, nuz ale ten sme dlho nepobudli, bo voda v lete pritahuje komare a tych tu bolo hodne.

Miestny proti nim bojuju rozprasovacim autom. To postupne slo z jedneho brehu na druhy a vypustalo otravny plyn na komare.

V dedinke sa neda robit absolutne nic, po odchode turistov tu neni absolutne nic, vsetko sa zatvara so sliepkami.

Mat auto, tak sa tu ozaj zastavit len na lodny trip a zbytocne tu neostavat na noc.

rijeka crnovejica

Tot: 0.593s; Tpl: 0.009s; cc: 7; qc: 46; dbt: 0.3344s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb