46.den - presun Budva (zastavka sv.stefan)

Europe » Montenegro
July 18th 2021
Published: June 6th 2022

Este vcera sme vybavili listok smer sv.stefan na miestnej bus stanici, no zbytocne sme stresovali, listok by sme kupili i dnes.

Check out, kavicka a kroasant v blizkej kaviarnicke a smer blizka bus stanica.

Prichadza mini bus, postupne sa cestou zaplna do posledneho miesta.

Ideme po peknom pobrezi, ako sa dostavame severnejsie na ceste je viac a viac aut, kolony sa zacinaju tvorit za sutomore, nastastie v opacnom smere. Podla odhadu tak 10km kolona.

Povodne sme uvazovali, ze sa zastavime v neakej dedinke cestou a tam prespime ale ubytka boli dost drahe.

Vyskakujeme hore na hlavnej nad mesteckom sv.stefan.

Tu uz kolony v oboch smeroch, dole do mesta vdaka uzkej ceste a odparkovanym autam po bokoch hadam cesta autom aj pol hodinu, inak by sa to malo zmaknut za 3min.

My ideme pesi a modlime sa aby nezacalo prsat.

Prichadzame na plaz, z nej pekny vyhlad na sukromny ostrov kam sa normalny clovek len tak nedostane, i ked je spojeny s pevninou, Tento skvost si ideme obzriet este z kopceku z druhej plaze.

Ludi tu moc neni, voda ok, len ide burka, tak sup ho hore na hlavnu, no tam sa nedostavame, bo vidime mhd zastavku a bus do budvy ide o par minut. U chalana na zastavke kupujeme listok.

Ha lenze bus tu nezastavil, este, ze bola kolona, chalan co predaval listok upaluje za busom a naskakujeme prave v cas, spusta sa prietrz mracien.

Dnu klima na plne gule, normalne mikiny sme museli nasadit.

Cesta na hlavnu cestu vdaka zapcham trva neuveritelne dlho, no na hlavnej ceste to neni o moc lepsie.

Nejdeme s mhdcko (resp budva expres) az na bus stanicu ale vyskakujeme na hlavnej ceste, s tym, ze najdeme najskor neake jedlo a potom ubytko, bo ideme opat na blink.

Jedlo vybavene v restike Banbus , co je zaroven aj hotel a bus spolocnost.

Hned zistujeme ceny izieb, no nepotesili nas, pokracujeme v hladani.

Hned kusok opodial je rybacia restika kod iva , tiez ponukaju ubytko. Cena este vacsia ako v banbuse a to este so share kupelku.

Pokracujeme dalej, full, full, mega drahe, mega drahe. Ciernohorcom ozaj preskakuje s cenami, jak keby sme niekde na zapade.

Pri mori to nema zmysel hladat, nuz ideme smer bus stanica.

Ani tu ceny moc nic, nakonec sa nam zadarilo super ubytko lavanda (?). Cena fajn, sprcha, klima, balkon, no bohuzial volne len na jednu noc.

Po zlozeni veci smer stare mesto.

V meste a na plazach totalna plnka, zvacsa rusi.

I moja plaz morgan z minuleho roka totalne preplnena.

Veru ten covid bol minuly rok aj na nieco dobry, nikde nikoho, cul vsetko preplnene.

Moj hostel z minuleho roka uz zreparovany, cul vyzara dost nobl.

Sme aj radi, ze nakoniec ubytko mame len na jednu noc.

Este nabieham do potapackeho centra a dohadujem ponor v budva diving center o par dni neskor. Majitel ten isty, len posadka sa zmenila, uz tu neni kapitan hook. cena sla o 10€ hore oproti minulemu roku.

Veceru nakonec vybavujeme v kod iva, kde sme mysleli, ze nas poslu kade lahsie, ked sme u nich nezobrali ubytko. Jedlo fajn, cena tez.

Len sa tak tulame po pobrezi, kupujeme plechace a sledujeme zapad slnka.

Budva totalne sklamala, ked to porovnam s minulym rokom.

Zajtra presun do kotoru, tam budeme byvat v rovnakom hosteli ako som byval minuly rok. Uz neriskujeme ist na blind.

sv.stefan

budva

Tot: 0.069s; Tpl: 0.008s; cc: 7; qc: 23; dbt: 0.0441s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb