47.den - presun Kotor

Europe » Montenegro
July 19th 2021
Published: June 6th 2022

Na bus stanici kupujeme listok smer kotor, v cene listku je aj vypalne pre bus stanicu.

Malicka stanica preplnena ludmi.

Opat minibus a opat zapchy.

V kotore ideme bez navigacie, si to pamatam este z minuleho roku.

V hosteli pupa, sme skoro ale batohy si tu mozme zlozit.

Hostel je full ale co kukam, tak zvacsa dlhodobo byvajuci ludia co robia cez net.

Sup ho okuknut stare mesto a jeho uzke ulicky. Ludi oproti budve tu neni mnoho.

Tentoraz sa dostavame i na hradby ale vyhlad z nich nic moc.

Obed davame v BBQ Tanjga , kde tak ako minuly rok i cul davam miesane maso. Genialna, chutna porcia za dobry peniaz. Ako stary mazak si pivko na terase beriem sam z chladnicky.

Ludi i tu nenormalne vela, kopa turistov sem chodila, de facto domacich som tu ani nevidel.

Napraskany nazad na ubytko, co je hned za rohom.

Na izbe mame bohuzial jebnutych francuzov, co nemaju o vychove ani zdania. Kokoti ani raz za sebu nezavreli dvere.

Po oddychu idem smer pevnost, kam sa da dostat aj zadarmo, staci ked clovek pojde po turistickej cesticke .

Vonku riadne pecie, klukatou cestickou prichadzame ku kostoliku sv.juraj. Taka zrucanina to je.

Za kostolikom uz je opevenie pevnosti, okno a k nemu pristaveny drevenny rebrik.

Pri nom napis zakaz vstupu, to ignorujeme, tak ako minuly rok a uz sme v pevnosti.

Julia vybieha este na samy vrch ale mna to tam vobec netiahne, bo tam hovno je a vyhlad je dobry na kotorsky zaliv aj odtialto.

Zacina klesanie po nekonecnych schodoch. Oproti nam idu udychcany turisti, co si zaplatili vstup.

My v pohode prechadzame cez turniket a uz sme opat v starom meste, kde je prijemny chladok.

Na nabrezi kopa otravnych nadhanacov na private boat tour. Jedneho clovek posle kade lahsi a o meter dalsi to skusa znovu.

Par ludi sa tu i kupalo vo vode ale mna to nelakalo, voda nie moc cista a dalej od mesta sice bola cistejsia ale plaze (uplne prtave) totalne bez tiena.

Zajtra daytrip do mestecka perast.

I tentoraz musim konstatovat, ze cierna hora nic moc oproti minulemu roku.

kotor

Tot: 0.066s; Tpl: 0.009s; cc: 9; qc: 28; dbt: 0.0272s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb