9.den - trek ku klastoru Treskavec

Europe » Macedonia
June 3rd 2017
Published: June 14th 2017

Hore som uz o 7/00.

Nestracam cas, podla predpovede sa dazd ma spustit nieco po 12/00. Vonku to tak ale vobec nevyzera, nebo modre, bez jedineho mracika, slnko pecie o sto sest.

Opustam ubytko, neskor ma napadlo,ze som ho nezamkol, ups, hadam ho nikto nevyrabuje.

V pekarni kupa 2 makovich kolacov. Jebnuty ludi sa tu normalne predbiehali.

Vdaka gps sa napajam na znackovanu trasu k markovej vezi.

Pod pevnostou sa pasu kozy, kone, vyhlad paradny, uplna idylka.

Zacinam prudko stupat, ledvaj dychcim ale nevzdavam to. Stretavam prveho cloveka.

Konecne som v pevnosti. Musim povedat,ze omnoho lepsia ako v ohride a dokonca je to tu free.

Postupne sa dostavam az k velkemu krizu, odkial je neskutocny vyhlad na cele mesto. Ako inak, musim to tu oznackovat.

Po pauzicke uz smer klastor treskavec.

Trasa velmi dobre znacena opat cervenobielou znackou ale ono aj bez znacenia by sa tu clovek nestratil, cesta je pekne vyslapana.

Dobieham starsich turistov. Hadajme odkial su. Ano, z australie. Teda mimo chlapika, ten sa narodil tu ale prestahoval sa tam. Ponuka mi vodu, to odmietam, mam dost zasob. Este mi dava info, ze ak nadabim na daku vodu vklude ju mozem pit. Dobre vediet.

Tura je pohodova, ziadne velke stupania, az na jeden usek, kde je natiahnute pre istotu aj lano.

Fakt mega paradne skaly, priroda okolo, uplna bomba. jednoznacne toto odporucam kazdemu.

Cestou som minul aj dve napajadla s vodou a jeden pristresok.

Po dlhej dobe stretavam dalsich ludi, idu opacnym smerom.

Dostavam sa konecne ku klastoru, sklamanie, je cely v rekonstrukcii. Aspon teda nahliadnem do kostolika, kde su steny rucne malovane. Fotenie je tu zakazane.

Vonku sadam na lavicku, prichadza ku mne doterna macka, furt sa mi mota pod nohami, nereaguje ani na dupanie, nic proste. Zdviham sa ide sa dalej. Este jeden pekny vyhlad a mozem ist nazad rovnakou cestou.

Opat stretavam 2 ludi, neskor aj australcanov.

Dostavam mini vyklad o klastore, povodne mal stat na inom mieste, kde je teraz jeho maketa, ale boh povedal, nie tu to stavat nebudete, postavite to pekne dalej a clovek postavil.

Neakych 500m od markove veze zacina poprchat. Dazd zosilnieva, skovavam sa za skalu a cakam kym to prejde. Juj nemohlo to este pockat neaku pol hodinku. Cely den pekne slnecno a cul sa to posere.

Dazd ustava, vydavam sa teda dalej. Asi po 10.min sa spusta mega leja, samozrejme uz sa neni kde skovat.

Prichadzam do mesta cely premoknuty, davam opat skvely cheesburger, hranolky samozrejme v cene, zmykam dlhe tricko.

Premoceny padam na ubytko, horuca sprcha. Dlhe tricko vyhadzujem, davam si zasluzenu plechovicu piva a zahajujem spanok.

V nohach mam necelych 22km za 6hod.

Okolo 19/00 vybieham do centra na 2ks pizze, pomotanie sa po mini starej stvrti, este dalsie 2ks pizzy a nazad ubytko.

V pizzerke resp len okienku kde vydavaju pizzu zistovanie kuchariek odkial som. Slovacka, ooo brothers ,brothers 😊

Botasky opat premocene, zajtra v skopje sa ich uz konecne zbavim.

endomondo trasa

naklady (1€ = 60,32mkd macedonsky dinar)

2xmakovy kolac - 28mkd
cheesburger - 110mkd
pivo - 50mkd
4xtrojuholnik pizze - 120mkd

prilep

Tot: 0.517s; Tpl: 0.012s; cc: 9; qc: 49; dbt: 0.2623s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb