Húsavík - Blönduós

Iceland's flag
Europe » Iceland » North
September 12th 2015
Published: September 12th 2015

Tak chvostiky sme nakoniec videli. Ale poporiadku. Rano sme sa vratili do Húsavíku a vybavili si plavbu na pol jednu. Kedze sme mali dve hodinky casu isli sme este do muzea velryb. Na to ako chatrne to posobilo zvonka boli sme velmi milo prekvapeni ake velke bolo vo vnutri a kolko exponatov tam mali. Potom sa uz islo na samotnu plavbu. Aj ked sme sa sami dobre naobliekali dostali sme este hrube zateplene overaly. Nastastie. Pocasie sa nam pokazilo a aj ked fukalo menej bolo chladno a zamracene a chvilami aj mrholilo. Trochu sme cakali ze aj tak nic neuvidime kedze nam tri krat zopakovali ze sa to zarucit neda a treba mat stastie ale nakoniec sme ho mali. Mohli sme asi polhodinku pozorovat trojicu velryb ako plavu popri nas a potapaju sa. Krasny zazitok korunovany tym ze sme cestou spat este dostali horucu cokoladu na zahriatie. :-)

Potom uz nasledoval presun do druheho najvacsieho Islandského mesta Akureyri. Prehliadka, nakupy, perfektny obed a presun slnkom zaliatymi fjordami do Blönduós. Opat to bolo hlavne o kochani sa vyhladmi na more. Zastavili sme sa uz len v malebnom pobreznom mestecku Siglufjörđur na kratku prechadzku. Zajtra sa uz presuvame k West Fjords.

Evkina zabava na zaver dna..Evkina zabava na zaver dna..
Evkina zabava na zaver dna..

..lanovka pre deti pri skole :-)

Tot: 0.228s; Tpl: 0.012s; cc: 12; qc: 24; dbt: 0.1722s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb