35.den - presun liberec (stop turnov)

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic
September 12th 2020
Published: November 29th 2020

Jedla moc na ranajky nemame, tak je v plane sa zastavit niekde cestou.

Nuz ale to niekde je az v mestecku turnov.

K nemu sa dostavame po cestach bez stredoveho znacenia.

Cestou miname aj zrucaninu hradu trosky, ten vyzeral velmi pekne z dialky ale nejdeme ho kuknut. Ako som vravel, neda sa pozriet vsetko.

Kedze je vikend tak parkovne je od 12/00 zdarma, co je fajn a platime len dve hodinky v turnove.

Doprava je tu dost husta ale vodici su ohladlpuny.

Stare centrum s fajn budovami obehnute za par minut.

Prekvapili poulicne mobilne stanky s ovozelom, klobasami a pekarenskymi vyrobkami.

Ranajky vybavujeme v malej kaviarnicke panorama s peknou terasou. Ako uz nazov napoveda panoramaticky vyhlad avsak okolie nic moc ale terasa a interier utulne. Taktiez obsluha.

cenovo trosku drahsie ale pokrm a kapucinko vynikajuce.

Casu mame este dost a kedze v liberci neni toho moc na pozeranie rozhodujeme sa zostat chvilku v tomto mestecku a spravit si easy turu k hradu valdstejn.

Zelena znacka nas privadza k zel. stanici.

Ta uplne mini, len jedna buda.

Menime zelenu za cervenu a uz sa rutime chatovou oblastou.

Je tu kopa sliviek, tak trochu zbierame. Teda hlavne julia.

Chatky maju postovne schranky umiestnene na hlavnom tahu ci na krizovatke, takze sa postak moc nenachodi.

Mensie stupanie okolo dvoch zavretych restik a uz sme na vyhliadke hlavatice.

Tu mame smolu, bo akurat sem dosli dve rodinky, tak cakacka kym sa dostaneme na uzku vyhliadku postavenu na skale.

Z nej vyhlad na nas zajtrajsi ciel, jested.

Fajn lesom obiehame rodinky co su na lahkej turistike ci na hriboch.

Niektory ludia maju plne kose.

Nuz tak odbacame z cesticky a hor sa do lesa na lov, no vdaka nasim schopnostiam nachadzame holy prt.

pri hrade je obcerstvenie. Tu kopa ludi, no pivko by som si dal ale uz namozem, bo budem cochvila sofer.

Povodne som chcel zostat v ceskom raji dve noci a pobehat to tu. Tras je tu kopa ale nakoniec sme usudili s juliou, ze to je podobne ako adrspach. Tak niekedy nabuduce, nech nekukame furt rovnake utvary a hlavne i ubytka tu boli dost drahsie.

Do hradu sa vybera vstupne, tak nic teda. Vstup samozrejme len s ruskom a dezinfekcia ruk pred vstupom.

Ludia v okoli opat dost primitivny, klasicke drble vidlacke rodiny co si myslia, ze zozrali vsetku mudrost sveta, co machruju pred svojimi spratkami aky su majstri sveta.

Klesanie na parkovisko kde parkovne stoji 150kc na den. Biznis je biznis predsa.

Fajn chatovou oblastou sa dostavame nazad do mesta. Startujeme tatosa, s tym ,ze na obed sa zastavime v jablonci nad nisou.

No tam sa nedostavame, bo opat pridrbane rozkopavky a obchadzky na ceste. A ozaj si kvoli tomuto mestu nadchadzat nebudem.

V liberci parkujeme v obchodaku v centre mesta, kde je free parking lebo nedela.

Treba mat ruska, no nedavame si ich a rychlo opustame podzemnu garaz cez nakupne stredisko.

V liberci som bol uz velka krat ako sopliak ale mimo jesteda si toho moc nepamatam.

Nuz neni o co stat.

Namestie fajn, prave tu rozkladali podium, Tu bola vcera neaka zurka.

No ludia uplny votrelci.

Nepriatelske pohlady, opilci, bezdaci, fetaci, proste divny ludia.

Centrum len prebiehame, bo priorita je najst jest.

Opat problem, bo co sa lubi mne, sa nelubi julii a co jej, zas nie mne.

Tak parkujeme v potrefenej husi ako v brne.

Tu vsak diametralny rozdiel v obsluhe.

Ta super neprijemna, jedlo slabsie. Pozitivum bolo iba posedenie na malej terase.

Jest tu neodporucam, vdaka nahovno obsluhe.

Najedeny nazad vyzdvihnut auto.

Vychadzam z parkoviska a cesta ma dava na kolajisko pre elektricky. Chvilu vaham ale auta tade jazdia, tak idem.

Jebnuta skoda navigacia co nedokaze vyhladat niektore supisne cisla, nam opat trosku komplikuje najst nase ubytko.

Tak zhavime google mapy a nestacime sa divit kde nam julia vybrala ubytko.

Izba nad restikou, to by nevadilo ale to okolie.

Z jednej strany male ciganske geto a zdruhej vyvrheli spolocnosti.

Po ubytku, si davam pivko na terase.

Tu fakt cisto len domace osadenstvo, atmosfera uplne uvolnena. Jojo taketo podniky mam rad. I to pivko tu chuti lepsie a samozrejme je aj lacnejsie.

Pesibusom nazad do centra liberca.

Pokukat co sme nepokukali a najst nieco na veceru.

Nuz cesta nic moc, osarpane budovy, cigani.

V centre sa to zlepsilo ale len v budovach.

S vecerou rovnaky problem ako s obedom.

Reku dame aziu ale sikamci mali zavrete a u druhych to julii moc nevonala a u dalsich zas ohrnovala nos nad cenami.

V centre inak pobavila cinskojaponska restika. Fakt zaujimava kombinacia.

Liberec teda uplne sklamanie.

Vecera nakonec vybavena klobasov na ubytku na fajn terase s fajn pivkom a priatelskou atmosferou.

Pension plestil mozem odporucit hlavne kvoli tejto fajn terase, vcera tu bola aj live kapela ale dnes nic, kedze je nedela.

Dedkovci vnutri kukali futbal, slovenska liga. Prave hrala sered. Tak sa dochodci dohadovali ci su to madari alebo nie. Vraj nie, madari su len dunajska streda jeden vravel, druhy mu zas oponoval. Skoda, ze som nemal tricko seredani.

Opiveny zalahiname. Zajtra opat presun.

Tot: 0.794s; Tpl: 0.026s; cc: 7; qc: 46; dbt: 0.3121s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb