32.den - adrspasko teplicke skaly

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic
September 9th 2020
Published: November 17th 2020

Plny energie pochodujeme k vstupu do adrspaskych skal.

Okolo 9/00 este parkoviska prazdne, no my to mame v pesej dostupnosti tak usetrene prachy za parkovne.

Pri vstupe otvorene dve pokladne avsak tesne pred nami jedna nelogicky zatvara. Welcome tourist teda.

V druhej platime kartou vstupne 120kc/os.Tetula nam ide davat informacny letak, tak sa pytam na nemecky pre juliu. Odpoveda mi polsky, ze nema a dava mi polsky. Inak celu dobu komunikovala se mnu po polsky. Nuz slovencina v cesku znie ako polstina. Sme sa to dopracovali teda.

Studujeme trasu, i ked plan uz mam davno v hlave.

Zastavka pri jazere piskovna. To uplne genialne avsak neobchadzame ho dokolecka, este nas caka dlha trasa.

Skalne utvary uplne bombasticke.

Vyberame sa po zelenej znacke, ktory je taky malicky okruh. Ideme v protismere hod,ruciciek.

Po lavej strane les s pieskovym podlozim a fantasticke skaly, ktore obcas pripominaju zvierata, ludi... Na pravej strane pole a zeleznica.

Teoreticky by sa dalo do arealu dostat i tadeto free, avsak je tu strazna budka kde je clovek.

Pokracujeme dalej lesom, stupame drevennymi schodami do uplne uzkej strbiny kade sa vojde len jeden clovek.

Fakt parada.

Vyhliadka Velka panorama je sice panoramaticke ale zas taky wow vyhlad odtial nieje.

Skvelymi utvarmi sa dostavame az ku gotickej brane. Ludia nam idu oproti ale stale ich neni moc. Pocut zvacsa polstinu.

Za gotickou branou odbacame zo zelenej a skratkou sa napajame k bodu milenci, ktory sme uz pred tym presli.

Na rozcestniku menime zelenu za zltu a uz len furt rovno.

Nakukneme k vodopadom, co vsak ziadne vau efekt nerobia.

Pred nami budka a pred nou stoja ludia, da sa tu odviest kusok na lodicke ale fakt za taky maly kusok platit nebudeme a pokracujeme dalej smer teplicke skaly.

Chodnik najskor stupa po schodoch, neskor klesa.

Vzdalujeme sa od skvelych skalnych utvarov a zelenym udolickom pokracujeme dalej.

Zltu menime za modru.

Nenormalne stupanie po macacich kockach. V minulosti tadeto viedla cesta.

Julia je v osiali, ked zbada hriby. Tak zacina zber. No zber, pozname len dubaky, tak moc velky zber sa nekona. Nachadzame par kusov, no i tak asi skoncia v smetiach tak ako kukurica, bo nemame kuchynku.

Na modrej trase sa nachadza fajn vyhliadka na teplicke skaly, uplna bomba.

Co ma prekvapilo, tak na celej trase su rozmiestnene budky s prvou pomocou.

Klesanie a modra zmenena na chvilku za zelenu a nasledne opat za modru.

Uz sme v teplickych skalach. Tieto tiez paradne, su tu vybudovane aj drevene resp kovove chodniky.

Skalne utvary uplne super, taktiez uzke uziny medzi nimi. Je tu uz pocut aj nemcina.

Na kazdy skalny utvar ukazuje smerovnik aj s nazvom na co sa podobaju. Pri niektorych nazvoch sa cloveku pozastavuje rozum. Kto len mohol nazvat utvar lahvicky na inkoust. Aby tomu rozumeli aj zahranicny turisti, je to tu prelozene do polstiny, nemciny a ang.

Medzi skalami dost chladno.

Nas okruh konci po 17km a 5,5 hod pri pokladni kde sa vstupuje do teplickych skal.

Parkovisku tu plne, nechybalo ani par busov

Teplicke skaly sme nekukli cele, je tu zokruhovany modry okruh, my sme dali len jednu jeho cast. Na zrucaninu hradu strmen sme nesli, bo vyhlad z neho neni az taky super. A islo k nemu neskutocne vela strmych schodov. Nechybalo upozornenie aby ludia dodrziavali covid distance.

Tento trip jednoznacne odporucam, bud komplet alebo pre menej zdatnych ludi len jeden okruh. S detmi tu neni problem ale s kocikom by som sem nesiel.

Za pokladnou su na vyber 3 obcerstvenia.

Vsade maju to iste. Kvalita jedla slabucka, teda aspon v penzione pod ozvenou .

Do odchodu vlaku nam ostava necela polhodinka, zel.stanica len buda. Kedze odtialto je cesta neprejazdna do adrspachu aj busy su nahradene vlakom, takze ten ide skoro kazdu polhodinku.

No ale co ma nasralo. Je tu lesna asfaltka a na nej semafor, ten striedavo pusta auta (nevidle som ist ani jedno) do adrspachu. Takze v klude som vcera tadeto mohol ist, i ked po lesnej ceste, na vlastne nebezpecie ako je pisane. Bol tam sice zakaz vjazdu ale potom ozaj nechapem naco tam je ten semafor.

Listok na vlak kupeny u sprievodcu, vlak dva vozne moderneho motoracika. Rusky dnu povinne.

Jeden svk par nemal ceske prachy na kupu listku, no sprievodca len mavol rukou.

Riadne zniceny, padame do postele v chatke.

Majitelka ubytka nam odporucila este skvely miesto na zapad slnka, krizovy vrch ale fakt sme totalne ko a nechavame si ujst toto slnecne divadlo.

Po odpocinku sa vyberame do jednej z dvoch fungujucich restik, tentoraz hostinec u tosovaka . Odporucala opat majitelka, vraj genialne jedlo.

Dnu vsetko pekne upravene na stary cesky styl.

Jedlo (i ked len ceska kuchyna) a pivo naozaj bombasticke a k tomu skvela obsluha a hudba. Tuto restiku odporucam vsetkymi desiatimi. Zo zadnej terasy je i pekny vyhlad na adrspaske skaly.

Riadne napraskany smer po tme na ubytko.

Tu stretavame nemeckocesky par. Tak tetule odporucame uz len jedinu otvorenu restiku.

Ako nepochopim preco tu neni otvarenych viac, ist by sa uzivili, bo nasa bola totalne napraskana a prichodzi ludia sa len smutne otacali. Biznis po cesku proste.

Este zo vcerajska jedna story co sme si vypoculi pri stole kde sedeli domaci (zrejme vyberaci parkovneho ci neaky majitelia ubytka)

V jednom kempingu tu riadil hovnovy fantom. Ludia rano odisli na turistiku a tento fantom hadzal ludom do stanov hovna.

Dalsia story z cias komunizmu, ked po 22/00 nesmeli byt otvorene restiky. Ludia v restikach chlastali pri svieckach, ked isli policajti rychlo sviecky sfukli.

Na ubytku horuca sprcha a spanok.

Zajtra opustame tento kemping style a smer normalne ubytko.

Tot: 0.841s; Tpl: 0.01s; cc: 8; qc: 46; dbt: 0.5696s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb