33.den - presun krkonose

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic
September 10th 2020
Published: November 17th 2020

Rano sme moc nepospali, dost zima, tak rychlo zbalenie sa a smer zapad.

Opat uzke cesticky a debilne rozkopavky a rozne obchadzky.

Ist na dovolenku po cesku autom nebol moc dobry napad. fakt nechapem ako moze byt rozkopana cela republika. Zatial ani jeden den nebol bez obmedzenia.

Ranajky vybavujeme v mestecku trutnov, v cafe kafka . Fajn miesto s fajn obsluhou.

Auto sme nechali odstavene na parkovisku pri bille, kde je prva hodina zdarma. Ono viac som tomuto mestu ani nedaval.

Pesia zona rozkopana, centrum malicke ale utulne

V centre nas zaujal akurat drak nad turistickym info centrom.

Mimo centra je obrovsky mestsky park ale ten navstevujeme len okrajovo. Pocasie nic moc.

Pri bus stanici je uffo centrum, fajn moderna budova pred ktorou su sochy divych seliem. Obdalec veza na odkladanie bicyklov, nieco na sposob trnavskej pri zel.stanici.

Julia si odbieha na plateny zachod, ja zatial kukam na cas. Free hodinku veru nestihame. Nuz tak sup ho na nakup do billy.

Prvy krat kupujem tradicne ceske jedlo, oblozene chlebicky.

V bille nas hned upozornuju nech si dame rusky. Od dnes uz treba i v cesku nosit ruska vnutri. Ble a to som sa tak vytesoval v prvy den.

Posilneny smer nase ubytko hotel union v cernem dulu.

Dedinka uplne vykapata.

Hotel vsak velky. Parkujeme na mini parkovisku. Nuz ale hotel zavrety, tak volam na jedno cislo, druhe cislo a nic. Piseme teda cez booking do ubytka.

Cakanie si sprijemnujeme na obede cez cestu v restike/hoteli posta .

Menu slabucke ale chutne a bohuzial opat knedla. Uz som tohto pokrmu prejedeny. Si zacinam pripadat ako v gruzinsku kde mali v restikach furt to iste.

Pivko hubertus vsak potesilo. Zatial ziadne pivo nebolo zle, a to skusam pre mna uplne nezname znacky. Teda mimo staropramena v brne. No i ten chutil lepsie nez na svk.

Medzi tym nam na mail odpisuje majitelka.

Prichadza nam otvorit hotel, kde budeme iba my dvaja.

Tak fajn deal teda. Fajn majitelka nam ukazuje mini kuchynku za barom kde si mozme nieco ukuchtit, kedze restika nefunguje.

Hotel pekny zvnutra, izba po chatke totalny luxus. aj wifi fici excelente.

Dostavame instrukcie, check out o dva dni mame vyriesit hodenim klucov do schranky.

Pocasie sa zlepsuje, no kam ted?

Navstevujeme mieste info centrum.

To obrovske na takuto malu dedinu, napratane info materialom a velmi ochotnym pracovnikom.

Dnu sme sli bez ruska i ked je uz povinne. No nik to neriesil.

Mame na vyber naucny chodnik sv.barbory alebo nch okolo lomu.

Vyberame si prvy menovany a uz nasledujeme dobre znacenie von z dedinky.

Zo zaciatku ideme lesnou cestou pre traktory. Obcas neake tie maliny.

Inak nic extra len prechadzka lesom. Neskor sa dostavame na luku, prechadzame hlavnu cestu.

Je tu aj vlek, ktory sluzi na zimne radovanky. Od neho pekny vyhlad na celu dedinku.

Okruznu trasu koncime v nasej dedinke.

Jedna mala chalupa ma za sebou obrovsky tehlovy komin. To majitel vyuzil a na brane ma osadenu tabulku chalupa s najvacsi kominom. Samozrejme je to len opticky klam, komin patri firme za chalupov, no vyzera to ako keby komin siel priamo zo strechy chalupy.

Veceru vybavujeme v miestnych vietnamskych potravinach. Kupa syru, prosuta a hrozna. To zapite pivom od krkonosa.

Cestou z obchodu na hlavnej ceste sme v bocnej ulicky zbadali bistro u svandu . No z vonka to vyzralo ako nalievaren pre miestnych.

Zajtra nas caka vyslap na najvyssi vrch ceska, na snezku. Pocasie ma byt ukazkove.

Tot: 0.048s; Tpl: 0.014s; cc: 7; qc: 23; dbt: 0.0099s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.2mb