19.den - presun stari grad

Croatia's flag
Europe » Croatia
August 27th 2020
Published: October 18th 2020

Smer predposledne mesto v chorvatsku pre mna. Zo zadaru letim do viedne a nasledne na maltu, ktora je uz na cervenom zozname v pripade mojho navratu na svk. Julia bude pokracovat dalej na juh smer cierna hora a nasledne bulharskokde by sme sa teoreticky mohli opat stretnut. Uvidi sa ako sa bude vyvijat situacia vo svete.

Ranajecky vybavene opat oblubenym burekom.

Nebola by to julia keby zas nerobila problemi.

Burek a aj ranajky pre nu som chcel klasicky kupit v prvej pekarnicke, no prva bola velka firma Mlinar. Ona, ze odtial jedlo nechce, bo to je velka firma a jedlo je odtial nekvalitne. Ze co ti jebe? tak ja som si kupil u mlinara a ona si kupila v inej pekarni, co isto tiez nebola ziadna mini firma.

Tentokrat julia uz plati aj za batozinu do podpalubia, moc sa jej to nelubilo ale proste tak to v chorvatsku chodi.

Bus arrivy moderny, dobre klimatizovany. Bus stanica pre medzimestke busy je oproti palace ploech.

Sadame podla miesteniek a opustame slnecnu rijeku.

Cesta kvalitna, okolie super, z jednej strany pekne hory, z druhej paradne more, ostrovceky.

Miname rozne tunely, mosty, cestou naberame, vykladame ludi.

Mensia pauzicka a uz sa rutime do nasej destinacie.

Dedinka dlha a uplne vymreta na hlavnej ceste.

vonku nenormalne teplo, slnko pecie ako blaznive.

julia nasla fast food fishn chips tak sup ho tam.

Pri nom je i fajn pekarnicka.

Objednavam rybu so zemiakmi a k tomu pivko.

Obsluha nenormalne mila.

Sadame na terasu a cakame na jedlo, o stol dalej (su tu len dva) sedia cesky turisti. Niekedy by som si prial aby som tejto reci nerozumel, fakt pakovci.

Tetula nam prinasa jedlo, porcia nenormalna, mam problem to do seba natlacit a chutovo super. Jednoznacne tento podnik odporucam,

Najedeny v mega teple ideme do nasho dalsieho prechodneho domova, apartments mira .

Apartmanov je tu kopa co pozerame, isto by nebol problem najst aj nieco na mieste.

Vita nas stara pani, ta hned prepne do nemciny.

Na uvitanie rakija, ja davam, julia nie. Nasleduje velmi chutny kolacik.

Neskor prichadza i manzel. Ten tiez trocha nemecky.

Zajtra nas gratis vyvezie do np paklenica, super, usetri nam asi hodinu slapania.

Stara pani je riadne vystrasena z covidu.

Tetula nas vedie do domu, musime si dezinfikovat ruky, izba na poschodi s vyhladom na more.

Ubytko je vsak dalej od mora, cca 800m ale poloha je ok, vsetko podstatne mame blizko.

Tetula sa nas pyta ci si chceme priplatit za klimu, nechcem, sak neni az take teplo. Neskor toto rozhodnutie trochu lutujeme.

Po zlozeni sa, smer more.

Od hlavneho namesticka kde nas vylozil bus pokracujeme po cesticke pri mori smerom na sever.

Vonku furt nenormalne pecie.

Plaze betonove resp male strkove vybezky, no chladok nikde.

Jedno ubytko plne slovakov z roznych miest. Tak fakt takuto dovolenku by som nechcel.

Nakoniec nachadzame par stromov a rozbalujeme deku.

Julia opat nejde do vody, aj tu juznejsie je pre nu studena, pre mna je ok. O trochu teplejsia ako na severe.

po kupacke a oddychu pokracujeme dalej na sever az ku kempu, ktory okupuju nemecky dochodci na karavanoch.

V dedinke je pocut nemcina, cestina, slovencina a chorvatcina.

More je pekne ale tie plaze, no ani tu by som nezostal na dovolenku.

Na veceru vybehnutie do rovnakeho podniku ako obed, tentoraz davam krevety s opek. zemiakmi a k tomu vinko.

Napraskany presun k namesticku co je hned aj mini pristav.

No pred odchodom este kupujeme celu flasu vina. Cul nam to predava asi majitel a len sa chyta za hlavu, ze to budeme pit z umelych poharov. Aj nam ponukal sklenne ale kto by zas meral cestu s poharom nazad do stanku.

Oproti dnu, uz dost ludi vonku. I stankari maju konecne neaky obrat.

Stankarov tu bolo cez den viac nez turistov.

Restiky sa pomalicku zaplnaju ale nie doplna, skor tak do polovice.

Sadame na betonove molo, nalievame vino a zaciname sa kochat peknym zapadom slnka.

Na izbe este relax na balkone a pokus o spanok, no to sa moc nedarilo, bo teplo ani fan nestihal.

Tot: 0.104s; Tpl: 0.031s; cc: 7; qc: 23; dbt: 0.0484s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb