baca12's Guestbook

15th June 2016

hehe
senecká cesta je opravená? čo sa jeden nedozvie pri čítaní japonského cestopisu, takéto veci mi otec vôbec nespomenie... flickr stále bloknutý v Číne, tak mrknem po nahodení proxy
15th June 2016

bohuzial ale neni opravena komplet, iba galantsky okres,teraz robia cestu sladkovicovo - galanta. Skoda,ze aj sencania nevybavili prachy na opravu, hned by to vyzeralo lepsie
13th May 2016

fajn
plan vyzera fajn, uzi si to, ta cena letenky je paradna, nema zmysel riesit ze to padlo, do buducna nikto nevidi, jedlo by az tak drahe byt nemalo byt, hlavne ubytka, na kratsie vzdialenosti maju byt lacnejsie busy nez vlaky
26th October 2015

hlavne mesto
pozeram ze som riadny analfabet, nez som si precital tento zapis bol som v tom ze hlavnym mestom je Marakes inak tie zlavy na airbnb bola paradna akcia, snad to s nimi aj uspesne dopadlo ked este nevidim zvysne zapisy
24th October 2015

maroko
no kdy nahodis maroko, uz som zvedavy na citanie a fotky
24th October 2015

od pondelka to zacnem prepisovat, cul sa este spamatavam z teplotneho soku :) fotky su uz ale nahodene na minuse http://baca12.minus.com/uploads

k tomu kurzu
teraz pozeram ze travelblog asi automaticky odstranuje odkazy, tak este raz k tomu nevyhodnemu kurzu si najdi clanok na idnes.cz cz slova "turista vybral v ceskem bankomatu kurz ho sokoval"
7th September 2015

uz som to cital,dik. nas ani nenapadlo dalej studovat obrazovku bankomatu ci tam je aj ina moznost.zbadali sme kurz a hned sme to stornovali. nabuduce budem mudrejsi :)

ad kurzy
cital som ze sa na to ponosoval jeden Nemec a mas mat udajne pri vybere na vyber dva rozne kusy, nejaky online a fixny, jeden z nich (ten co znie modernejsie) je extremne nevyhodny a treba si nan davat pozor, nasiel som to: http://finance.idnes.cz/vyber-z-bankomatu-a-sluzba-dcc-dkg-/bank.aspx?c=A150819_070933_bank_sov
23rd July 2015

tak docitane
ako obvykle informativne s kopcom praktickych info, vdaka
17th February 2015

postihali
ste teda toho dost aspon sudiac podla clanku ten opravar elektroniky z NZ nema nahodou inicialy TD? kedze to robi aj moj dobry kamos obal za 5eur nevyzera ako nejaky extra vyhodny deal oproti cinskym eshopom s free postovnym ako dx.com a inym
17th February 2015

hlavne veci sa daju za den v pohode stihnut (ak sa ovsem clovek netrepe do kazdeho kostola,muzea co je po ceste) opravar z nz je jan matunak http://www.matunak.sk/

fajn
informativne citanie co si nevytiahol chladnicku z elektriny ked rusi? btw. klimou sa da aj kurit takze sa zide aj v zime
16th February 2015

jasne viem,ze sa klimou da aj kurit ale bol tu radiator nebolo treba ju pouzit. a co sa tyka chladnicky, moc sa mi nechcelo ist v noci z pod periny.zobudil som sa na zvuk mozno 2x,resp to nebolo ani zobudenie len take bdenie.

uff, tak vela stastia
nech to s tou reklamaciou vyjde, mna mbank ojebala o ~700EUR ked odmietla zrusit duplicitnu transakciu napriek tomu ze porusuju vlastne obchodne podmienky ked pisu ze internetove transakcie blokuju 2 tyzdne a v mojom pripade peniaze vratili na ucet uz po tyzdni, kedy som ich teda znova pouzil znova na kupu letenky po com si nasledne kurevsky rusacky aeroflot strhol prachy napriek tomu ze uz neboli blokovane a mbank my nic my muzikanti, aeroflot taktiez odmietal zrusit druhu rezervaciu leteniek bez poplatku, tak nakoniec zrusena za 50% poplatok, takze vdaka polskym smelinarom nedodrziavajucim vlastne podmienky a zavadzajucich ludi o disponibilnom zostatku v kooperaci s ustretovymi ruskymi kurvami stratenych 700EUR tak snad ti to so zuno vyjde lepsie, booking.com by nemal byt problem zrusit bez poplatku vo vacsine hotelov, co sa tyka kreditky, tak booking.com im dava normalne cele tvoje cislo karty a ked si ho zapisu na zdrap papiera tak booking.com nema ziadnu zodpovednost, pre tieto pripady je vhodne si vybavit KREDITNU a nie debetnu kartu, kedze v tom pripade platis peniazmi banky az kym jej ich nevratis a banka sa nenecha lent ak lahko ojebat ako ta ochotne v kooperaci so zlodejmi ojebe v pripade pouzitia platobnej debetnej karty inak ked budes pocut o nejakych vyhodnych letenkach ako si spominal tu cinu, thajsko ci dom.rep. hod mi to do mailu, su to bombove ceny, ja uz europu nejako nesledujem a z ciny opacnym smerom je vsetko extemne drahe
2nd December 2014

fajn
fajn vikendovy trip za rozumne peniaze, len tie letenky mi nie su jasne, to za 40EUR je spiatocna ci jednosmerna letenka? btw. okrem pizze ste nedali ine jedla, trebars nejake cestoviny ci cosi? salam, syr a pecivo na ranajky vyzeraju tiez dobre
2nd December 2014

40 euro bola spiatocna letenka. jedli sme len pizzu, sestra mala pizzovu maniu,tak sme sa rychlo prisposobili :)
30th May 2014

ano registracia je potrebna ale iba ak si tam viac ako 5 pracovnych dni, do 5 pracovnych dni netreba. ak ta zaregistruju trebars 5 pracovny den,tak po tomto datume ti zacina plynut dalsia lehota 5.dni dokedy sa musis zasa registrovat. CS ma neregistrovali,v plane som mal len jednu registraciu v hosteli. pokuta bola len za jeden den, za viac dni by bola vacsia. Co hovorili uradnicky tak na hraniciach by som mal velke problemy bez tejto registracie (mimo pokuty,vysetrovanie kde som sa vsade pohyboval atd), resp razitka co sa dava na registracny listok(migracnu kartu,co som vyfasoval pri vstupe do bieloruska). V bielorusku beru zakony velmi vazne.
30th May 2014

sakra,tusim som vypol len cas ,nie aj pasmo
From Blog: 7.den - Lida
30th May 2014

ono kazda baba bola v bielorusku sympaticka :) lida stoje len na medzi zastavku , rychlo kuknut nic moc hrad s priemernym muzeom a pokracovat dalej vlakom/busom. Bolo to cisto len na prespanie, povodne som chcel prespat v novogruduku ale nenasiel som tam CS. No ale nakonec vdaka CS bola lida fajn mesto :)

mbank su mamlasi
mna ojebali o 700EUR kvoli tomu, ze napriek tomu ze na webe tvrdia ze platby kartou blokuju 14 dni (7 dni blokuju v rezervaciach platby mimo internet), tak po 7 dnoch pozeram ze blokacia fuc a peniaze spat v disponibilnom zostatku, tak som si myslel ze moja rezervacia leteniek nepresla, bookol som ich znova a mila mbank potom stiahne peniaze priamo z disponibilneho zostatku aj ked neboli uz blokovane a aj ked mali byt blokovane 14 dni a nie len 7 dni takze nebol dovod sa domnievat ze transakcia zbehla normalna, samozrejme teraz ked by som zrusil letenky tak pridem o 50% penazi co je cca 700EUR tak asi tolko k skvelej mbank, letenky nemam ako vyuzit kedze druha rezervacia uz zbehla normalne takze som skoncil so stvoricou leteniek a nie dvojicou, grr, vsetko vdaka skvelemu ustretovemu aeroflot ktory si neda vysvetlit omylom booknute letenky ktore sa realne nedaju ani vyuzit a hlavne kvoli mbank neblokujucou platby kartou tak ako by mali podla info na webe a dezinformaciami o tom co je tvoj disponibilny zostatok ktory v skutocnosti nie je disponibilny zostatok ale treba si sam zapisovat niekde vsetky transakcie a odratat od neho
30th May 2014

ad to sledovanie mladsou sestrou v predoslom zapise
ma tak napadlo ze polky maju povest ze nerobia drahoty a to nerobia asi ziadne zeny s cudzincami, takze ktovie ci by nebolo to sledovanie sestrou opodstatnene

ta registracia
je naozaj potrebna? co by sa stalo keby si ju nerobil? to ta naozaj registrovali vsetci CS u ktorych si prespaval? pride mi to absurdne, ked aj v Cine to ma v zasade kazdy na haku u turistov, co by ti spravili pri odchode von z krajiny, zadrzali by ta ci aka pokuta by tam hrozila? lebo ak je to na urovni tej co si platil tak by sa s tym nemalo zmysel unuvat

android posun casu
si si isty ze si ho vypol na oboch miestach? v nastaveniach casu treba totiz vypnut aj Automatic date & time a rovnako tak aj Automatic time zone, ak vypnes len jedno tak ho stale posunie, ako sa stalo mne v Bangkoku kde sme kvoli tomu zmeskali vlak
From Blog: 7.den - Lida

ta bieloruska
hostitelka z lidy vyzera velmi sympaticky, ale mesto inak asi za navstevu nestalo, zakotvil si tam len kvoli prespaniu ci aj iny dovod?

Tot: 0.679s; Tpl: 0.006s; cc: 15; qc: 52; dbt: 0.3847s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb