baca12's Guestbook

19th March 2019

Milujem Malajziu!
Malajzia bola pre mňa veľkým prekvapením a zároveň sa stala najobľúbenejšou krajinou JV Ázie. <3 https://lenkasays.com/malajzia/
29th November 2018

Mikuláš
Raz mi jeden holanďan rozprával o ich Mikulášovi - v Belgicku je to asi podobné - tam je Mikuláš veľký pán, ten len sedí v sánkach, kontroluje vo svojej veľkej knihe ktoré deti poslúchali a čo dostanú. Darčeky komínom alebo oknom roznášaju jeho sluhovia, niekedy má aj 4 sluhov, už si nepamätám ich meno v originály, ale v preklade je to doslova Čierny Peter.... Podľa tradície to majú byť Maurovia z Afriky, len v poslednej dobe niektorí ľudia fňukajú že je to rasistické, tak tvrdia že sú čierni preto, lebo musia loziť cez komíny. A neposlušné deti tam nestrašia tak že dostanú uhlie, ale že ich hentí čierni rovno zoberú vo vreci do Afriky :D Tak sa asi holandské deti viac boja, a chcú ukázať že sú dobré, tak pre Mikuláša a partiu nachystajú ešte viac občerstvenia ako v Amerike , nechávajú na stolíku čokoládu, koláčiky, pomaranče, mandarínky ... :D
From Blog: 300.den - liege
9th October 2018

Super čítaníčko pred spaním
Áno, ja som tá Lenka z Kuala Lumpur ? Super blog Dado. Veľmi som sa začítala až sa mi spať nechce. Páči sa mi tvoj štýl písania a teším sa na ďalšie. Vďaka že ma tiež spomínaš ✌️?
9th October 2018

Dakujem, uz sa tesim na bangkok resp oravu :)
8th August 2018

papier
Aj som sa čudoval, kde si tak narýchlo zohnal foto papier :) Tak vdaka aj malajzijskej zberatelke :) A inak ten postup so zlodejom "najskor mu nalozit a potom volat policiu" by sa mohol priniest aj k nam . Kazde "podnikanie" ma svoje riziko :)
8th August 2018

výrok
Ten výrok síce z veľkej časti pravdivý, ale je to v skutočnosti výrok americkej novinárky Ann Coulter a napísala ho ešte v roku 2001 po útoku na Dvojičky v NY ... Zeman ho rád používa a predvádza sa s ním pred voličmi, ale že to nie je z jeho hlavy, to vždy "zabudne" dodať :D :D
26th June 2018

V čom bola tá chyba s magnetkami ?
27th June 2018

Ako som ich vyberal stratil som zrejme pri tom simkartu s kreditom okolo 10€
12th February 2018

v ubere si sa uz viezol v Kyjeve :D
From Blog: 4.den - dubaj
12th February 2018

Jojo na to som zabudol :)
From Blog: 4.den - dubaj
9th June 2017

čakám na pokračovanie po 3 zápisoch
ten kostol bude skôr v UNESCO než UNICEF inak ?
From Blog: 2.den - Pristina
10th November 2016

no
podľa tvojho opisu orgánov izrael zrovna lákavo nevyzerá, to fakt radšej ísť inde než sa nechať takto buzerovať
11th November 2016

presne tak, nasrat im
4th September 2016

langoš s lekvárom
je de facto šiška, tá okrúhla s dierou, amíci to myslím volajú donut, cesto to isté, akurát iný tvar čo je zelená maškrta?
4th September 2016

zelena maskrta bola myslena trava

tradičné zhodnotenie
všetkého pobytu a miest chýba?
15th June 2016

pracuje sa na nom,este mi ostava spracovat linky, cca hodinka

to teda
znejú ozaj slabo oproti číňanom čo fičia na baijiu 52-58% najčastejšie a každý by mal sám zvládnuť aspoň polovicu fľaše
From Blog: 11.den - Kobe

pitná voda
všimol som si že kupuješ, japonci nemajú všade pitnú z kohútika?
15th June 2016

ano maju pitnu vodu z kohutika, len raz som nemal flasu, inokedy som na to zabudol, potom zas som mal flasu ale ta bola skoro plna

ten
názov fastfood z predošlého dňa inak nemal chybu plynový poplach rozosmial, aj si zistil čo to pípanie nakoniec znamenalo? zmrzlinu v sladkom toastovom chlebe som mal v thajsku, chutí to lepšie ako znie, úplne v pohode
15th June 2016

postrehy, ak nesprávne oprav ma
rukavice u vodičov nie sú nezvyčajné ani u vodičov hlavne busov v Pekingu s pamätám si ich z hkg a malajzie tiež šiltovka proti slnku zakrývajúca celú tvár sa nosí aj v Pekingu aj keď zriedkavo staršie ženy na ebike smetiaky by mali byť len v obchodíkoch aj to často len na plechovky keďže japonci majú nosiť smeti celý deň až domov istenie v malej výške nie je až také hlúpe, čo si pamätám BOZP pred dávnymi rokmi na slovensku nám chlap vravel že zhruba 1.5-2m je nebezpečná výška lebo sa telo akurát pretočí na hlavu a nie viac, takže paradoxne väčšia výška by bola bezpečnejšia pre hlavu obdobné automatické dvere na zmiatli aj v Pekingu zrovna v nejakej japonskej reštike a občas niekde vo vlakoch
15th June 2016

smetiaky boli v obchodikoch na plast, plechovky a ostatny bordel, ma prekvapilo,ze na papier nie (teda som nepostrehol) jasne podla bozp je to v poriadku, len som si predstavil nasich chlapov z firmy resp vacsinu stavebnych firiem na svk.

hm
s tým prvým záchodom si ma teda prekvapil pri toľkom cestovaní japonci si z toho nerobia teda srandu pri tých oficialitách na letisku angličtina neprekvapila, tá má byť porovnateľne zlá ako v Číne a indonézii poťahovanie sopla má byť spoločensky akceptované keďže fúkanie nosa je veľmi neslušné čo viem ubytko má parádnu cenu na japonsko
15th June 2016

tak ono to bol prakticky len moj druhy dlhy let v zivote (prvy z kyjeva do pekingu). ostatne som v lietadle byval kratko.

Tot: 0.554s; Tpl: 0.005s; cc: 19; qc: 61; dbt: 0.3382s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb