bullet time

Thailand's flag
Asia » Thailand » South-West Thailand » Ko Tao
July 25th 2007
Published: October 7th 2007

Ko Tao to raj na ziemi. Absolutny. Zapomnij o miejscu, o ktorym mowi sie , ze jest piekne. Zapomnij o zatloczonej plazy Phu Ket czy Krabi, na ktorych pasozutuja zachodni turysci zmienajac spokojne plaze w szambo jednej nocy. Ko Tao to miejsce perfekcyjne. Tetno zwalnia tu do poziomu, na ktorym potrzeba sobie zadac wiele trudu by zdobyc sie na slowa czy gesty. Wszystkio co dotychczas bylo skladowa codziennosci staje sie zbedne. Nie liczy sie ani czas, ani dzien tygodnia, pora dnia czy kierunek w ktorym sie podaza. Nie dyskutuje sie tu przy kazdej okazji o pogodzie, nie spieszy na metro i nie mysli o tym co przyniesie jutro. Marley gra i spiewa w kazdej knajpie na kazdej z kilkunastu plaz. Buffalo soldier nie istnieje tu juz bez zachodow slonca, a zachody slonca nie wygladaja tak samo bez Buffalo soldier. To efekt pewnej, moim zdaniem powszechnej tendencji to zapamietywania miejsc, obrazow i dzwiekow i zaspalania ich w jedna, niepowtarzalna calosc, ktora , jak mechanizm zegarka, dziala efektywnie tylko w odpowiednim zestawieniu.

Wszystko to co wydarzylo sie w ciagu ostatnich kilku dni, przewartosciowalo moje nieco wybujale ego😊) i w efekcie jestem w trakcie przebukowywania biletu. Chce tu zostac. Nie wiem na jak dlugo. Nie mysle o tym. Mam nadzieje, ze to co sie dzieje nie jest tylko niedojrzalym zauroczeniem a gleboka fascynacja. Chcialbym, zeby kazdy mial kiedys szanse sie tu znalezc i przezyc te same emocje ktore ja przezywam teraz.

Dla powyzszego postanowilem odkryc to miejsce ponownie...mam 3 dni w Bakngoku na przedluzenie wizy. Bilet juz przebukowany! Wszyscy inni jada do domu;(( ale nie ma tego zlego, na Koh Tao poznalem przed wczorja grupe polakow ktorzy zostaja tam na kilka tygodni wiec bedzie sie do kogo odezwac w rodzimym jezyku😉

Tot: 0.099s; Tpl: 0.01s; cc: 7; qc: 44; dbt: 0.037s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb