151.den - hengchun

Taiwan's flag
Asia » Taiwan » Kenting
June 28th 2018
Published: June 29th 2018

Odovzdat skuter mam do 9.30.

To je este kopa casu, tak si davam zhruba 40km kolecko.

Tankujem nadrz, chcel som za 120 ale voslo len za 95.

Po caubu road si to valim k National Museum of Marine Biology a odtial po pobreznej ceste nazad do mesta.

Pobrezna cesta ma na ⅔ novy asfalt. Vyhlady na more niesu az take super ale cesta fajn.

Odovzdanie bez problemov, dokonca ani nekontrolovali ci je nadrz doplna. Ona zrejme po tomto kolecku bolo zhruba rovnaka ako pri preberani.

Ranajky oproti pumpe. Fajn omeleta zapita cajom.

Na ubytku skoro 5 hodinovy relax. Uplne som bol po tejto kratkej jazde k.o.

Okolo 12.00 prestava fungovat wifi. To je pruser bo nemam rezervovane ubytko, resp mam spat u jessicinho kamosa ale ten ma moze hostit az od soboty.

Po relaxe kupa vody a zastavka na obed v restike kde som jedol prvy krat oproti kulturnemu centru. Nazov neviem, bol v cinstine.

Tentoraz na stole ryza a vysmazane prso.

Bus k najblizsej plazi pri South Bay Recreation Area mi ubzukol pred nosom, tak cakacka polhodinu na dalsi.

Plaz ohovne, na plavanie vyhradeny len maly priestor a aj to plytcina, voda po pas.

Ono sa dalo plavat aj mimo ale tam jazdili na skutroch a fakt nemam zapotreby aby ma daky nabral.

Tato plaz je specializovana na vodne sporty (skuter, banan, nafukovacka) a na fotenie sa bus tour.

Proste bus zastavi, ludia maju daku polhodinku, porobia fotky v plytkej vode (nekupu sa) a nazad do busu.

Na plazi je kopa traktorov v jednej casti, tahaju skutre z vody, dalej kopa slnecnikov na prenajom (avsak ziadne bibione) a aj plavcicka pojazdna vez.

Podarilo sa mi najst jedno miesto s fajn chladkom.

Len obcas tam dosli skurveny psi.

Neskor ako uz zapadalo slnko presun blizsie k moru.

Ku konci zistujem , ze tu je free wifi.

Jesicin kamos mi pise, ze nevi kde a kedy ma vyzdvihne, bo ocakava zajtra priatelku a ktovie aky ma ona plan na sobotu. Fakt uzas. Booknem asi nakonec hostel, len ten je kurva drahy, pouzijem asi dalsi referal.

Po paradnom oddychu a kochani sa sikmackami smer bus.

Inak sikmacky moc v plavkach neboli, len sa prechadzali a fotili. Tie co boli v plavkach nist moc.

Nuz na bus zastavke rozne cisla ale mam stastie a o 18.30 jeden ide.

Cakal som asi 5.min.

Vyzera to, ze je to jeho posledna jazda, bo pocas jazdy spravil uzavierku a mna vyzval aby som si kartu odpipol skorej.

Zdialenost len cca 5km ale nechcelo sa mi to slapat.

Na ubytku v lobby vsetci domaci, po sprche a holeni (bola tu pena na holenie, super) zistene, ze wifi nefunguje, tak behnutie dole, tam vsak uz nik.

Naveceru vybehnutie len kusok od ubytka na ulicu guangming kde zapadam do prveho otvoreneho podniku.

Prstom objednavam nudlovu polivku s roznymi doplnkami, od musiel po maso.

Kurva cul som si spomenul jak som sa vcera na veceri odrbal.

Usadzam sa k stolu, prichadza mlada majitelka aj s jednou babou. Nieco mi vravia, ukazuju na prstoch. Potom money, aha treba zaplatit. Vsade je to inak, niekde sa plati pred jedlom inde po jedle.

V restike 4 skriekajuce domace deti, pistalo to, behalo kadetade.

V uliciach sa snazim chytit free wifi. Dari sa to az pri bus stanici (jedna budova).

Furt vypadavala, nakonec bookujem na 3noci drahy hostel v taitongu (1300td), bo kamos jesici, ze az od 1.7. Ma bude moct hostit. Tak na tu jednu noc uz serem a ostanem v hosteli.

Dufam, ze referal zabere.

Teraz som pouzil debilny yahoo ucet, do ktoreho sa nevim prihlasit, bo to chce furt overovacie kody, co mi posilaju na centrum. Dost dlho to trva,takze kod zvacsa uz neplati. Fakt debilnejsiu sluzbu ako yahoo som nezazil.

Na ubytku len psi a niekto vo vedlajsej izbe.

Zajtra skore vstavanie a presun do taitungu s jednym prestup. Este rozmyslam nad stopom. Uvidime ako sa vyspim.

Skusal som sa dat ostrihat ale tetula nechapala ked som sa pytal na cenu. Potom zadrela 200td, tak nist.

No ale ak nenajdem nic lacnejsie tak sa pred odletom dam i za takuto sumu.

Tak ma sere, ze neni net. Chcel som uz detailne naplanovat treky v taroku resp skusit pozadat aj o permint na daku vyskovu horu.

Vcera som kontaktoval portal kadetade. Zhanali neake cestopisy pre svoju stranku. Tak reku ked chcu mozu gratis (nevim ci za to platia) hodit moje suhrny krajin.

No nevyhovovalo im to, ziadna diakritika, pravopisne chyby, ziadne foto ale hlavne je to uverejnene na inom portali tak by mali z toho vraj zle (neaka penalizacia od googlu)

Len tak som kukol letenky a zaujimava alternativa z hong kongu do mexika v januari na 2 mesace za 370€. Tam cakacka den vo vancouvri (seredani ole resp kurvy sopornanske😊 ) a nazad v los angeles.

Keby bol net tak to preverim ako to vyzera s pocasim v mexiku a supol by som aj daku susednu krajinu a tym padom by som sa cez aziu napriamo vratil domov (scoot ma dobre ceny zo singapuru). Len samozrejme debilne viza do kanady a usa. Tak z toho asi nist nebude.

Naklady:

Benzin 95 cca 3l : 95td
Jedlo : 60td (caj+omeleta)
Dobitie easy karty : 500td
Nakup : 33td (voda 1.5l 18+ cola 0.33 15)
Jedlo : 70td (ryza, vysmazane kura, obloha)
Bus hengchun - nanwan : 23d (kredit)
Bus nanwan - hengchun : 23d (kredit)
Nudlova polivka : 75td
Voda 1.5l : 18td

Tot: 0.06s; Tpl: 0.01s; cc: 9; qc: 31; dbt: 0.0351s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb