13.den - samal island

Asia » Philippines » Mindanao
February 23rd 2019
Published: March 2nd 2019

Z postele vypadnutie okolo 8.30

Zbalenie sa a cakanie v obyvacke kedy pre nas pride cs rodina.

U cs nechavam stare slapky a knihu.

Prichadza stary hilux a dvaja tazkotonaznici.

Cs objednala obed (vysmazane kurata), ryzu spravila doma.

Pustame sa do jedla. Hotovy zavod v jedeni.

Na korbu nakladame matrac a sup ho do najnovsieho mallu.

Pred vstupom do podzemneho parkoviska sbs kontroluje auto zrkadlom, nahodu ci tam neni daka vybusnina.

Parkovisko prazdne.

Vybiehame kupit dalsi matrac. Predavac si hned mysli, ze cs je moja zena.

Nakupne centrum opat obrovske, no ludi tu moc nenakupuje.

Matrac nam obsluha doniesla az k autu. Cs im dala neake tie kovove prasule.

Smer dalsi obchodak. Nieco na styl obi. Kupujeme dve sprchy a uz si to okolo letiska valime na trajekt na ostrov samal.

Vyuzivame najsevernejsi pristav, mensia cakacka, nalodenie sa.

Po par minutach sme uz na ostrove a po dalsich par uz stupame po polnacke do family street. Na celej ulicke byva cs rodina (6domov)

Niektore domy su barabizne, ine ok.

Vykladame matrace, jeden je hned pre mna. Na postel pasuje presne.

Tentoraz mam na izbe i sprchu ale len kyblovu, sprcha bude namontovana zajtra.

Mensie zoznamenie sa s rodinou.

Vsetci sa cuduju, ze nemam filipinsku priatelku.

O 1530 sa nacina prva flasa tequili. Domaci zapijaju vodou a piju o sto sest.

Prichadza joy (dalsi clen rodiny). Ten je uplne mimo z usa, strasne rychlo hovori. Zabavny chlapik. Inak ostatny ang nevedia.

Jeden z clenov prinasa z mini vybehu sliepku. O chvilu ju podrezava, tak uz vieme co bude na veceru. Slepacia polievka s ryzu.

Po jedle osadenstvo ide pre dalsiu flasu tequili.

Medzi tym mi davaju genialne sladke mango.

Pijem uz len s dvoma chalanmi. Ang moc nevedia ale je sranda. Otacaju pohariky do seba ako vodu. Pri poslednych dvoch uz zacinam brzdit vodou.

Uz citim opilost.

Flasa padla. Cul prichadza na radu wasching. Zacina sa pit pivo a fakt to zabera, opilost sa postupne vytraca.

Sprchu ani nedavam, padam do postele a hned zaspavam. Ono som bol vybaveny uz o 21.00.

Cs povodne vravela, ze pojdeme chlastat na plaz kde je party, no nakonec sme ostali doma.

Cez vikend je tento ostrov plny obyvatelov z davao. Ti sem chodia chlastat a spievat karaoke na plaz.

Co sa tyka plazi, vsetky su tu spoplatnene ceny zhruba od 20-100p, bo kazda plaz patri rezortu.

Tot: 0.051s; Tpl: 0.012s; cc: 12; qc: 27; dbt: 0.0223s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb