34.den - george town

Malaysia's flag
Asia » Malaysia » Penang » George Town
March 16th 2019
Published: March 18th 2019

Budicek mi zaobstarala studentska kapela co obdalec ubytka nacvicovala.

Na whatsapp mi pipla sprava od cs z cdo, ze spolocnu cestu po polsku rusi a bude cestovat sama. To mi len zahralo do kariet, bo com som kukal letenky do gdansku moc ruzovo to z gruzinska, turecka resp grecka nevyzeralo. Tym padom sa asi moj navrat domov priblizi, no ale uvidim podla penez, mozno oddiali ale to nepredpokladam.

Na ranajky zapadam k indovy na ulici. Davam si dvakrat roti s vajcom a cibulou, k tomu nesmie chybat klasicka omacka a samozrejme caj. Ten sa povie tak ako po nasi, proste caj. No tento je indicky t.j. mlieko. Velmi chutny napoj.

Pri stanku predavali aj cerstvych shrimov a kurata. Bum bum a kura uz bolo bez hlavy.

Na lebuh buckhingam je hned aj posta oproti mesite. Ta uplne prti ale znamky mali. Za 0.5rm kus, rovnaka cena bola v suvenirovom shope.

Kedze vonku este prijemne rozhodol som sa ist pozriet hin bus depot.

No ale teplota riadne stupla, tak som tam dosol okolo 10.00 riadne vystaveny.

Vsetko samozrejme pozatvarane. Ono su tu male kaviarnicky a neake vystavy umelcov.

Na podiu prave prebiehalo free cvicenie, tak aspon pekny pohlad na cviciace zeny. Tie sledovali aj indicky robosi co tu mali rekonstruovat jednu kaviarnicku.

Inak tento plac nic moc. Par kresieb na stenach, neake tie umelecke vonkajsie diela (rozumej bicykel s kvetinami).

Po oddychu na hupacke nazad na ubytko.

Nastastie su pri domoch vyklenky tak sa defacto da ist stale v tieny. Ovsem obcas tieto vyklenky okupuju odstavene motorky, restiky abo suvenirove obchodiky.

Zastavujem sa vo vyhlasenom ais tingkap (lebuh tamil). Vcera som tu mal cendol, dnes si davam uz ich specialitu napoj ais tingkap. Cervena farba, lad, kusky kokosa, lici. Chutilo to uplne super, urcite odporucam i ked cakacka je niekedy dost dlha.

Schladenie v mydine, bezkontaktna platba dnes nefungovala.

Obed vybaveny u cinanov. Tu vo food courte na vyber 4stanky. Dal som si nudle (siroke), boli tam aj dvaja shrimovia. Po usadeny hned prisiel predajca napoj. Tak ice tea. Som chcel normalny ale donisol mi indicky ale pohoda. Po chvili cakania prichadza i jedlo. Plati sa az po prineseny jedla.

Porcia sa zdala mala ale mal som co robit aby som to do seba natlacil.

Na ubytku klasicky poobednajsi spanok.

Po oddychu smer Antarabangsa Enterprise s tym, ze dam len jedno a pojdem dalej.

Obchod s alkoholom uz okolo 17.00 (sobota) sa nemohol stazovat na malo zakaznikov.

Kupujem male cinske pivo (4rm) a sadam si vonku ku stolu k dalsim ludom.

Osadenstvo zvacsa indovia, cinany, starsi expati ci cestovatelia.

Domaci davali do seba ploskacky whisky (10rm).

Pri stole dvaja youtuberi. Jeden z uk, ten hned natacal video a supoval ho na svoj kanal. Na ceste je uz dva roky (vacsina casu vsak v thajsku a indonezii) a ma dost velky prehlad. Druhy z usa, ten fajn chalan ale ako to byva u usa ludi o destinaciach nemaju ani sajnu.

Dalej tu bol fra. Ten je na ceste tez uz dost dlho. Zo zaujimavych destinacii bol v turkmensku.

Na 2mesiace v irane, vraj genialna krajina. Alkohol sa tam da zohnat na black markete, vodka za 35usd. Domaci tam na ulici v pohode fajcia hasis a dokonca morfium.

Brunei tez neni az taka striktna krajina ako sa zda. Domaci idu na vylet na blizky labuan tam sa sundaju, baby daju dole habity a po zabave sa vratia nazad.

Fra cestuje vsak totalne mimo klasicky standart. Nema problem spat vonku na ulici, v norsku zbieral plechovky a plastove flase. Za odovzdanie mal prachy a tym padom sa mohol najest.

Ako taketo cestovanie vyzera na prve pocutie lakavo ale toto by som nedal. I ked samozrejme clovek defacto cestuje skoro zadarmo.

U vedlajsieho stola zname firmy. Vsetci sa tu poznali.

Starsi katalanec vysvetluje ako vznikla katalanska vlajka. Povodne bola len zlta, no raz umrel kral a ten sa krvavymi prstami chytil vlajky a z toho vzniklo 5cervenych pruhov. Teraz k vlajke pridali modry trojuholnik s bielou hviezdou (kuba vlajka). To symbolizuje boj za nezavislost.

Po vybucho cernobylu (v maji asi navstivim) sa tam katalanec vybral aj s kamosmi (si inak neviem predstavit ako sa vtedy do zssr dostal). No hned ich otocili, ci su normalny. Fakt toto nechapem ako moze napadnut normalneho cloveka.

Katalanec tu zije, samozrejme musi robit visa run.

Cul zbiera z plechoviek vrchnaky (ta picovina cim sa plechovka otvara). Uz ma 5kg tak to pojde odovzdat. Peclivo strazil kazdy vypitu plechovku a bral tento drahoceny material. Este vysvetlil, ze toto sa oplati viac ako brat celu plechovku, bo to zaberie menej miesta.

Nuz nakonec z jedneho piva bolo viac. A to som mal este jedno gratis, bo ho tam nechal ozrali cinanec. Ten stahol celu flasu rumu, potom robil problemy bo uz mu nechceli predat alkohol. Nakonec pre nho musel dojst znamy, no ani ten s nim nepohol. Nuz cinanec na srot nasadol na motorku a siel domov sam.

Neskor si ku mne prisadli francuzky. Stare zenske ale mleli len po svojom.

Vyhladoveny idem na chulia st, blizko love lane. Tu je kopa vacsinou cinskeho jedla. Zapadam hned do prveho pojazdneho stanku a davam nasi goreng ayam.

Po jedle pokracujem v pivovani.

Ono v tomto teple to do cloveka rychlejsie udiera.

Tentoraz sedim pri indoch a pakistancoch a jednom starom ujkovy (alko cinan, supol 3ploskacky).

Nadrzany indovia samozerjme hovorili o babach co chodili okolo. Zvacsa sikmacky a par belosiek.

Stary expati rozdavali mudrosti a polemizovali o svete.

Stoly aj stolicky vsetky obsadene. Mix normalnych ludi jak u nas v senku.

Na gitare tu vyhraval poulicny muzikant, niektory ludia mu dali aj prachy.

Po polnoci nazad na ubytko a po sprche okamzity spanok.

Opat posledny den a opat jeden z top.

Tento sek odporucam, clovek tu stretne kopu zaujimavych ludi.

Foto

Penang

2xroti s vajcom a cibulou, caj : 7rm
6xznamka : 3rm
Ais tingkap : 2.5rm
Ladovy caj : 1.8rm
Nudle so shrimom : 6rm
Nakup : 1.74€ (revolut karta 7.95rm)
Pranie : 7.5rm (cena za 12kg, ja mam asi 3kg)
Susenie : 5rm
Nasi goreng ayam : 6rm
4velke, 1male pivo : 30rm (26+4) mozno aj vac bolo tych piv

Tot: 0.039s; Tpl: 0.01s; cc: 8; qc: 23; dbt: 0.0205s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 2; ; mem: 1mb