Burana a oblast Naryn

Kyrgyzstan's flag
Asia » Kyrgyzstan » Kochkor
August 3rd 2014
Published: August 7th 2014

V 8 jsme měli sraz u náměstí Ala Too, před budovou American school of Central Asia, kde na nás čekala naše maršrutka. Ještě předtím jsem rychle vyřídil dopisy, který jsem hodil do schránky před poštou. Doufám, že přijdou..:D Nakonec jsme odjeli až někde po 9 hodině protože jsme čekali na Nurperi, která zaspala. První zastávnou na našel 12 denní tripu byla Burana. Je to místo, kudy dříve procházela hedvábná stezka a dodnes se zachovala věž, která sloužila k orientaci poutníků a k poskytnutí ochrany města. Dnes zde zbyla už jen věž a náznaky základů dalších budov. O 200 metrů dále je zde starodávný hřbitov s náhrobními kameny z přelomu letopočtu až do 15 století. Jsou zde také kameny s petroglyfy, které jsou ještě mnohem starší. Záchrana věže proběhla v roce 1927 a kdyby se tak neučinilo, tak by nejspíš do dnešních dnů nevydržela. Potom jsme se stavili na jídle, kde po nás chtěli 20% příplatek za servis, jen protože to bylo v patře..:D Jídlo bylo hnusný a nechal jsem tam asi 300 somů, ale je to pořád jen asi 120 korun takže pohoda. Pokračovali jsme do provincie Naryn, která je nejchladnější z celého Kyrgyzstánu. Všude okolo je strašné sucho, skoro jako na poušti. Když jsme projížděli průsmykem ve 3500 metrech tak jsme poprvé zahlídli jaky. Byla už dost velká tma a cesta už se proměnila spíš v travnatou louku. Nemohli jsme najít svojí jurtu tak jsme se zeptali u nějakých lidí a ty nás ubytovali ve své a ještě nám dali najíst. Večer byla velká zima ikdyž nám topili v kamnech. Používali při tom sušené kravské výkaly, ale za to teplo jsme byli rádi, protože ráno teplota jde skoro k nule.

Tot: 0.057s; Tpl: 0.01s; cc: 13; qc: 30; dbt: 0.0322s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb