187.den - tokio (kamakura)

Japan's flag
Asia » Japan » Tokyo
August 3rd 2018
Published: August 6th 2018

Dnes v plane navsteva mestecka kamakura.

Google mi dal kombinaciu metra a jr linky.

Lenze na jr linku karta pasmo neplati (na konci tripu zistene, ze plati). Tak idem na stanicu shinjuku cisto len metrom s jednym prestupom. Bolo to drazsie cca o 35j.

Metro rano riadne napraskane, som sa ledvaj mestil ale na pekingske sa to furt nechyta.

Na velkej stanici shinjuku trosku bludenia, i ked tu boli navigacne tabule.

Je tu tusim aj 5 roznych liniek.

V automate kupujem Enoshima Kamakura Free Pass V cene je spiatocna cesta do fujisawa ( odakyu line) a neobmedzeny pocet jazd na trase kamakura - fujisawa (enoden a odakyu line).

Cesta dlha, zhruba hodina.

Pocas nej som dopisoval dennik.

V prestup na iny vlak a tu nastal problem, som isol s davom a nekukol si poradne nazov stanice.

Som sa teda zbytocne previezol do Katase-Enoshima Station nastasti vlak isiel hned nazad a cesta trvala zhruba 20.min.

Tu sa uz radsej pytam na informaciach kam mam ist (enoshima st) Znacenie na linku bolo ale dako som ho nepochopil.

Vlak do kamakura odchadza uplne z inej budovy.

Tu strkam listok do masiny a uz sedim v spravnom vlaku.

Dost ludi vystupuje na Yuigahama Station . je tu plaz.

V kamakure najskor dezorientacia ale nakonec som siel s davom cez turisticku ulicku (same restiky a suveniry) k chramu Tsurugaoka Hachiman-gū.

Ten ok, len vonku neskutocne teplo. Som celu cestu nadaval naco som sa sem drbal v takom horku, kvoli volakym chramom.

Z tohto hramu k dalsiemu chramu Kenchoji, podla lp hlavny sight. No platilo sa vstupne tak som sa na to vyprdol.

Bol to daky drevenny chram.

V slapkach sa vydavam na trial, ktory zacina pri chrame Jōchi-ji Temple (plati sa vstup).

Podla lp to malo byt v pohodicke trasa. Aj bola ale len par stoviek metrov. Potom sa z toho stal klasicky europsky turisticky chodnik.

Predbehol som rodinu zabozrutov a vynoril sa zas pri dakom fajn chrame, Grave of Hino Toshimoto . Pekne zasadeny v lese.

Odtial parkom Genjiyama Park az do mesta.

Jeden dobry vyhlad a jeden dost tazky usek pri klesani, bo slapky na nohe.

Uzkymi ulickami sa dostavam az na stanicu. Chytam elektrovlak a vyskakujem na Yuigahama

Tu sa neda nikde strcit listok, je tu len pipac na karty ale listky kontroluju dvaja pracovnici.

S davom idem na plaz. Tam nas v ulickach naviguju nadhanaci.

Pieskova dlha plaz, more uchadzajuce ale obcas v nom igelitky.

Na plazi kopa sikmacov. Sikmaci dobre vyformovany, sikmacky bohuzial ked su v plavkach tak velka slabota.

Davam sa do treniek a skacem do tepleho mora.

Na vode hliadkuje zachranarsky cln.

Po vymoceni sa v mori, uschnutie na plazi a smer tokio.

Jedna grupa chalanov tu hrala slepu babu. Chalanovy zaviazali oci, do ruky dali basbolku a jeho ulohou bolo rozbit melon pomocou pokrikov.

Dalsi dvaja chalani tu balili dve sikmacky. Uspesne.

Nuz v tokiu opat bludenie na shinjuku. Metrom na ginza.

Odtial pesibusom k Tsukiji Hongwanji

Tu je festival Bon Odori Taikai , ktory mi vcera odporucila polka. Ta sa za 3mesiace v japonsku dost vyznala.

Cestou vyskove budovy, japoncici v bielom ciernej kombinacii.

Blizko festivalu je aj jeden z top rybich trhov, Tsukiji Market . Samozrejme treba dojst rano. Ale o tuto atrakciu veru nemam zaujem.

Na festivale podium, na nom buben. Par bubnistov aj v okoli.

Kopa jedla.

Davam jedno predrazene jedlo a vychutnavam si bubnovu sou.

V blizkom tur.centre vyuzivam free zachody a zistujem ci niekto z cs nedojde

Ozyva sa jeden nemec.

Medzi cakackou kupujem v blizkom obchodiku pivka a tentoraz si uz vychutnavam tanecnikov.

Bubnisti sa stiahli a okolo podia tancuju normalny ludia co dosli len kukat na festival.

Vsetci idu rovnaky tanec v kruhu. Dobre to vyzera.

Prichadza nemec, finisujem svoje 4pivo.

Zapajame sa do tancu. Ideme podla japoniek.

V obchode davam smirnofa a prechod do HUB Ginza Corridor . tu je dalsi chlastaci cs event.

Cestou skusame balit japonky ale bez uspechu, bud nevedeli ang alebo to proste neislo.

Event nachadzame ale dnu sa neda dostat, uplne full. Kontaktujeme ludi ale bez odpovede.

Vsetky podniky na totalku.

Opat skusame japonku ale zas nist.

Tu to nema vyznam podla nemca, do ziadneho podniku sa nemame sancu dostat, vsetko vacsinou domaci, turistov sme moc nevideli.

Presuvame sa metrom dalej (nevim uz kde)

Tu su zvacsa kluby, vstup od 3000j, to veru nie.

Na ulici nas lakali cirne huby na kurvy.

Nuz to teda balime a ideme kazdy na svoj hostel.

Ja kupujem este veceru, ktoru si ohrievam v mikrovlnke a zapijam dalsim smirnoffom.

Opat ozraly.

Nakup : 256j
Nakup : 450j
Nakup : 400j
Alkohol : 7.62€ (984j karta)

Tot: 0.041s; Tpl: 0.011s; cc: 8; qc: 23; dbt: 0.0208s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb