Od Agre, Varanasija, do Goe

Asia » India » Uttar Pradesh » Varanasi
December 27th 2003
Published: March 18th 2007

Agra. Taj Mahal je cudovit. Pika. Bil sem brez besed! No, se enkrat se pokaze vecvrednost bele rase, ko moramo tujci placati vstopnino cca. 3000 sit, Indijci pa celih 80. Zivljenje je zelo fer. No, v Agri sva se morala posloviti od najinega Ramesha in se odpravila v sveti Varanasi ob sveti reki Ganges. Cela fora tega Gangesa je, da se Indijci odpravijo tam umret in jih sezgejo ob reki. Lahko izbiras med tradicionalnim sezigom na drva ali modernim cenejsim na elektriko. Midva sva si malo to ogledala, pa ni prevec prijetno za oko. Ce pa kot preminuli spadas med izbranih pet (menihi, nosecnice, dojencki, ljudje z znamenji in tisti ki umrejo od ugriza kobre) te pa doleti cast, da te vrzejo v reko. Sicer pa tale kastni sistem prav nazorno pokaze kam kdo spada. Na sreco smo turisti zgoraj. Namrec ko najames ubogega riksarja na nozni pogon, se ti kar malo zasmisli, ko te vlece po ulicah. Glede na to, da z Lukom nisva ravno peresna kategorija in najina nahrbtnika tudi ne spadata v rocno prtljago, je moral najin ubogi ''kuli'' posteno garati. In to 15 minut za 30 sit. Sicer pa je dobil napitnino. Zvecer bi morala it na eno ceramonijo, pa sva bila tako izmucena, da sva spala ves popoldan in noc, drugo jutro pa sva krenila na 30 urno voznjo za Bombaj. Vlak-slipper drugi razred zadovoljiv. Indijci so isti prasci kot Kitajci in mecejo vse po tleh in skozi okno. Tudi midva sva postala prasca.
V Bombaju pa sva dobila avtobus za Goo, krepko sva ga preplacala, saj je bil ena stara skripa s posteljami, ampak na koncu se je izkazalo, da ima najbolj butast kmet najdebelejsi krompir in sva v Goi, koder je folk rezerviral sobe tedne v naprej, dobila sobo. Hotel ima tudi bazen. Na busu sva namrec spoznala enega Ameriskega Indijca - odvetnika, ki nama je oddal po polovicni ceni. Sreca je na najini strani. Najbrz tudi zato, ker pravijo, da prinasa sreco, ce se ptic poserje nate. Mene je to v roku 14 dni doletelo ze dvakrat.
Kravljih pa itak vec ne stejem. Tukaj je miljon folka z vsega sveta, tako da se obeta en mega zur. Nekateri ste sprasevali za cene:
pivo 0.66l od 80 sit (Goa) do 400 sit
Whiskey okoli 1500 sit 1l
angleski casopis 10 sit
cigareti 200 sit
pazi to: rola sekret papirja - ena - 160 sit
hrana za 300 sit se ornk nazres

Se par prigod in pogovori mojega brata z domacini.
Ko nama je v Varanasiju en tip pokazal sezige ljudi, se obrne k meni in rece.
tip: Tukaj sezigamo revne, ki niso imeli denarja za pokop, zato zbiramo prispevke za drva. Tujci ponavadi dajo za tri ali stiri kile drv. Kila stane 120 rupij(460sit)
Gogi mu da 100 rupij.
tip: Pa to se za kilo ni
Gogi: Vec ne dam
Tip se obrne k Lukatu.
tip: koliko bos pa ti dal.
Luka: Je dal ze on.
Tip: To je dal zase. Za svojo karmo. Ti moras dat pa za svojo.
Luka: On je moj brat. Imava skupen denar in se karma razdeli.
Tip: OK
???

V nekem drugem templju mi en mozakar hoce prodat venec roz preden grem noter.
Jaz ga ignoriram in grem naprej za Lukatom pa govori:
Krisna, Visnu, Krisna Visnu in mu hoce porinit venec.
Luka se obrne in odgovori: Krisna, visnu for me NO!

Obred v Puskarju, Luka sedi s svetim mozem in se pogovarja:
Sveti moz: Reci ohm!
Luka: Ohm
Sveti moz: Reci ka
Luka : Ka
Sveti moz: Zapri oci da ti dam na njih sveto vodo!
Luka: Ne bos mi je dal na oci!
Sveti moz: OK
Sveti moz: Ljudje dajo za vsakega clana druzine 200 rupij ali vec.
Luka: Jaz dam 50 za vse skupaj
Sveti moz: Pa se nihce ni dal tako malo!
Luka: Eden mora biti prvi! Sicer pa jaz bi bil vesel, ce bi dobil 50 rupij za 10 min dela.
Sveti moz: Pa to ni zame.
Luka: Ja, ja..Potem pa ne vem kaj govoris. Vazen je namen! Good karma!
Sveti moz vrze vse v vodo.

Uzivajte! Se pisemo!

Srecno novo leto!

Tot: 0.063s; Tpl: 0.01s; cc: 9; qc: 47; dbt: 0.0301s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb